Jak zalogować się do aplikacji Librus Nauczyciel

Dzięki aplikacji mobilnej Librus Nauczyciel najważniejsze informacje ze wszystkich szkół, w których pracujesz znajdziesz w jednym miejscu! Jeśli placówki wykorzystują rozwiązanie LIBRUS Synergia, aplikacja pomoże Ci m.in. sprawnie organizować dzień, szybko komunikować się z pracownikami szkoły, rodzicami czy uczniami, jak również zadbać o to, by najważniejsze rzeczy z pracy nie umknęły Twojej uwadze.

Konto LIBRUS

Aby w pełni korzystać z aplikacji Librus Nauczyciel, warto posiadać Konto LIBRUS. Dzięki niemu:

  • Zyskujesz dostęp do najważniejszych informacji z systemu Synergia bez każdorazowego logowania się.
  • Wygodnie przeglądasz informacje zawodowe na smartfonie.
  • W jednym miejscu korzystasz z danych pochodzących nawet z kilku placówek (funkcja Multikonto).
A to tylko wybrane korzyści z założenia bezpłatnego Konta LIBRUS!

Sprawdź poniżej, jak krok po kroku zainstalować aplikację, założyć Konto LIBRUS i dodać do niego konto pracownika z systemu Synergia.

Jak rozpocząć korzystanie z aplikacji Librus Nauczyciel – krok po kroku


1. Pobierz bezpłatną aplikację Librus Nauczyciel ze sklepu Google Play lub App Store.

2. Otwórz aplikację i wskaż, czy posiadasz Konto LIBRUS. Jeśli jeszcze z niego nie korzystasz, wybierz “Zakładam Konto LIBRUS”. W przeciwnym razie skorzystaj z opcji “Mam już Konto LIBRUS”, zaloguj się i przejdź do następnej części poradnika: Jak dodać konto Synergia do Konta LIBRUS.


a_aplikacja_LN_LS_graf_3.jpg

UWAGA: Jeżeli masz już Konto LIBRUS, a nie pamiętasz loginu i hasła, to w prosty sposób możesz je odzyskać. Twoim loginem jest Twój adres e-mail, a hasło odzyskasz, korzystając z opcji “Przypomnij hasło”. Nie musisz zakładać kolejnego Konta LIBRUS. Opcja odzyskiwania hasła dostępna jest po wybraniu "Mam już Konto LIBRUS".

3. Aby założyć Konto LIBRUS, podaj adres e-mail, który będzie Twoim loginem oraz ustal hasło (nie wpisuj loginu i hasła otrzymanych w szkole – one służą logowaniu bezpośrednio do systemu Synergia; użyjesz ich dopiero na kolejnym etapie). Dodatkowo wskaż swoją kategorię wiekową i potwierdź zapoznanie się z regulaminem Konta LIBRUS.

a_logowanie_aplikacja_nauczyciel_LS_graf_2.jpg

4. Gdy uzupełnisz wszystkie pola i wybierzesz “Załóż konto”, na podany w formularzu adres e-mail otrzymasz wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

a_logowanie_aplikacja_nauczyciel_LS_graf_3.jpg

UWAGA: Jeżeli nie potrafisz odnaleźć maila z linkiem aktywacyjnym na swojej skrzynce pocztowej, poczekaj około godziny. Sprawdź również zakładkę "SPAM"/"Wiadomości niechciane". Jeżeli po dłuższym czasie link nadal nie dotarłą oraz nie został uznany za SPAM, skontaktuj się z nami drogą mailową na pomoc.mobilne@librus.pl – pomożemy!

5. Po aktywacji Konta LIBRUS w aplikacji możesz zobaczyć krótką ankietę. Wypełnij ją, aby otrzymywać materiały dopasowane do Twoich potrzeb.

a_logowanie_aplikacja_nauczyciel_LS_graf_4.jpg

Jak dodać konto Synergia do Konta LIBRUS

6. Już teraz możesz korzystać z wybranych funkcji aplikacji Librus Nauczyciel. Jednak, aby aplikacja wyświetlała informacje z Twojego konta w systemie Synergia, konieczne jest jego dodanie do Konta LIBRUS.

Konto Synergia możesz dodać do Konta LIBRUS poprzez wybranie w lewym górnym rogu symbolu menu – trzech równoległych linii i:

  • tapnięcie w pozycję “Dodaj konto Synergii”,

a_aplikacja_LN_LS_graf_4.jpg

  • lub wybranie np. pozycji “Wiadomości” czy “Ogłoszenia”, a następnie na dole widoku “Dodaj konto Synergia”.

a_logowanie_aplikacja_nauczyciel_LS_graf_6.jpg

7. Wpisz login (numeryczny) i hasło z systemu Synergia otrzymane w szkole (to dane ze szkoły, które służyły Ci do tej pory do logowania na stronie synergia.librus.pl) i wybierz “Zaloguj”.

a_logowanie_aplikacja_nauczyciel_LS_graf_7.jpg

8. Potwierdź zapoznanie się z treścią wyświetlanej informacji poprzez zaznaczenie checkboxa oraz wybranie “Dodaj konto”.

a_logowanie_aplikacja_nauczyciel_LS_graf_8.jpg

9. W ostatnim kroku podaj nazwę szkoły i wybierz dla niej kolor – informacje z tej placówki będą nimi oznaczone w aplikacji. Dzięki temu dodając kilka kont z systemu Synergia, bez problemu możesz rozróżnić wpisy z różnych szkół np. w planie lekcji.

a_logowanie_aplikacja_nauczyciel_LS_graf_9.jpg

10. I gotowe! Pamiętaj, do Konta LIBRUS możesz dodać dowolną liczbę kont pracownika z systemu LIBRUS Synergia. Wystarczy, że w menu ponownie wybierzesz pozycję “Dodaj konto Synergii”.

a_logowanie_aplikacja_nauczyciel_LS_graf_10.jpg

Jeśli potrzebujesz wsparcia – zapraszamy do działu Pomoc.


Interesuje Cię ta tematyka? Przeczytaj również:

Najbardziej aktualne artykuły: