Szansa nawet na 8 000 zł grantu dla matematyków

Artykuł sponsorowany
Stały rozwój wpisuje się w codzienność nauczycieli. Zdobywanie kolejnych stopni awansu zawodowego, udział w szkoleniach czy studiach podyplomowych, prowadzenie blogów edukacyjnych i udzielanie się na grupach dla nauczycieli w mediach społecznościowych to tylko niektóre z podejmowanych przez nich działań. Jednak w centrum uwagi pozostają zawsze te z nich, które prowadzone są z uczniami i które pomagają zarazić ich pasją do nauki.

Nauczyciele często mają śmiałe pomysły na rozwój uczniów, które w zupełnie nieszablonowy sposób mogą przekonać dzieci i młodzież do świata wiedzy. Czasem jednak mimo zapału, umiejętności i czasu, jaki są skłonni poświęcić pedagodzy, przeszkodą dla realizacji pomysłu okazują się fundusze, jakie ma do dyspozycji szkoła. Na szczęście jest wiele zewnętrznych organizacji, które mogą pomóc przy ich realizacji i do których nauczyciele mogą wnioskować o granty.

a_mbank_LS_graf2.jpg

Pierwsze, które przychodzą na myśl, to projekty finansowane ze środków publicznych, przez jednostki rządowe i samorządowe takie jak kuratoria, określone ministerstwa, instytuty czy rządowe organy pożytku publicznego. Kolejne to środki unijne, zwykle przeznaczone na projekty, których głównym efektem ma być wyrównywanie szans edukacyjnych i podniesienie jakości edukacji.

Projekty wspierające edukację prowadzą także fundacje. Często wspierane lub zakładane samodzielnie przez firmy komercyjne. Dla działalności wielu z nich coraz istotniejszy staje się aspekt CSR, czyli społeczna odpowiedzialność biznesu. To koncepcja, według której współczesne firmy, tworząc swoje strategie, dbają nie tylko o zyski, ale również o dobro społeczne i ochronę środowiska, a także relacje z różnymi grupami odbiorców, na których ich działalność może mieć wpływ. Przykładem takiego działania jest aktualnie prowadzony projekt grantowy „mPotęga”. Jego organizatorem jest mFundacja, fundowana przez mBank. To jedna z pierwszych na świecie fundacji w sektorze bankowym, która od początku za cel stawia sobie wspieranie edukacji matematycznej.

Zdobądź fundusze już dziś

Trwająca obecnie VII edycja projektu po raz kolejny pozwoli na realizację działań, które pokażą uczniom, że umiejętność sprawnego liczenia i logicznego myślenia jest potrzebna każdego dnia, a matematyka naprawdę nie jest nudna!

W projekcie mogą wziąć udział szkoły, organizacje pozarządowe, uczelnie wyższe, biblioteki publiczne oraz grupy nieformalne.

Co ważne, wnioski składać można tylko do 11 maja, więc ze szczegółami projektu warto zapoznać się już teraz i jak najszybciej przesłać swoje zgłoszenie!

Projekt realizowany jest w dwóch kategoriach: dla projektów kierowanych do uczniów klas 4 – 6 oraz 7 – 8 szkoły podstawowej.

a_mbank_LS_graf1.jpg

W przypadku tych dla klas 4 – 6 uzyskać można od 2 do 5 tysięcy dofinansowania. Pomysły na promowanie matematyki mogą mieć formę projektów, ciekawych zajęć dla uczniów, konkursów i innych aktywności, jak np. gra terenowa, wycieczki i spotkania, ale też filmików i zabaw. Warto również uwzględnić w zgłaszanych działaniach zaangażowanie rodziców i uczniów. Ważne, by podejmowane działania pokazywały ciekawą, angażującą stronę królowej nauk.

W przypadku projektów dla kas 7 – 8 pula dofinansowania jest jeszcze większa – to od 5 do aż 8 tysięcy. Ważne, by projekt ten aktywnie angażował uczniów, a zespół projektowy kierowany przez pełnoletniego lidera składał się z co najmniej 3 uczniów klas 7 – 8. Projekt może być propozycją innowacyjnych warsztatów matematycznych gier, quizów i zabaw, filmików edukacyjnych lub nawet bloga o tematyce matematycznej.

Dokumenty, które należy złożyć w projekcie oraz szczegółowy opis konkursu znaleźć można na stronie fundacji

Liczy się oryginalność

Jaki pomysł ma szansę na wygraną? Każdy! Ważne jednak, by był świeży, nieszablonowy i zarażający pasją. Warto uwierzyć w siebie i swoje pomysły – i spróbować. Szczególnie, że niezależnie od finalnej decyzji, każdy kto prześle zgłoszenie, zyskuje. Wszyscy nauczyciele, który przedstawią swoje pomysły, otrzymają od fundacji bezpłatne scenariusze lekcji matematyki, które wzbogacą skarbnicę ciekawych pomysłów na zajęcia z uczniami. Dla inspiracji można przejrzeć też bazę projektów, które uzyskały dofinansowanie w poprzednich latach i w której już niebawem może się znaleźć Twój pomysł na niezwykłe zajęcia z matematyki!

Nie czekaj! Zgłoś swój autorski projekt do 11 maja do 24:00. Złóż wniosek


Najbardziej aktualne artykuły: