Librus

Oficjalna aplikacja Librus

Mobilne dodatki i Mobilne dodatki PLUS – w Twojej aplikacji

Aplikacja Librus wspiera Ciebie i Twoje dziecko w codziennych obowiązkach szkolnych. Ciesz się z jeszcze większego komfortu, korzystając z pełni możliwości aplikacji w wariancie Mobilne dodatki lub Mobilne dodatki PLUS. Poznaj jej dodatkowe funkcje i przekonaj się, jak wiele możesz zrobić wyłącznie za pomocą swojego smartfona. Jeśli nie korzystasz jeszcze z aplikacji Librus, to dobry moment, aby ją pobrać i bezpłatnie wypróbować rozszerzone wersje – Mobilne dodatki lub Mobilne dodatki PLUS.

button_pobierz_aplikacje.jpg

Przekonaj się, że to rozwiązanie właśnie dla Ciebie! Jeśli Mobilne dodatki lub Mobilne dodatki PLUS nigdy nie zostały zakupione dla konta danego ucznia i powiązanych z nim kont rodziców, otrzymasz bezpłatną wersję próbną wariantu Mobilne dodatki PLUS, aby lepiej poznać możliwości dodatkowych modułów. Wypróbuj Mobilne dodatki do 14.10 lub po tym okresie przez 3 tygodnie. Uwaga – z bezpłatnego okresu próbnego możesz skorzystać tylko raz w roku szkolnym. Jak to zrobić? Jeśli spełniasz powyższe 2 warunki, Mobilne dodatki PLUS aktywują się automatycznie w Twojej aplikacji – wystarczy ją pobrać.

Jeden zakup – wiele korzyści

Aktywując Mobilne dodatki lub Mobilne dodatki PLUS raz, będziesz mieć do nich dostęp na wszystkich Twoich urządzeniach – smartfonie, tablecie i komputerze, zarówno tych z Androidem, jak i firmy Apple. W ramach jednej aktywacji wariant Mobilne dodatki lub Mobilne dodatki PLUS aktywowany jest dla konta jednego ucznia oraz kont jego rodziców/opiekunów. Jeśli posiadasz już Mobilne dodatki możesz wybrać opcję Rozszerzenie do Mobilnych dodatków PLUS, aby korzystać z dodatkowych funkcji, które zawarte są w tym wariancie.


a_MD_os_2021_2022_graf_1.png


Praca domowa zawsze odrobiona

Bez względu na to, czy zajęcia odbywają się w szkole czy w trybie zdalnym, każdy uczeń wie, co jest zadane i w łatwy sposób może wysłać rozwiązanie do nauczyciela. Moduł Zadania domowe – za pomocą specjalnych ikonek – informuje, czy nauczyciel dołączył plik do zadania oraz czy oczekuje jego odesłania. Uczeń może to zrobić wprost ze swojego smartfona, nawet nie włączając komputera.

a_MD_os_2021_2022_graf_2.jpg

lub

a_MD_os_2021_2022_graf_3.jpg

Szybka i łatwa komunikacja

Dzięki Mobilnym dodatkom i Mobilnym dodatkom PLUS do aplikacji Librus możesz odbierać i wysyłać wiadomości bezpośrednio ze swojego smartfona. Kontakt ze szkołą nigdy nie był tak łatwy. Jedno kliknięcie wystarczy, żeby pobrać przesłane przez nauczyciela załączniki – wydrukować i przekazać dziecku do nauki. Nie ma potrzeby logowania się do systemu Synergia – wiesz wszystko, zerkając do smartfona, a w razie potrzeby szybko dopytujesz nauczyciela o szczegóły. Przypinaj ważne wiadomości na górze listy, aby mieć je zawsze pod ręką, bez potrzeby przeszukiwania skrzynki odbiorczej.

a_mdmdplus_LR_graf_1.jpg

Komfortowa organizacja czasu

Plan lekcji w aplikacji, a dodatkowy angielski, basen i judo w Twoim kalendarzu. Kolejny raz wizyta u dentysty umówiona w dzień, w który Twoje dziecko ma dłużej lekcje. Jak uniknąć takich sytuacji? Żeby łatwo organizować dzień sobie i dziecku, warto korzystać z Terminarza aplikacji Librus, który umożliwia dodawanie własnych wydarzeń, lub tygodniowego widoku Planu lekcji i Terminarza, dostępnego w wersji Mobilne dodatki PLUS. Dzięki temu znajdują się w nim wszystkie zajęcia szkolne, ale również zajęcia dodatkowe czy wizyty u lekarza. Łatwo wtedy wszystko zaplanować. Jeden widok pozwoli Ci mieć kontrolę nad sytuacją.

a_mdmdplus_LR_graf_2.jpg

Nieobecności pod kontrolą

Chcesz usprawiedliwić nieobecność swojego dziecka na poszczególnych zajęciach albo za wybrany okres? A może potrzebujesz przekazać wychowawcy informację o planowanej, dłuższej absencji córki lub syna w szkole? Możesz to zrobić w szybki i wygodny sposób, korzystając z modułu e-Usprawiedliwienia*. Wystarczy smartfon i krótka chwila, aby dopełnić rodzicielskich formalności.

a_MD_os_2021_2022_graf_6.jpg

a_MD_os_2021_2022_graf_7.jpg

Już o niczym nie zapomnisz

Przypomnienia o najważniejszych zadaniach? Nic prostszego! Funkcja pozwala dodawać przypomnienia do utworzonych wydarzeń własnych w Terminarzu, a także lekcji, wiadomości czy ogłoszeń. Aplikacja wysyła przypomnienie w wybranym przez Ciebie terminie – może to być konkretna data i godzina lub czas przed zdarzeniem.

a_mdmdplus_LR_graf_3.png

Moje cele

Panel, który pozwoli Twojemu dziecku zaplanować i śledzić swoje postępy w nauce z poszczególnych przedmiotów ocenianych w standardowej skali ocen. Na skali dziecko może samodzielnie ustalić cel – im bliżej prawej strony i koloru niebieskiego, tym ambitniejszy cel i wyższe wyniki w nauce. Cele w dowolnym momencie można edytować i modyfikować. W panelu znajduje się też m.in. zestawienie usprawiedliwionych i nieusprawiedliwionych nieobecności, spóźnień i zwolnień – w formie wykresu oraz listy. Korzystając z filtrów, możesz sprawdzić statystyki dla jednego lub wielu przedmiotów w wybranym czasie.

a_aplikacjalibrus_LR_graf_4.png

Zadbaj o swoje potrzeby

Dopasowanie aplikacji do własnych potrzeb sprawi, że będziesz korzystać z niej jeszcze chętniej. Dlatego wybierz swój awatar oraz ulubiony kolor skórki. Zadbaj o swój wzrok i korzystaj z ciemnego trybu widoku. Jeśli lubisz być na bieżąco i korzystasz z Natychmiastowych powiadomień, zdecyduj, które informacje są dla Ciebie ważne i które chcesz otrzymywać. W nocy porządnie się wysypiaj, dzięki funkcji LIBRUS Spokojna noc, która wyłącza powiadomienia w godz. 22:00-7:00.

a_MD_os_2021_2022_graf_8.jpg

a_mdmdplus_LR_graf_6.jpg

Jak zacząć korzystać z wariantu Mobilne dodatki lub Mobilne dodatki PLUS?

Nic prostszego – Mobilne dodatki lub Mobilne dodatki PLUS możesz aktywować:
  • bezpośrednio w Twojej aplikacji po rozwinięciu menu, wybierz niebieską kłódkę przy nieaktywnej funkcji lub w sekcji Aplikacja “Kup Mobilne dodatki” lub "Kup Mobilne dodatki PLUS" (zakup w sklepie z aplikacjami Google Play, AppGallery lub App Store),
  • w Sklepie Librus na portalu Librus Rodzina w górnym, niebieskim menu wybierz opcję Kup Mobilne dodatki lub Kup Mobilne dodatki PLUS,
  • realizując voucher na Mobilne dodatki lub Mobilne dodatki PLUS w Ustawieniach aplikacji (więcej na temat zakupu vouchera tutaj).

Jeśli posiadasz już Mobilne dodatki możesz wybrać wariant Rozszerzenie do MD+.

a_MD_os_2021_2022_graf_10.png

Chcesz dowiedzieć się więcej? Poznać pozostałe funkcje i korzyści? Wejdź na stronę aplikacji.
Zainteresowały Cię opcje dostępne w wariancie Mobilne dodatki lub Mobilne dodatki PLUS? Dowiedz się więcej.


Aplikacja Librus oferowana jest w 3 wariantach: podstawowym, Mobilne dodatki oraz Mobilne dodatki PLUS. W ramach bezpłatnej wersji podstawowej dostępne są m.in. Oceny, Nieobecności, Oś czasu, Plan lekcji i Terminarz oraz Multikonto. Mobilne dodatki zapewniają dostęp mi.in. do Wiadomości, Natychmiastowych powiadomień, Zadań domowych, a Mobilne dodatki PLUS rozszerzone są o dodatkowe moduły, takie jak Tygodniowy widok Planu lekcji czy panel Moje cele. Działanie poszczególnych funkcji aplikacji Librus (niezależnie od wariantu) może być uzależnione od ich wykorzystania przez szkołę.

Usługa Natychmiastowe Powiadomienia w aplikacji mobilnej Librus jest świadczona na wybranych platformach mobilnych zgodnie z zapisami Regulaminu świadczenia usługi.

Aplikacja Librus jest usługą komercyjną świadczoną dla zainteresowanych rodziców i uczniów, w których szkole funkcjonuje system LIBRUS Synergia, bezpośrednio przez spółkę Librus. Aplikacja mobilna Librus nie jest elementem systemu LIBRUS. Korzystanie z aplikacji Librus wymaga założenia Konta LIBRUS oraz dodania do niego konta z systemu Synergia.

*Dostępność modułu uzależniona jest od wariantu rozwiązania LIBRUS Synergia posiadanego przez szkołę oraz wykorzystywania przez nią modułu e-Usprawiedliwienia w codziennej pracy.


Interesuje Cię ta tematyka? Przeczytaj również:

Najbardziej aktualne artykuły: