Librus

Oficjalna aplikacja Librus

Poznaj zwycięzców konkursu Cybercraft – przygoda, która uczy

Poznaj niesamowitych Super STEAMów oraz Poradniki Ciekawej Nauki stworzone przez zwycięzców konkursu „Szkoła Laboratoria Przyszłości" w ramach projektu Cybercraft – przygoda, która uczy! Sprawdź, jak wygląda Zwariowany Biolog, Cyber Chemik Henio Podchlorek, Chemiś czy też naukowczyni Julia. Gwarantujemy – robią wrażenie!

Podróż nauczycieli i uczniów po ekscytującym świecie Minecraft w ramach projektu społecznego Cybercraft – przygoda, która uczy dobiega końca! Wagonik kolejki górskiej zwolnił i zatrzymał się na stacji końcowej – wyniki konkursu. Uczestnicy projektu odbyli niezapomnianą przygodę! Podróżowali po specjalnie przygotowanej przestrzeni – krainie Laboratorium Przyszłości. Wzięli udział w edukacyjnym konkursie, który ich zaintrygował! Uruchomili kreatywne myślenie, stali się konstruktorami, stworzyli Super STEAMów oraz Poradniki Ciekawej Nauki.

Lista zgłoszonych prac przerosła oczekiwania komisji konkursowej! Uczniowie wykazali się ogromną pomysłowością, poczuciem humoru, a nawet solidarnością z ukraińskimi kolegami i koleżankami. W Poradnikach Ciekawej Nauki, z wykorzystaniem świata Minecraft, opowiedzieli nam, jak chcieliby, aby wyglądała szkoła ich marzeń.

Przekonaj się, kto sięgnął po puchar, chwałę i cenne nagrody wywołujące efekt WOW!

Zwycięzcy – klasy 4-8 SP

a_cybercraft_final_wyniki_LR_graf_1.jpg

„Oto Zwariowany Biolog, który jest naszym steam’em. Jak widać, posiada na sobie lekkie rany, a nawet nie ma jednej ręki. Skutkiem tego są jego nierozsądne eksperymenty. Nasz bohater w swojej prawej ręce trzyma strzykawkę, potrzebną mu do wykonywania różnych mutacji biologicznych. Tym sposobem powstała jego papuga o nazwie Kiwi. Na plecach Zwariowanego Biologa znajduje się duży ołówek, który służy mu do zapisywania wszelkiego rodzaju notatek. Postać przy swojej prawej nodze trzyma probówki pełne różnych zmieszanych ze sobą substancji”.

Fragment Poradnika Fajnej Nauki:
„Trzecią cechą przyjemnego pojmowania wiedzy są dobrzy nauczyciele, ale także dobrzy uczniowie. Aby uczenie się było przyjemne i wygodne, osoby pracujące ze sobą powinny darzyć się szacunkiem i unikać wszelkich sporów. Nasza opinia wyraża to, że dobra współpraca jest priorytetem dobrej nauki”.

Zespół: klasa7b_Adam
Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Białobrzegach

a_cybercraft_final_wyniki_LR_graf_11.jpg

a_cybercraft_final_wyniki_LR_graf_2.jpg

„Jest jednym z nauczycieli w naszej szkole przyszłości. Lubi go każdy uczeń, z racji że na jego zajęciach dzieją się niesamowite zjawiska chemiczne. Interesuje się reakcjami z naelektryzowaną ciekłą stalą. Pewnego razu zrobił swój najsłynniejszy eksperyment z powyższym pierwiastkiem. Podczas reakcji łączenia się został wywołany wielki wybuch, który spowodował zmetalizowanie jego lewej części ciała. Mimo to nadal prowadzi reakcje, które znajdują się na platformie. (...) Za Heniem znajduje się wielka tabela pierwiastków, którą stosuje w wykonywaniu reakcji. W lewej ręce trzyma butelkę z miksturą na ogromną siłę i odporność. Można to zobaczyć, pociągając dźwignie z lewej ręki (...)”.

Zespół: CYBER BÓBRKA
Szkoła Podstawowa im. Józefa Blizińskiego w Bóbrce

a_cybercraft_final_wyniki_LR_graf_11.jpg

a_cybercraft_final_wyniki_LR_graf_3.jpg

„Julia to młoda naukowczyni. Pasjonuje się matematyką i chemią. W przyszłości chce pracować w laboratorium. W lewej dłoni trzyma podręcznik od matematyki. W prawej dłoni trzyma probówkę. Przeprowadza reakcję, przez którą z probówki ulatnia się dym. Przed nią znajduje się stojak z probówkami, których będzie potrzebować w kolejnych eksperymentach”.

Zespół: MPB
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Jeżowie

a_cybercraft_final_wyniki_LR_graf_11.jpg

a_cybercraft_final_wyniki_LR_graf_4.jpg

„To jest Pan Gałązka. Jest to superbohater uwięziony w postaci drzewa. Do normalnego ciała wróci, jak spełni swoją misję, musi przywrócić równowagę pomiędzy elektroniką a nauką. Pan Gałązka posiada tarczę i miecz, które pomagają mu z codziennym stawianiem czoła z licznymi zagrożeniami, takimi jak urządzenia elektroniczne. Pan Gałązka ma również super okulary, które pozwalają mu szybko dostrzegać zagrożenia. Do szybkiego przemieszczania się służy mu super pasek. Gdyby nie tacy superbohaterowie jak on, nad naszym światem władzę przejęłaby elektronika”.

Zespół: klasa7b_Daniel
Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Białobrzegach

a_cybercraft_final_wyniki_LR_graf_11.jpg

a_cybercraft_final_wyniki_LR_graf_5.jpg

„CHEMIŚ – miś który powstał w wyniku wylania słodkiej substancji na pluszowego misia. Patroluje szkolne korytarze, szukając smutnych lub zmartwionych uczniów, przytulając ich lub pomagając im w przedmiotach, z których mają słabsze oceny”.

Zespół: klasa7b_MarcinD
Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Białobrzegach

Zwycięzcy – klasy 1-3 SP

a_cybercraft_final_wyniki_LR_graf_6.jpg

„Matma Men i jego ołówek wymyślają różne gry, zabawy i zagadki na logiczne myślenie. W nagrodę uczniowie mogą się bawić na jego magicznej pelerynie-schodach i przechodzą na wyższy poziom nauki. Pelerynka chroni uczniów przed złymi mocami i kiepskimi pomysłami, smutkiem i przygnębieniem”.

Fragment Poradnika Fajnej Nauki:
„W naszej szkole marzeń uczniowie uczą się przez zabawę. Bawiąc się, odkrywają świat, przeprowadzają doświadczenia i obserwacje. W ten sposób uczą się nie tylko teorii, ale uczą praktycznego zastosowania wiedzy. Dlatego w naszych salach lekcyjnych są różne pomoce: drukarki 3D, roboty, okulary VR, komputery oraz miejsca do tradycyjnej nauki, rysowania, muzykowania i odpoczynku”.

Zespół: AmLaKu
Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 73 im. Króla Stefana Batorego w Warszawie

a_cybercraft_final_wyniki_LR_graf_11.jpg

a_cybercraft_final_wyniki_LR_graf_7.jpg

„Ta panda uwielbia się uczyć. Ma bardzo mocny uchwyt karate oraz ukończyła magisterkę z turystyki oraz jedzenia bambusa. SCI-PANDA CHANG lubi również wszelkie przedmioty dotyczące nauki, np. globusy, atlasy i książki. Uwielbia swoją książkę kucharską Jak przyrządzić bambusa w Polsce”.

Zespół: Minecrafterzy
Szkoła Podstawowa im. Astrid Lindgren w Dąbrowie

a_cybercraft_final_wyniki_LR_graf_11.jpg

a_cybercraft_final_wyniki_LR_graf_8.jpg

„Hendryk jest naukowcem. Lubi przeprowadzać eksperymenty, a jeszcze bardziej grać w Minecrafta. Lubi się uczyć i uczy innych. W prawej ręce trzyma różdżkę pierwiastków, a w lewej probówkę z kwasem.”

Zespół: Jabuszko
Szkoła Podstawowa im. Astrid Lindgren w Dąbrowie

a_cybercraft_final_wyniki_LR_graf_11.jpg

a_cybercraft_final_wyniki_LR_graf_10.jpg

„Król cyborgin1 ma piękny miecz, skrzydła i mądrą książkę. Są to symbole wiedzy, wolności oraz mądrości. A sam król cyborgin1 jest sprawiedliwym królem Minecrafti”.

Fragment Poradnika Fajnej Nauki:
„Lubicie chodzić do szkoły? Nie, a dlaczego nie lubicie chodzić do szkoły? (...) Można pomyśleć, że jest się w Hogwarcie na zajęciach z zielarstwa lub opieki nad magicznymi stworzeniami. Nie chce się uczyć geografii? Można pomyśleć, że jest się na dalekiej podróży na odległe lądy. Widzicie nauka jest fajna, wystarczy ją zaczarować :)”.

Zespół: Creepery
Szkoła Podstawowa nr 204 im. XIX Pułku Ułanów Wołyńskich w Warszawie

a_cybercraft_final_wyniki_LR_graf_11.jpg

a_cybercraft_final_wyniki_LR_graf_9.jpg

„Edusek jest edukacyjnym bohaterem. Pomaga dzieciom w nauce, ma magiczną czapkę z przyciskami. Pierwszy pomaga w zapamiętywaniu różnych wiadomości. Drugi powoduje, ⟪że lepiej myślimy⟫. Trzeci wzmacnia nasze chęci do poznawania świata i nauki. A czwarty pociesza w niepowodzeniach i daje nadzieję, że będzie lepiej.”

Zespół: TEAM B
Szkoła Podstawowa nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego w Koźminie WielkopolskimGratulujemy wszystkim laureatom!

Szczegółowe informacje na temat konkursu i projektu społecznego Cybercraft – przygoda, która uczy: cybercraftprzygoda.pl