Aplikacja Librus dla rodziców i uczniów – poznaj możliwości

Aplikacja mobilna Librus umożliwia rodzicom i uczniom szybki oraz wygodny dostęp do najważniejszych informacji ze szkoły. Dzięki niej mogą sprawdzić najnowsze oceny i zadane prace domowe bezpośrednio na swoim smartfonie - bez włączania komputera. Aplikacja ułatwia wiele czynności związanych z codzienną nauką, również zdalną, m.in. dołączanie do wideolekcji czy pobieranie materiałów załączonych przez nauczyciela. Warto poznać wszystkie jej funkcje, z których mogą korzystać rodzice i uczniowie.

a_wersja_rok_szkolny_2021_2022_graf.jpg

Aplikacja mobilna Librus

Czy aplikacja Librus to Synergia na smartfonie?

Aplikacja Librus jest alternatywnym sposobem dostępu do najważniejszych informacji ze szkoły. Oprócz tradycyjnej formy logowania do systemu Synergia przez przeglądarkę internetową rodzice i uczniowie mogą sprawdzić np. oceny czy plan lekcji na swoim smartfonie. Aplikacja nie posiada pełnej funkcjonalności systemu Synergia, zawiera część funkcji rozwiązania, które zostały wybrane na podstawie sugestii użytkowników. Jest to usługa komercyjna, świadczona dla zainteresowanych rodziców i uczniów, w których szkole funkcjonuje system LIBRUS Synergia, bezpośrednio przez spółkę Librus. Mimo że aplikacja mobilna Librus umożliwia przeglądanie informacji ze szkoły, nie jest elementem systemu Synergia.

Jak zacząć korzystać z aplikacji Librus?

Aby rozpocząć korzystanie z aplikacji Librus rodzic czy uczeń musi założyć Konto LIBRUS na portalu Librus Rodzina. Następnym krokiem jest powiązanie go z kontem w systemie Synergia. Dzięki temu będzie można przeglądać informacje ze szkoły.
Aplikacja Librus dostępna jest w wersji podstawowej - bezpłatnej dla rodziców i uczniów oraz wariancie Mobilne dodatki, który dostępny jest za dodatkową, roczną opłatą. Aplikację można pobrać ze sklepów Google Play i App Store. Zakup wariantu Mobilne dodatki możliwy jest ww. sklepach oraz w sklepie na portalu Librus Rodzina.

Przygotowaliśmy dokładną instrukcję logowania do aplikacji mobilnej Librus. Rodzice i uczniowie dowiedzą się z niej, jak założyć Konto LIBRUS, jak powiązać je z kontem w systemie Synergia i skąd pobrać aplikację. Wystarczy kliknąć w link i przejść do artykułu: Jak zalogować się do aplikacji mobilnej Librus?

Oceny i zachowanie

Aplikacja Librus umożliwia rodzicom wgląd do ocen z każdego przedmiotu. Pozwala to na bieżąco monitorować postępy w nauce oraz zachowanie. Dzięki temu rodzice wiedzą, kiedy dziecko potrzebuje dodatkowego wsparcia. Oceny z danego przedmiotu oznaczone są zawsze tym samym kolorem, więc jedno spojrzenie wystarczy, by szybciej odnaleźć się w wystawianych stopniach.

a_apka_funkcje_LS_graf_1.jpg

Nieobecności

Informacje o nieobecnościach i spóźnieniach sprawiają, że rodzice trzymają rękę na pulsie i szybko reagują w razie potrzeby. Widzą w aplikacji również zwolnienia i usprawiedliwienia, co sprawia, że nie muszą dopytywać, czy nauczyciel je uwzględnił.

Wiadomości*

Zdarza się, że informacje przekazane rodzicom przez dzieci są niepełne? Wtedy wystarczy, że rodzic szybko napisze wiadomość do nauczyciela i wszystko będzie dla niego jasne. Zrobi to w wygodny sposób, bo za pomocą smartfona, który zawsze ma pod ręką. Jeśli nie pamięta nazwiska nauczyciela, do którego ma pytanie, bez problemu wybierze odbiorcę z listy. Widok wiadomości wysłanych i odebranych sprawia, że cała korespondencja jest w jednym miejscu, co ułatwia komunikację na linii rodzic-szkoła.

Plan Lekcji i Terminarz

Dzięki wspólnemu widokowi Planu lekcji i Terminarza rodzice i uczniowie od razu widzą, jakie przedmioty lub inne wydarzenia są następnego dnia. Jedno spojrzenie wystarczy, by upewnić się, czy planowany jest sprawdzian z matematyki, uroczysty apel, a może rozstrzygnięcie ogólnoszkolnego konkursu. Dzięki temu wiedzą, z czego zrobić powtórkę materiału, jakie ubranie przygotować oraz jak mocno trzymać kciuki. Odpowiednie przygotowanie każdego dnia na pewno przełoży się na dobre wyniki każdego dziecka w szkole! Dodatkowo w Terminarzu rodzice mogą dodawać własne wydarzenia**, np. basen, angielski czy nawet wizytę u dentysty. Ta funkcja ułatwi organizację rodzinnych planów i sprawi, że nie będą one kolidowały ze szkolnymi wydarzeniami.

a_apka_funkcje_LS_graf_2.jpg

a_apka_funkcje_LS_graf_3.jpg

Organizacja wideolekcji

Zdalne nauczanie? Rodzice i uczniowie łatwo sprawdzą w Planie lekcji i Terminarzu, kiedy organizowane są lekcje online. Wystarczy, że w momencie rozpoczęcia lekcji, klikną w ikonę kamery i przejdą do spotkania. Nie ma znaczenia, na jakiej platformie jest organizowana. Niweluje to problem korzystaniu z różnych platform do zdalnego nauczania, bo w Terminarzu pojawi się po prostu kolejne, odpowiednio oznaczone zdarzenie.

Natychmiastowe powiadomienia*

Rodzice wiedzą, co się dzieje w szkole nawet bez otwierania aplikacji. Jak to możliwe? Smartfon powiadomi ich o nowych informacjach w aplikacji. Nic im nie umknie - nowe oceny, wiadomości, ogłoszenia i wiele więcej. Dodatkowo to rodzice decydują, które informacje są dla nich ważne i które chcą otrzymywać. Korzystając z Natychmiastowych powiadomień mogą w pełni skupić się na tym, co robią i mieć pewność, że istotna informacja ze szkoły ich nie ominie.

Zadania domowe*

Używając modułu Zadania domowe, rodzic i uczeń mogą sprawdzić pracę domową. Zwiększa to zaangażowanie rodziców w naukę ich dzieci. Plusem dla nich będzie to, nigdy więcej nie zaskoczy ich informacja o pracy domowej w niedzielę o godz. 21. Bez problemu również pobiorą na smartfon załączony plik wysłany przez nauczyciela. Zbiorą, a w razie potrzeby także wydrukują, wszystkie otrzymane od prowadzącego zajęcia materiały. Wszystko szybko i wygodnie.

Oś czasu

Wszystkie ostatnie informacje rodzice i uczniowie widzą na Osi czasu od razu po wejściu do aplikacji Librus. To widok podobny do tego, który znają z Facebooka czy Twittera, więc korzystanie z niego jest bardzo łatwe. Rodzice, którzy mają więcej dzieci, nie muszą przeglądać całej aplikacji i przełączać się na drugie konto, żeby dowiedzieć się, co u każdego z milusińskich. Oś czasu zbiera i porządkuje wszystkie najnowsze informacje, które dotyczą wszystkich dzieci w rodzinie. Wybrane z nich można grupować lub ukrywać według własnych preferencji**.

a_apka_funkcje_LS_graf_4.jpg

Multikonto

Rodzice, którzy każdego dnia sprawdzają szkolne postępy nie jednego, a może dwójki czy trójki dzieci, mogą w aplikacji Librus, przeglądać informacje dotyczących kilku uczniów bez potrzeby każdorazowego logowania. Bez względu na to, czy chodzą do tej samej czy różnych szkół. Jeśli chcą przeczytać ogłoszenie dodane przez wychowawcę córki, a zaraz potem sprawdzić, o której syn kończy zajęcia dodatkowe? Nic prostszego – wystarczy, że przełączą się pomiędzy wszystkimi dodanymi kontami, bez zamykania aplikacji czy ponownego logowania. Jeśli chcą zobaczyć najnowsze informacje o dzieciach – wszystkie znajdują się na Osi czasu, którą przeglądać mogą bez wylogowania z aplikacji. Szybko i wygodnie sprawdzą postępy w nauce wszystkich swoich pociech, dzięki temu mają więcej czasu, który mogą z nimi spędzić. Korzystając z aplikacji Librus rodzice mają realny wpływ na edukację swojego dziecka!

Chcesz dowiedzieć się więcej? Poznać pozostałe funkcje i korzyści? Wejdź na stronę aplikacji.
Zainteresowały Cię opcje dostępne w wariancie Mobilne dodatki? Dowiedz się więcej.


Aplikacja Librus dostępna jest w 2 wariantach, które różnią się liczbą funkcji. Ich szczegółowa lista znajduje się na stronie Mobilnych dodatków do aplikacji. Działanie poszczególnych funkcji aplikacji Librus (niezależnie od wariantu) może być uzależnione od ich wykorzystania przez szkołę.

*Funkcja dostępna w ramach wariantu Mobilne dodatki.
**Funkcjonalność zostanie udostępniona użytkownikom w trakcie roku szkolnego 2020/2021.


Interesuje Cię ta tematyka? Przeczytaj również:

Najbardziej aktualne artykuły: