Librus

Oficjalna aplikacja Librus

Jak odzyskać login i hasło do systemu Synergia

W systemie Synergia rodzic i uczeń mają dostęp do osobnych kont. Każdy z nich ma dedykowane login i hasło. Dlaczego warto korzystać z przypisanego do siebie konta i co zrobić, gdy uczeń nie potrafi się zalogować?

Konta rodzica i ucznia w systemie Synergia są tylko z pozoru takie same. Każde z nich jest przypisane do konkretnej osoby i różni się m.in. zakresem funkcji. Na przykład tylko z konta ucznia istnieje możliwość odsyłania prac w module Zadania domowe. Rodzic może przeglądać zadane prace, pobierać załączniki, które stanowią uzupełnienie zadania. Jednak jeśli nauczyciel wymaga odesłania rozwiązania zadania domowego, przesłać je można tylko z konta ucznia.

Należy również zwrócić uwagę na to, że szkoła może przesyłać różne wiadomości do użytkowników - co innego będzie adresowane do rodziców, młodszych uczniów i tych ze starszych klas. Dlatego warto korzystać z konta, które przypisane jest do konkretnego użytkownika. Tylko co zrobić, jeśli użytkownik zapomniał loginu i/lub hasła do swojego konta?

1. Odzyskiwanie hasła - funkcja Przypomnij hasło

Odzyskanie hasła do konta ucznia lub rodzica możliwe jest za pomocą funkcji Przypomnij hasło, dostępnej w widoku formularza logowania do systemu Synergia. Warunkiem jest wcześniejsze uzupełnienie przez użytkownika swojego adresu mailowego w ustawieniach konta lub podczas pierwszego logowania do systemu Synergia.


a_poradnik_praca_zdalna_graf7_LS.jpg

2. Odzyskiwanie loginu i/lub hasła do konta ucznia przez rodzica

Każdy rodzic na swoim koncie Synergia (konto rodzica) może wygenerować nowe hasło dla ucznia (górne menu -> Uczeń -> Informacje -> Konto ucznia). W tym miejscu widoczny jest również login konta ucznia. Czynności tej można dokonać tylko z poziomu systemu Synergia dostępnego przez przeglądarkę WWW. Nie ma możliwości ustawienia nowego hasła dla ucznia z poziomu aplikacji mobilnej Librus zainstalowanej np. na telefonie.

a_poradnik_praca_zdalna_graf9_LS.jpg

3. Odzyskiwanie loginu i hasła do konta rodzica

Jeśli login i hasło do konta rodzica zostały zagubione oraz nie ma możliwości odzyskania hasła za pomocą funkcji Przypomnij hasło, należy skontaktować się ze szkołą.. W przypadku logowania do systemu Synergia firma Librus nie ma możliwości udostępnienia ani loginu, ani hasła do konta użytkownika.  Nie jesteśmy administratorem tych danych osobowych. Jeśli rodzic nie pamięta loginu i hasła do swojego konta w Synergii, powinien zwrócić się do szkolnego administratora systemu, który będzie w stanie zresetować hasło oraz podać login.

Moduł Zadania domowe dostępny jest w wariancie Systema i Altum rozwiązania Synergia.


Interesuje Cię ta tematyka? Przeczytaj również:

Najbardziej aktualne artykuły: