Dzień pozytywnego myślenia

2 lutego obchodzimy Dzień Pozytywnego Myślenia, Święto zostało zapoczątkowane przez amerykańską psycholog Kirsten Harell, która bada wpływ optymistycznego nastawienia na zdrowie oraz proces leczenia. Nie od dziś wiadomo, że pozytywne myślenie dobrze oddziałuje na nas i nasz organizm. Dobra wiadomość jest taka, że optymizmu można się nauczyć. Skorzystaj z naszych podpowiedzi i sprawdź propozycje inspirujących książek, po które możesz sięgnąć wspólnie z dzieckiem.

Myśl pozytywnie


Pozytywne myślenie to przede wszystkim dobre nastawienie do świata i innych ludzi. Jeśli uświadomimy sobie, jak ważną rolę w życiu odgrywa nastrój i to, jak kreujemy własne myśli, to będziemy na dobrej drodze do sukcesu. Dzięki pozytywnym myślom lepiej reagujemy na wszelkie zmiany, z większą swobodą możemy rozwiązywać problemy i opanowywać stresujące sytuacje. Optymistyczne nastawienie pomaga także w osiąganiu wyznaczonych celów i dążeniu do spełniania swoich marzeń. Na szczęście pozytywnego myślenia można się nauczyć!

Dziecko a optymizm


Każdy rodzic chce, aby jego dziecko było szczęśliwe, patrzyło w przyszłość z ekscytacją i potrafiło cieszyć się z małych rzeczy. Umiejętność pozytywnego myślenia warto zaszczepić w dzieciach od najmłodszych lat. Dzieci obserwują swoich rodziców, starsze rodzeństwo i inne osoby w otoczeniu, to od nich uczą się, jak funkcjonuje świat. Jeśli środowisko, w którym się obracają ma optymistyczne nastawienie, dziecko zapewne przejmie te cechy.

Sprawdź nasze propozycje książek, które mogą pomóc Twojemu dziecku w nauce pozytywnego myślenia.

Mądre bajki. Pozytywne myślenie
Agnieszka Antosiewicz
3+

Opowieści przedstawione w książce są źródłem inspiracji do rozmowy z dzieckiem o tym, jak ważne w codziennym życiu jest pozytywne myślenie i jak bardzo ułatwia ono osiągnięcie swoich celów i pragnień. Opowiadania uczą dzieci, jak mogą poradzić sobie z przeciwnościami losu, zachowując jednocześnie pogodę ducha. Lektura pokazuje, że wartości, takie jak rodzina, przyjaźń, szacunek do drugiego człowieka są bezcenne.

Tak! Buduję swoją pewność siebie
Beth Cox Natalie Costa
6+

Wyjątkowy poradnik psychologiczny zarówno dla dzieci, jak i rodziców. To Pomoc we wspieraniu rozwoju osobistego malucha. Autorki skupiają się na treningu inteligencji emocjonalnej, podpowiadają, jak uczyć dziecko pewności siebie i wiary we własne możliwości.

Opowieści dla dzieci, które chcą uwierzyć w siebie. 35 historii o tym, jak pielęgnować poczucie własnej wartości
Alex Rovira Francesc Miralles
9+

Ciekawa propozycja dla młodszych i trochę starszych czytelników, inspirowana legendami, baśniami i cytatami znanych ludzi. Zbiór opowiadań wprowadza dzieci w świat wartości i budowania wiary w siebie.

A co Ty możesz zrobić, żeby nauczyć się myśleć pozytywnie? Zacznij od 5 prostych kroków:
  1. Jeśli nie masz na coś wpływu, nie przejmuj się, szukaj dobrych rozwiązań i pozytywnych aspektów.
  2. Pielęgnuj relacje, na których Ci zależy.
  3. Poznaj siebie i rozwijaj swoje mocne strony.
  4. Zajmij się swoimi emocjami i bierz za nie odpowiedzialność.
  5. Troszcz się o swoje zdrowie.Źródła:
  • https://www.medcentertmj.com/
  • https://www.taniaksiazka.pl/
  • https://lifearchitect.pl/
  • https://tantis.pl/


Interesuje Cię ta tematyka? Przeczytaj również:

Najbardziej aktualne artykuły: