Akademia Librus – platforma szkoleniowa NOWOŚĆ

Szkolenia tematyczne, które możesz realizować wg wybranej przez siebie ścieżki rozwoju, spotkania live (na żywo) z docenianymi ekspertami, poradniki Librus wspierające Cię w efektywnym wykorzystaniu systemów Librus, spotkania Q&A (pytania i odpowiedzi), które pozwolą połączyć wiedzę z praktyką, gotowe materiały do pobrania i wykorzystania podczas pracy w szkole – to tylko część tego, co czeka na Ciebie w Akademii Librus – nowej, specjalistycznej platformie szkoleniowej, która została stworzona, by spełnić Twoje potrzeby w zakresie doskonalenia kompetencji.

a_button_akademia_librus.jpg

Czym jest Akademia Librus

Akademia Librus to nowoczesna, profesjonalna i jedyna tego rodzaju platforma umożliwiająca wszechstronny rozwój pracowników oświaty i wspierająca w efektywnym zarządzaniu kształceniem kadry. Znajdziesz na niej bogaty i stale powiększany zbiór specjalistycznych szkoleń on-line o najwyższym poziomie merytorycznym, przygotowany w oparciu o 20-letnie doświadczenie akredytowanego Centrum Kształcenia Nauczycieli Librus. Platforma została stworzona tak, aby każdy użytkownik mógł samodzielnie decydować – wg własnych, aktualnych potrzeb i możliwości – w jakim obszarze chce się rozwijać.

a_akademiapromocyjny_LS_graf2.jpg

Jak uzyskać dostęp do platformy

Dostęp do platformy możesz uzyskać indywidualnie lub w ramach pakietu zakupionego przez placówkę. Obydwie formy wymagają zalogowania się na Twoje Konto LIBRUS (pełny opis znajdziesz w tym artykule). Po zalogowaniu na platformie możesz zobaczyć 3 bezpłatne szkolenia – otrzymasz dostęp do pełnego materiału wideo. Zwiastuny oraz opisy zagadnień, a także sekcja Dlaczego warto pozwolą Ci poznać zakres tematyczny danego szkolenia.

Po finalizacji zakupu Akademii Librus otrzymasz pełny dostęp do platformy i całej bazy materiałów. Możesz brać udział w szkoleniach, które wybierzesz – w każdym miejscu, o dogodnej porze, przez przeglądarkę internetową. Szkolenia odtworzysz na laptopie, smartfonie, tablecie a nawet TV. Możesz w dowolnym momencie zatrzymać szkolenie i powrócić do niego za kilka dni. Taka formuła zwiększa skuteczność szkoleń – to Ty decydujesz, kiedy masz czas i przestrzeń na pogłębianie swojej wiedzy.

a_akademiapromocyjny_LS_graf3.jpg

Formaty szkoleń

Na platformie znajdziesz kursy ułożone w kilkanaście ścieżek tematycznych, dopasowane do zróżnicowanych potrzeb, poradniki technologiczne, a także obszerną bazę wiedzy w postaci materiałów do pobrania. Akademia Librus to:

  1. Szkolenia tematyczne – obejmujące zróżnicowaną tematykę – od szkoleń z zakresu zarządzania i doskonalenia kompetencji miękkich, przez tematy związane z dydaktyką i warsztatem pracy nauczyciela, po te realizujące kierunki polityki oświatowej na dany rok czy omawiające zmiany w prawie oświatowym.

  2. Poradniki Librus – wsparcie dla użytkowników systemów Librus. Szkolenia w formie poradników prowadzone przez specjalistów-praktyków, którzy pokazują, jak efektywnie korzystać z wybranego rozwiązania, omawiają najczęściej pojawiające się pytania czy wątpliwości.

  3. Spotkania live (na żywo) – to odpowiedź na aktualne potrzeby środowiska szkolnego, np. zmiany w prawie oświatowym czy organizacji pracy lub nauki, ale także spotkania z cenionymi ekspertami, profesorami wyższych uczelni, autorami książek, postaciami świata nauki i kultury.

  4. Spotkanie Q&A (pytania i odpowiedzi) – spotkania z ekspertami, którzy odpowiedzą na pytania nurtujące użytkowników w danym temacie.

  5. Materiały do pobrania – każde szkolenie tematyczne zawiera dedykowane materiały do pobrania. Ćwiczenia, karty pracy, podsumowania, materiały pogłębiające, plakaty infografiki i wiele innych – tworzą bogatą bazę wiedzy i przydatnych narzędzi. Zostały opracowane przez praktyków, dzięki czemu będą doskonałym uzupełnieniem wielu lekcji.
Zobacz zwiastuny

a_button_zobacz_wiecej.jpg

Zaświadczenie po szkoleniu

Zdobyta przez Ciebie wiedza szkoleniowa potwierdzona jest zaświadczeniem wystawionym przez akredytowaną placówkę Centrum Kształcenia Nauczycieli Librus. Dokument już niebawem możesz pobrać samodzielnie bezpośrednio po obejrzanym szkoleniu w aplikacji Librus Nauczyciel. Zaświadczenie jest ważnym elementem zarówno podczas kompletowania materiałów potrzebnych do awansu zawodowego, jak i realizacji planu nadzoru pedagogicznego dyrektora szkoły.

Zaloguj się do Akademii Librus i korzystaj w pełni z materiałów dostępnych na platformie.

a_button_akademia_librus.jpgInteresuje Cię ta tematyka? Przeczytaj również:

Najbardziej aktualne artykuły: