Librus

Oficjalna aplikacja Librus

Aplikacja Librus – cała szkoła w Twoim smartfonie

Łatwy dostęp do informacji ze szkoły, zadania domowe i materiały z lekcji zawsze pod ręką, wygodna komunikacja między rodzicami i nauczycielami oraz multikonto – to tylko kilka najważniejszych funkcji aplikacji Librus, które warto wykorzystywać każdego dnia! Nieustannie aktualizujemy aplikację, aby jeszcze lepiej służyła Ci na co dzień. Usprawni ona Twój kontakt ze szkołą i monitorowanie postępów dziecka, zaś jemu samemu pozwoli łatwo wypełniać szkole obowiązki – bez względu na tryb nauczania.

Jeśli jeszcze nie masz aplikacji mobilnej Librus, koniecznie zainstaluj ją na swoim smartfonie czy tablecie. Możesz z niej również korzystać na komputerze za pomocą widżetu dostępnego na portalu Librus Rodzina. Bezpłatną wersję aplikacji możesz pobrać w sklepach Google Play, AppGallery i App Store

Jak będzie Cię wspierać na co dzień? Sprawdzisz w niej najważniejsze informacje o swoim dziecku, np. oceny, nieobecności i uwagi, szkolne ogłoszenia, będziesz mieć też dostęp do planu lekcji i terminarza czy lekcji online. Potrzebujesz więcej? Skorzystaj z Mobilnych dodatków , czyli dostępu m.in. do wiadomości, zadań domowych, natychmiastowych powiadomień czy możliwości pobierania załączników bezpośrednio na Twoje urządzenie mobilne, lub Mobilnych dodatków PLUS, w których znajdziesz dodatkowo m.in. panel Moje cele, Tygodniowy widok Planu lekcji i Terminarza czy Przypomnienia.   

a_aplikacja_Librus_2021_2022_graf1.jpg.png

Wygodny dostęp do informacji

 • Sprawdzasz Oceny – możesz na bieżąco monitorować postępy dziecka w nauce oraz jego zachowanie. Osiągnięcia z poszczególnych przedmiotów przedstawione są w czytelnym, podzielonym na dwa semestry widoku. Oceny z danego przedmiotu oznaczone są zawsze tym samym kolorem, więc jedno Twoje spojrzenie wystarczy, żeby wiedzieć, że ostatnia 5 jest z matematyki.
 • Kontrolujesz wyniki – w jednym, czytelnym, zbiorczym widoku znajdziesz uporządkowane wg przedmiotów oceny śródroczne, końcoworoczne (także te proponowane), jak również średnie na koniec semestrów i średnią roczną.
 • Monitorujesz Nieobecności – widzisz, kiedy Twoje dziecko spóźniło się na lekcję oraz kiedy nie było na niej w ogóle. Trzymasz rękę na pulsie i w razie potrzeby możesz szybko zareagować.
 • Znasz Plan Lekcji i Terminarz – harmonogram zajęć, czas ich trwania, zastępstwa numery sal – wszystko to znajdziesz w aplikacji Librus. Twoje dziecko będzie w szkole zawsze na czas, a Ty będziesz wiedzieć, o której je odebrać.

a_aplikacjalibrus_LR_graf_1.jpg

 • Otrzymujesz Natychmiastowe powiadomienia* – wiesz, co się dzieje nawet bez otwierania aplikacji. Twój smartfon powiadomi Cię o nowych informacjach – nie umkną Ci nowe oceny, wiadomości czy ogłoszenia. To Ty zdecydujesz, które chcesz otrzymywać, wybierając je w ustawieniach.
 • Wpisujesz wydarzenia do Terminarza* – łatwiej zaplanujesz dzień, dodając do Terminarza własne wydarzenia, np. korepetycje z matematyki, basen lub wizytę u dentysty. Ta funkcja niewątpliwie ułatwi organizację rodzinnych planów i wygospodarowanie wspólnego czasu. Jeśli plany ulegną zmianie, uwzględnisz to bez zbędnego kreślenia w kalendarzu – wystarczy edytować wydarzenie w aplikacji Librus.
 • Dodajesz Przypomnienia** – już o niczym nie zapomnisz! Przypomnienia możesz dodawać do wydarzeń własnych w Terminarzu, a także lekcji, wiadomości czy ogłoszeń. Aplikacja powiadomi Cię o zdarzeniu z wyprzedzeniem.
 • Troszczysz się o swojego przedszkolaka*** – przeglądasz ramowy plan dnia, łatwo kontaktujesz się z przedstawicielami placówki, w jednej aplikacji otrzymujesz informacje odnośnie dzieci z oddziału przedszkolnego i szkoły bez przełączania się między kontami.

a_aplikacjalibrus_LR_graf_2.jpg

Szybka komunikacja ze szkołą

 • Wysyłasz i odbierasz Wiadomości* – nie każda informacja przyniesiona ze szkoły przez Twoje dziecko jest dla Ciebie wystarczająca? Są tematy, o które chcesz dopytać wychowawcę? A może interesuje Cię opinia matematyka na temat postępów w nauce? Wystarczy, że napiszesz wiadomość do nauczyciela – jego nazwisko wybierzesz z gotowej listy. Jeżeli to nauczyciel będzie chciał się z Tobą skontaktować, również może to zrobić. Wtedy otrzymasz wiadomość wprost na swojego smartfona. Możesz skorzystać również z funkcji Przypinania wiadomości**, która pozwala na przypięcie/umieszczenie ważnych wiadomości na górze listy. Teraz łatwo i szybko do nich powrócisz.
 • Przekazujesz e-Usprawiedliwienia* – karteczki z usprawiedliwieniami to przeszłość. Nieobecność dziecka – na wybranych zajęciach, w ciągu całego dnia lub w danym okresie – usprawiedliwiasz, sięgając po swojego smartfona. Dodatkowo możesz uprzedzić nauczyciela o planowanej absencji.

a_aplikacjalibrus_LR_graf_3.jpg

 • Czytasz Ogłoszenia – znasz godzinę rozpoczęcia roku szkolnego, wiesz, kiedy jest uroczysty apel z okazji święta szkoły i trzeba przygotować eleganckie ubranie, a kiedy dzień sportu, więc nie ma lekcji i w plecaku powinien się znaleźć strój oraz buty sportowe.
 • Sprawdzasz Uwagi – zachowanie dzieci w szkole to częsty temat do rozmów z wychowawcą, ale omawianie go wyłącznie na zebraniach, nie pozwala trzymać ręki na pulsie. Warto wiedzieć od razu o sytuacji, która wymaga interwencji, a to umożliwiają Uwagi w aplikacji Librus.
 • Łatwo wyszukujesz informacje – potrzebujesz odnaleźć wiadomość od nauczyciela, ale nie pamiętasz jego nazwiska? A może chcesz wrócić do zadania domowego, ale nie znasz jego tytułu? Funkcja wyszukiwania treści w aplikacji pozwala znaleźć pożądane wiadomości, ogłoszenia oraz zadania domowe. Można to zrobić wpisując np. tytuł, fragment treści czy osobę.

a_MD_os_2021_2022_graf_3.jpg

Wsparcie Twojego dziecka w nauce

 • Sprawdza zajęcia w Planie lekcji – Twoje dziecko w każdej chwili może zobaczyć, jakie lekcje ma kolejnego dnia. Dzięki temu wie, na jakie przedmioty się przygotować i co spakować do plecaka. Jeżeli w planie zachodzą zmiany, np. zastępstwa, to również widzi je w aplikacji.
 • Otrzymuje i odsyła Zadania domowe* – do każdego zadania mogą zostać przez nauczyciela dołączone pliki będące uzupełnieniem jego treści. Uczeń może je pobierać, a następnie odsyłać rozwiązanie bezpośrednio w aplikacji, więc nie potrzebuje nawet włączać komputera. Dzięki czytelnym ikonkom wie, które zadanie zawiera załącznik od nauczyciela, które wymaga odesłania odpowiedzi oraz które już wysłał. Ty również możesz to sprawdzić na swoim koncie. Choć pracę domową Twoje dziecko musi odesłać samo, ale to w końcu ono jest uczniem.

a_aplikacja_os_2021_2022_graf_5.jpg

 • Wytycza własne ścieżki w panelu Moje cele** – Twoje dziecko planuje i śledzi swoje postępy w nauce. Może ustalić cel dla wyników z poszczególnych przedmiotów – weryfikować jego realizację i zmieniać wedle potrzeb. Aplikacja udostępnia osiągnięcia m.in. w postaci wykresów. Ponadto w panelu dziecko może sprawdzić zestawienie usprawiedliwionych i nieusprawiedliwionych nieobecności, spóźnień i zwolnień, a także monitorować zgłoszone i dostępne nieprzygotowania z poszczególnych przedmiotów.

a_aplikacjalibrus_LR_graf_4.png

 • Dołącza do lekcji on-line – w przypadku zdalnego lub hybrydowego trybu nauczania Twoje dziecko z łatwością dołączy do lekcji wideolekcji. Nawet bez Twojej pomocy! Wystarczy, że kliknie w ikonę kamery, by przejść do spotkania. Nie ma znaczenia, na jakiej platformie jest organizowane. Niweluje to problem przy korzystaniu z różnych platform do zdalnego nauczania, bo w Terminarzu pojawi się po prostu kolejne, odpowiednio oznaczone zdarzenie. Jeśli w domu masz więcej uczniów, nie musisz martwić się, że dla któregoś nie masz komputera, bo wideolekcjach można uczestniczyć na smartfonie.

a_pierwsze_kroki_os_2021_2022_graf_10.jpg

Multikonto dla całej rodziny

Masz więcej niż jedno dziecko? I każde z nich chodzi do szkoły z Synergią? Monitorowanie postępów w nauce, zachowania i informacji od nauczycieli przy kilku uczniach to nie lada wyzwanie. Aplikacja Librus ułatwia ten proces, umożliwiając wygodne przeglądanie danych kilku uczniów bez potrzeby każdorazowego logowania. Wystarczy, że dodasz do swojego Konta LIBRUS konta wszystkich dzieci i możesz się pomiędzy nimi przełączać. Dodatkowo oś czasu zbiera w jednym miejscu informacje o wszystkich uczniach, nie tylko o jednym, więc jeden rzut oka wystarczy, aby wiedzieć, co słychać u wszystkich pociech. Możesz wybrać, które Cię interesują oraz grupować je wg kategorii, aby widok był jeszcze bardziej czytelny.

Korzystając z aplikacji Librus masz realny wpływ na edukację swojego dziecka!

Chcesz dowiedzieć się więcej? Poznać pozostałe funkcje i korzyści? Wejdź na stronę aplikacji.

Zainteresowały Cię opcje dostępne w wariancie Mobilne dodatki lub Mobilne dodatki PLUS? Dowiedz się więcej.*Funkcja dostępna w ramach wariantu Mobilne dodatki i Mobilne dodatki PLUS.
**Funkcja dostępna w ramach wariantu Mobilne dodatki PLUS.
*** Aplikacja Librus dla oddziałów przedszkolnych ma inny zakres funkcji niż wersja dla szkół. Szczegółowy zakres modułów i funkcji dostępny w aplikacji dla szkół i oddziałów przedszkolnych znajduje się na stronie Mobilnych dodatków.

Aplikacja Librus jest usługą komercyjną świadczoną dla zainteresowanych rodziców i uczniów, w których szkole funkcjonuje system LIBRUS Synergia, bezpośrednio przez spółkę Librus. Aplikacja mobilna Librus nie jest elementem systemu LIBRUS. Korzystanie z aplikacji Librus wymaga założenia Konta LIBRUS oraz jego powiązania z kontem w systemie Synergia.

Aplikacja Librus oferowana jest w 3 wariantach: podstawowym, Mobilne dodatki oraz Mobilne dodatki PLUS. W ramach bezpłatnej wersji podstawowej dostępne są m.in. Oceny, Nieobecności, Oś czasu, Plan lekcji i Terminarz oraz Multikonto. Mobilne dodatki zapewniają dostęp m.in. do Wiadomości, Natychmiastowych powiadomień, e-Usprawiedliwień. Mobilne dodatki PLUS to dodatkowo tygodniowy widok Planu lekcji i Terminarza, panel Moje cele czy Przypomnienia. Szczegółowa lista funkcji znajduje się na stronie aplikacji mobilnej. Działanie poszczególnych funkcji aplikacji Librus może być uzależnione od wariantu rozwiązania LIBRUS Synergia posiadanego przez szkołę oraz, niezależnie od wariantu, od ich wykorzystania przez szkołę.


Interesuje Cię ta tematyka? Przeczytaj również:

Najbardziej aktualne artykuły: