Dziennik elektroniczny – wniosek do Organu Prowadzącego

Jak powinien wyglądać wzór wniosku do Organu Prowadzącego dotyczący prowadzenia dziennika wyłącznie w wersji elektronicznej?

Przepisy prawa oświatowego nie regulują formy czy treści takiego wniosku. Pozostaje do decyzji Organu Prowadzącego oraz Dyrektora placówki oświatowej, jakie informacje powinny się w nim znaleźć.

Wybrane miasta, jak np. Wrocław czy Warszawa, mają opracowane własne procedury postępowania, jak również zestaw wymogów, które musi spełnić szkoła, aby ubiegać się o wyrażenie zgody na zaprzestanie dokumentowania przebiegu nauczania w formie tradycyjnej (papierowej). W takich wypadkach wniosek ten powinien zostać uzupełniony o oświadczenie Dyrektora potwierdzające spełnienie wymogów Organu Prowadzącego.

Dobrą praktyką jest również dołączenie do pisma załączników w postaci oświadczenia producenta o zgodności systemu dziennika elektronicznego z rozporządzeniem MEN w sprawie sposobu prowadzenia dokumentacji przebiegu nauczania, działalności wychowawczej i opiekuńczej oraz rodzajów tej dokumentacji, jak również o zgodności systemu oraz stosowanych w nim procedur postępowania z danymi z obowiązującą ustawą o ochronie danych osobowych.

Przykładowy wzór wniosku do Organu Prowadzącego do pobrania TUTAJ.

Podstawa prawna:

  1. Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 29 sierpnia 2014 r. w sprawie sposobu prowadzenia przez publiczne przedszkola, szkoły i placówki dokumentacji przebiegu nauczania, działalności wychowawczej i opiekuńczej oraz rodzajów tej dokumentacji (Dz. U. z 2014 r. poz. 1170 ze zm.) - dotyczy gimnazjów dla dorosłych i szkoły ponadgimnazjalne;

  2. Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 25 sierpnia 2017 r. w sprawie sposobu prowadzenia przez publiczne przedszkola, szkoły i placówki dokumentacji przebiegu nauczania, działalności wychowawczej i opiekuńczej oraz rodzajów tej dokumentacji (Dz. U. z 2017 r. poz. 1646 ze zm.).




Dokładamy wszelkich starań w celu umieszczania prawdziwych i pełnych informacji. Nie ponosimy jednak odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o zamieszczone w artykule informacje lub ewentualne błędy czy braki w artykule.


Interesuje Cię ta tematyka? Przeczytaj również:

Najbardziej aktualne artykuły: