Egzamin ósmoklasisty – arkusz z języka polskiego

Dzisiaj, tj. 23 maja 2023 r., rozpoczęła się seria egzaminów ósmoklasisty organizowanych przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. Egzaminy potrwają do 25 maja br. Pierwszym przedmiotem, z którym mierzyli się uczniowie, był język polski.

Na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej opublikowano arkusz egzaminacyjny zawierający pytania i zadania z języka polskiego (OPOP-100-X-2305):

Arkusze dla osób z Ukrainy, dla osób, którym ograniczona znajomość języka polskiego utrudnia zrozumienie czytanego tekstu oraz arkusze dla osób z autyzmem, słabowidzących, niesłyszących, słabosłyszących, z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, z afazją, z niepełnosprawnością ruchową spowodowaną mózgowym porażeniem dziecięcym dostępne są na stronie cke.gov.pl.

Na jutro, tj. 24 maja br., zaplanowano przeprowadzenie egzaminu ósmoklasisty z matematyki. Arkusze zadań egzaminacyjnych z tego przedmiotu opublikujemy ok. godziny 14:00.

Źródło:
  • www.cke.gov.pl

Dokładamy wszelkich starań w celu umieszczania prawdziwych i pełnych informacji. Nie ponosimy jednak odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o zamieszczone w artykule informacje lub ewentualne błędy czy braki w artykule.


Interesuje Cię ta tematyka? Przeczytaj również:

Najbardziej aktualne artykuły: