Moduł Wycieczki w systemie Synergia

Chcesz wiedzieć kiedy i jak korzystać z modułu Wycieczki? W jaki sposób uzupełniać frekwencję uczniów oraz harmonogram? Sprawdź nasz Poradnik i miej pewność, że poprawnie dokumentujesz wszystkie wyjścia grupowe i wycieczki szkolne.

Nie od dziś wiadomo, że wycieczka jest jednym z najważniejszych wydarzeń szkolnych. Uczniowie mogą wtedy w nieco inny sposób niż tradycyjnie w szkole poznawać otaczający ich świat. Często w praktyce doświadczają tego, co na lekcjach omawiane jest tylko teoretycznie. Dla uczniów to nierzadko chwila relaksu od codziennych obowiązków szkolnych, a dla nauczyciela dodatkowe dokumenty, które powinien uzupełnić w systemie. Dzięki wykorzystaniu modułu Wycieczki osiągniesz zgodność stanu faktycznego z dokumentacją szkolną i automatycznie wygenerujesz potrzebną kartę wycieczki. Z naszym poradnikiem przejdziesz przez cały proces szybko i sprawnie.

W jakich sytuacjach wykorzystać moduł Wycieczek

Moduł Wycieczki możesz wykorzystać przy wycieczce szkolnej lub wyjściu grupowym. Każdą z tych aktywności należy wprowadzić do systemu przed planowanym wydarzeniem, aby mieć gotową np. kartę wycieczki czy harmonogram. Pracę z modułem rozpocznij od wybrania pola Wycieczki w zakładce Moduły. W tym kroku należy rozróżnić, czy planowane wyjście jest wycieczką szkolną/klasową czy też wyjściem grupowym.

Wprowadzenie wycieczki – najważniejsze informacje

Planując wycieczkę szkolną lub klasową, należy pamiętać o dokładnym uzupełnieniu wszystkich parametrów, które dostępne są w module. Są to:

 1. Informacje ogólne, takie jak:
  • cele i założenia wycieczki,
  • miejsce, do którego planowana jest wycieczka,
  • numer telefonu kierownika wycieczki,
  • termin czy środek transportu.
 2. Uczestnicy:
  • nauczyciele, biorący udział w wycieczce oraz opiekunowie,
  • uczniowie.
 3. Szczegółowy harmonogram wycieczki:
  • data,
  • godziny,
  • tematyka zajęć, w ramach których odbywa się wycieczka.
 4. Odwołanie zajęć
Bardzo ważnym krokiem jest wydrukowanie plików:

 • „Wydruk karty wycieczki”, na którym znajdują się wszystkie dotychczas wprowadzone informacje,
 • „Oświadczenie opiekunów”, które musi zostać podpisane przez dyrektora placówki.

Pamiętaj również

Przed planowaną wycieczką Ty lub szkolny administrator powinniście odwołać zajęcia, a dopiero po powrocie uzupełnić frekwencję uczniów. Odnotowanie wycieczki ma wpływ na dziennik klasy oraz interfejs lekcyjny.

Chcesz wiedzieć więcej? Zobacz BEZPŁATNY poradnik!

a_modulwycieczki_LS_graf1.jpg

Cały proces korzystania z modułu Wycieczki krok po kroku obejrzysz na bezpłatnym szkoleniu dostępnym w Akademii Librus. Dowiesz się między innymi, jakie są różnice pomiędzy modułem Wycieczki a wyjściami grupowymi, a także jak wyglądają zależności między wycieczką a realizacjami tematów w klasie.

Zobacz BEZPŁATNE szkolenie. Załóż konto lub zaloguj się na konto Librus i zyskaj dostęp specjalistycznej platformy szkoleniowej Akademia Librus. Sprawdź instrukcję logowania >> Zadbaj o swój rozwój w dogodnym dla Ciebie czasie i terminie!

Forma szkolenia – on-line
Gdzie – na platformie Akademia Librus
Kiedy – Ty decydujesz
Jak – załóż konto lub zaloguj się na Konto LIBRUS i zobacz bezpłatne szkolenie <<TUTAJ>>

a_modulwycieczki_LS_graf2.jpg

Akademia Librus to specjalistyczna platforma szkoleniowa, do której możesz uzyskać indywidualny dostęp już teraz. Zaloguj się już dziś i przekonaj się, dlaczego warto. Zobacz szkolenie i zyskaj wiedzę, kiedy tylko chcesz. Poznaj 5 form wsparcia i zyskaj 100% satysfakcji!

Projekt Akademia Librus powstał w oparciu o ponad 20-letnie doświadczenie akredytowanego Centrum Kształcenia Nauczycieli Librus. Nadzór merytoryczny gwarantuje wysoki poziom wiedzy! 92 000 uczestników szkoleń rocznie, 110 edukatorów-praktyków – to gwarancja Twojego sukcesu!

a_modulwycieczki_LS_graf3.jpgInteresuje Cię ta tematyka? Przeczytaj również:

Najbardziej aktualne artykuły: