Librus

Oficjalna aplikacja Librus

Rozgrzej mózg i stwórz grę planszową

W czasie nadchodzącego długiego weekendu nie dajcie się nudzie! Nawet gdy zaskoczy Was deszcz, możecie dobrze się bawić. Skorzystajcie z propozycji librusowego Mózgu i nie tylko zagrajcie w planszówkę, ale i sami ją stwórzcie! W artykule znajdziecie niezbędne materiały do pobrania i propozycje na wspólne spędzenie czasu w rodzinnym gronie.

Z niepokojem przeglądacie prognozę pogody, planując majówkę? Niezależnie od tego, czy będziecie robić grilla w ogródku, czy wybieracie się na dłuższą wycieczkę, pamiętajcie o planie B. Poza kremem z filtrem przeciwsłonecznym, włóżcie do walizki parasole i kurtki przeciwdeszczowe. Zadbajcie też o atrakcje. Jeśli chcecie spędzić wesoło czas w rodzinnym gronie, już dziś pomyślcie o tym, co będziecie robić jutro.

W dzisiejszym Rozgrzej mózg zachęcamy Was do sięgnięcia po planszówki. Nasza propozycja jest wyjątkowa – możecie stworzyć własną grę od podstaw. Zagrajcie na własnych zasadach!

Co znajdziesz w zadaniach na dziś

Wybierzcie planszę dla starszych lub młodszych graczy. Wydrukujcie wszystkie elementy wybranego zestawu. Wytnijcie kostkę, pionki, przygotujcie planszę oraz karty z pytaniami. Przekonajcie się sami, co sprawi Wam większą przyjemność – sama gra czy jej przygotowanie.

Pobierz zadanie na dziś

a_rozgrzej_mozg_7_LR_graf_1.jpg

Jak planszówki wpływają na mózg

Nasz mózg potrzebuje gimnastyki. Mamy dobrą informację! Te ćwiczenia to świetna zabawa, która rozwija:
  • kreatywność,
  • umiejętność taktycznego myślenia,
  • pracę w grupie i zdolności kooperacyjne,
  • koncentrację,
  • umiejętności analityczne,
  • pamięć,
  • Wasze relacje.


Interesuje Cię ta tematyka? Przeczytaj również:

Najbardziej aktualne artykuły: