Librus

Oficjalna aplikacja Librus

Jak założyć Konto LIBRUS – szybka instrukcja dla rodziców i uczniów

Dostęp do informacji z systemu Synergia bez każdorazowego logowania, wygodne przeglądanie danych o uczniu na smartfonie, atrakcyjne rabaty w Sklepie Librus, Multikonto – to tylko część korzyści dla osób, które założą bezpłatne Konto LIBRUS.

a_najnowsza_wersja_artykulu_LR_graf.jpg

Jak założyć Konto LIBRUS

Konto LIBRUS przeznaczone jest dla każdego, choć więcej możliwości oferuje tym rodzicom i uczniom, którzy korzystają z systemu Synergia – dziennika elektronicznego firmy Librus, który funkcjonuje w około 1/3 polskich szkół.

Założenie Konta LIBRUS jest bezpłatne. Wystarczy wejść na portal Librus Rodzina (rodzina.librus.pl) i kliknąć w przycisk „Zarejestruj się” w prawej części strony.

O założenie Konta LIBRUS użytkownik zostanie też poproszony po pobraniu aplikacji Librus ze sklepu z aplikacjami mobilnymi (Google Play i App Store).

artykul_grafika_KL1.jpg


Do założenia Konta LIBRUS potrzebny jest adres e-mail – to on będzie stanowił login do konta i za jego pomocą będzie możliwe ewentualne odzyskanie utraconego hasła. Po akceptacji regulaminu usługi wystarczy potwierdzić chęć założenia konta, klikając w link w wiadomości mailowej i Konto LIBRUS zostanie aktywowane!

Użytkownicy, którzy posiadają konto w systemie Synergia (do którego otrzymali login i hasło w szkole), mogą powiązać je z kontem z Kontem LIBRUS. Dlaczego warto to zrobić?

Przede wszystkim, aby przeglądać najważniejsze dane o uczniu za pomocą aplikacji Librus na urządzeniach mobilnych oraz w przeglądarce na portalu Librus Rodzina. Zalet Konta LIBRUS jest jednak znacznie więcej. Oferuje ono m.in. usługę Multikonta dla rodzin wielodzietnych oraz wykorzystuje bezpieczne mechanizmy autoryzacji urządzenia bez potrzeby każdorazowego wpisywania loginu i hasła (podobnie jak Google czy Facebook).

Jak powiązać Konto LIBRUS z kontem Synergia


artykul_grafika_kl2.jpg


Aby powiązać Konto LIBRUS z kontem z systemu Synergia, należy po dokonaniu rejestracji Konta LIBRUS w tym samym oknie kontynuować proces, który podpowiada kreator. Następnie wpisać login i hasło ze swojego konta w systemie Synergia (to dane ze szkoły, które służyły do tej pory do logowania na stronie synergia.librus.pl), zaakceptować regulamin systemu Synergia (jeżeli wcześniej nie został już zaakceptowany) oraz zgody wynikające z RODO i gotowe!

Teraz możesz swobodnie korzystać z aplikacji Librus, łączyć kolejne konta swoich dzieci (Multikonto), korzystać z ekskluzywnych rabatów w Sklepie Librus, a co najważniejsze – masz szybki i wygodny dostęp do informacji na urządzeniach mobilnych i za pomocą nowego widoku na portalu Librus Rodzina. 

artykul_grafika_KL3.jpg


Jeśli potrzebujesz wsparcia – zapraszamy do działu Pomoc.
Pozdrawiamy,

Zespół LibrusInteresuje Cię ta tematyka? Przeczytaj również:

Najbardziej aktualne artykuły: