Wiemy, że jest źle. To czas, by reagować

Martyna Wojciechowska i Joanna Flis, Maria Rotkiel, Marzena Jasińska – 4 ekspertki, jedno spotkanie, ogrom cennej wiedzy. Zapraszamy na wyjątkowe spotkanie, podczas którego nasi eksperci odwołają się do 2 dużych badań: dobrostanu zawodowego nauczycieli oraz zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży. Te dwa ogólnopolskie badania ukazały kondycję obu stron procesu edukacji – już wiemy, że jest nad czym pracować. Zatem działajmy!

Termin: 20.04 br., godzina 14:00
Miejsce: platforma szkoleniowa Akademia Librus
Udział: bezpłatny dla użytkowników platformy
Sprawdź, jak uzyskać dostęp do platformy szkoleniowej Akademia Librus >>TUTAJ<<

O emocjach, wypaleniu zawodowym i zdrowiu psychicznym dzieci, młodzieży i nauczycieli mówi się dużo na różnych płaszczyznach. Jednak sama rozmowa i nakreślenie problemu nie wystarczą. To nie czas na zastanawianie się nad tymi zagadnieniami, to czas na działanie i reakcję, na podjęcie zdecydowanych kroków. Wiemy, że jest źle, pokazują to badania („MŁODE GŁOWY. Otwarcie o zdrowiu psychicznym” ogólnopolski projekt badawczy i kampania profilaktyczna dotycząca zdrowia psychicznego, poczucia własnej wartości i sprawczości wśród młodych ludzi, a także Ogólnopolskie badanie dobrostanu nauczycieli), to ostatni moment, by zareagować i wdrożyć narzędzia naprawcze.

Z ogólnopolskiego badania dobrostanu zawodowego nauczycieli, przeprowadzonego na naszych portalach w lutym i marcu br. wynika, że:

  • niemal co drugi nauczyciel odczuwa „negatywne” (nieprzyjemne) emocje w pracy,
  • ponad 30% często przeżywa stres w pracy,
  • blisko 50% odczuwa objawy wyczerpania.
Te dane pokazują, że pewna granica została już przekroczona i obok działań prewencyjnych należy zaplanować te naprawcze.

Dołącz do spotkania z naszymi ekspertkami, na którym dowiesz się, co mówią nam emocje, które przeżywamy, poznasz sposoby dbania m.in. o swoje zdrowie psychofizyczne, nauczysz się wdrażać działania samopomocowe, a także poznasz wyniki raportu Fundacji Unaweza nt. zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży. Sprawdź szczegóły poszczególnych wystąpień.

Emocje są po to, aby je przeżywać – Marzena Jasińska

Często przeżywając emocje, mamy problem z ich nazwaniem, identyfikacją. Podczas spotkania z naszą ekspertką dowiesz się, co mówią nam emocje, nauczysz się je rozpoznawać, obserwować zarówno u siebie, jak i innych. Dodatkowo zyskasz umiejętność komunikowania swoich granic i skutecznego posługiwania się językiem osobistym.

a_wiemy_ze_jest_zle_LS_graf_1_1.jpg

Jak się nie wypalić, pracując pod dużą presją – Maria Rotkiel

Celem spotkania jest przedstawienie i omówienie zasad dbania o zdrowie psychofizyczne, nastrój i codzienne dobre samopoczucie, w szczególności o motywację i energię do działania. Poznasz najskuteczniejsze sposoby zarządzania emocjami i stresem, czyli dbania o kondycję psychiczną, oraz zasady pomagające zarządzać codziennością, obowiązkami i relacjami w środowisku zawodowym narażający na wypalenie.

a_wiemy_ze_jest_zle_LS_graf_1_1.jpg

Otwarcie o zdrowiu psychicznym uczniów – Martyna Wojciechowska i Joanna Flis

Poznasz wyniki raportu Fundacji Unaweza nt. zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży Wysłuchasz wniosków i rekomendacji psychologa, aby wiedzieć jak wspierać uczniów i ich rodziców.

a_wiemy_ze_jest_zle_LS_graf_1_1.jpg



Interesuje Cię ta tematyka? Przeczytaj również:

Najbardziej aktualne artykuły: