Librus

Oficjalna aplikacja Librus

Pomagamy rodzicom sportowców - poradnik Polish Soccer Skills

Artykuł sponsorowany
Rozmowa to podstawa komunikacji i dobrego wychowania naszych pociech. Jednak zła forma rozmowy, może przynieść więcej szkody niż pożytku. Jak rozmawiać z dziećmi i na co zwracać uwagę, żeby ich wspierać, a nie zamykać radzi psycholog Polish Soccer Skills.

a_PolishSoccer_Tre%C5%9B%C4%87_LS_graf7.jpg

Rozmowy, zaprezentowanej na schemacie, używamy na co dzień i wydaje nam się naturalna i łatwa. Skąd więc pojawia się tyle błędów w komunikacji? W rozmowie bardzo ważne jest byśmy zastanowili się nad pewnym elementami:
  • Czy słucham tego, co mówi druga osoba?
  • Czy to co mówi jest dla mnie ważne?
  • Czy szanuję to, że może mieć inne zdanie?
  • Czy moje emocje, nie maja negatywnego wpływu na nasza rozmowę?

a_PolishSoccer_Tre%C5%9B%C4%87_LS_graf1.jpg

Musimy pamiętać, że każdy z nas może odbierać daną sytuacje w inny sposób z powodu innych doświadczeń czy przekonań. Jeśli rozmawiamy więc z drugą osobą, upewnijmy się, czy na pewno się rozumiemy. Prawidłowej rozmowy też musimy się nauczyć i dawać właściwy przykład dzieciom. Jeśli nie będziemy ich do tego zachęcać i pokazywać jakie korzyści niesie za sobą rozmowa, nie możemy oczekiwać, że same się tego nauczą. Ważne jest tu także zaufanie. Jeśli okażemy drugiej osobie, że może nam zaufać i nie będziemy jej oceniać, a próbujemy pomóc, to na pewno chętniej się przed nami otworzy.

a_PolishSoccer_Tre%C5%9B%C4%87_LS_graf2.jpg

Drodzy rodzicie, jeśli więc widzicie, że Wasze dziecko z czymś sobie nie radzi, okażcie mu wsparcie i otwartość na rozmowę, a samo w końcu przyjdzie. Jeśli dostanie złą ocenę lub zachowa się w nieodpowiedni według Was sposób, najpierw zapytajcie, dlaczego i co samo o tym myśli. Jeśli od razu je z góry ocenimy, możemy nie dowiedzieć się, czym było to spowodowane ani jak mu pomóc. Zwracajmy też uwagę na emocje nasze i naszych dzieci. I pamiętajmy, że my jesteśmy ich największym autorytetem i od nas się uczą i powielają nasze zachowania. Bądźmy więc dobrym przykładem dla naszych pociech :)

a_PolishSoccer_Tre%C5%9B%C4%87_LS_graf8.jpg

Podczas obozów piłkarskich Polish Soccer Skills oprócz treningów piłkarskich jest realizowany program treningów mentalnych, które mają na celu naukę komunikacji, pewności siebie, motywacji, poczucia własnej wartości, radzenia sobie ze stresem. Dodatkowo, dzieci dostają opis swojego profilu, a rodzice mają dostęp do porad od psychologa sportowego, które mają pomagać w wychowaniu młodych sportowców.

Dodatkowo Fundacja Polish Soccer Skills w ramach programu motywacyjnego wybiera najbardziej uzdolnionych zawodników, którzy otrzymują powołanie do Reprezentacji PSS i mają szansę na wyjazdy do najlepszych europejskich akademii.

a_PolishSoccer_Tre%C5%9B%C4%87_LS_graf4.jpg

Aktualnie prowadzone są zapisy dla dzieci i młodzieży w wieku 7-19 lat na obozy LATO 2020! Do wyboru jest 5 lokalizacji i 9 tygodni wakacji. Zapraszamy! :)
www.soccerskills.pl




Autor
Julia Jaroń - psycholog sportu, koordynator treningu mentalnego obozów piłkarskich Polish Soccer Skills


Interesuje Cię ta tematyka? Przeczytaj również:

Najbardziej aktualne artykuły: