Wyniki egzaminu ósmoklasisty 2022

Tegoroczni absolwenci szkół podstawowych poznali dziś wyniki egzaminu ósmoklasisty, który został przeprowadzony w dniach 24-26 maja br. oraz w dniach 13-15 czerwca br. (dla uczniów, którzy nie mogli przystąpić do testów w pierwszym terminie). W sesji głównej egzamin napisało łącznie blisko 503 tysiące ósmoklasistów, z których ponad 6 tysięcy stanowili obywatele Ukrainy. Do egzaminu w terminie dodatkowym z każdego przedmiotu przystąpiło po ok. 3,5 tysiąca uczniów.

Każdy absolwent szkoły podstawowej przystąpił do trzech obowiązkowych egzaminów z następujących przedmiotów: język polski, matematyka oraz wybrany język nowożytny.

Ósmoklasiści uzyskali średnio 60% maksymalnej liczby punktów na egzaminie z języka polskiego. W przypadku egzaminu z matematyki średnia ta wynosi 57%, z języka angielskiego 67%, z języka niemieckiego 50%, natomiast z języka rosyjskiego 65%.Źródło:
  • www.cke.plDokładamy wszelkich starań w celu umieszczania prawdziwych i pełnych informacji. Nie ponosimy jednak odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o zamieszczone w artykule informacje lub ewentualne błędy czy braki w artykule.


Interesuje Cię ta tematyka? Przeczytaj również:

Najbardziej aktualne artykuły: