Poznaj nowości w Synergii – zobacz relację

W drugim tygodniu czerwca br. użytkownicy systemu LIBRUS Synergia mogli wziąć udział w webinarze “Poznaj nowości w Synergii”. Frekwencja przerosła nasze oczekiwania! Ponad 4000 zgłoszonych uczestników – ten wynik mówi sam za siebie! Ze względu na ogromne zainteresowanie nowymi funkcjami, dużą aktywnością osób uczestniczących w spotkaniu i morzem pytań, specjalnie dla Was przygotowaliśmy podsumowanie najważniejszych informacji.

Funkcje, które spełniają Wasze potrzeby

W ciągu ostatnich miesięcy zorganizowaliśmy kilka bezpłatnych webinarów dla naszych użytkowników. Była to doskonała okazja, żeby zapoznać się z nowościami, które przygotowaliśmy oraz z możliwościami prezentowanych rozwiązań.

Bardzo cieszy nas tak pozytywny odbiór spotkań! Już podczas webinarów uczestnicy testowali prezentowane funkcje, dzielili się swoimi wrażeniami z ich używania i zgłaszali sugestie. “Dziękuję, świetne rozwiązania, nowości są rewelacyjne”, “Jestem pod wrażeniem. Pozytywnym!”.

Już teraz planujemy kolejne webinary. Dla tych, którzy nie zdążyli do nas dołączyć na ostatnim spotkaniu dot. nowości w systemie Synergia oraz jako zebranie najważniejszych informacji o najbliższych zmianach zachęcamy do przeczytania krótkiego podsumowania oraz obejrzenia relacji ze spotkania.

Nieustannie rozwijamy system w oparciu o nasze doświadczenia, ale przede wszystkim opinie i sugestie użytkowników. Zależy nam, aby dostarczać Wam dopasowane rozwiązania, których potrzebujecie tu i teraz. Stawiamy na szeroki wachlarz funkcji, dzięki którym, każda ze szkół może wybrać te, odpowiadające specyfice jej pracy. Proponujemy proste w obsłudze i czytelne moduły, które automatyzują czasochłonne czynności, oszczędzając czas użytkowników i zmniejszając ilość pracy biurowej.

Dlatego tak ważne jest, aby na bieżąco śledzić publikowane przez nas aktualizacje i nie przegapić nowości, które mogą wspomóc Was w kolejnym obszarze codziennej pracy. Zachęcamy też do zarezerwowania terminu szkolenia dla rady pedagogicznej – szkolenia dot. nowości w Synergii ruszają już w drugiej połowie sierpnia!

Odmieniony moduł Wiadomości

Nie dziwi fakt, że podczas spotkania goście zadawali liczne pytania na temat nowego modułu Wiadomości. Od początku 2020 r. użytkownicy Synergii wysłali za jego pomocą 171 milionów wiadomości! Jest to rozwiązanie, które w ostatnim roku stało się podstawą komunikacji między nauczycielami, uczniami i rodzicami. Stąd entuzjastycznie została przyjęta informacja, że od teraz za jego pomocą użytkownicy mogą m.in.

  • korzystać z nowego wyglądu modułu, który jest zbliżony do popularnych klientów pocztowych, z których korzystają na co dzień,
  • wygodniej odczytywać i wysyłać wiadomości z urządzeń mobilnych,
  • używać rozbudowanych filtrów (wyszukiwanie m.in. po etykiecie, zakresie dat, nadawcy, wiadomościach nieprzeczytanych),
  • przesyłać wiadomości jednocześnie do kilku grup odbiorców,
  • definiować własne grupy odbiorców.
A to oczywiście nie wszystkie udogodnienia, które występują w nowym module Wiadomości. Część użytkowników już podczas spotkania włączyła funkcję i dzieliła się spostrzeżeniami: “Wiadomości zaczynają wyglądać inaczej i mieć funkcje, jak poczta e-mail”. Czy z rozwiązania można już korzystać? Jak najbardziej, wystarczy przełączyć preferencje w ustawieniach konta.

Kompleksowa obsługa oddziałów przedszkolnych*

Dużym zaskoczeniem dla uczestników spotkania okazał się moduł pozwalający prowadzić szkołom kompleksową, elektroniczną dokumentację oddziałów przedszkolnych. Jest to rozwiązanie stworzone od początku do końca z myślą o potrzebach placówek tego typu. Użytkownicy już w sierpniu br. będą mogli podjąć kroki przygotowawcze do rozpoczęcia pracy z modułem. W trakcie omawiania tematu pojawiły się pytania, czy w module tym musi występować oddzielny administrator czy może to być ta sama osoba, która sprawuje nadzór nad systemem w szkole. Decyzja w tej kwestii pozostaje po stronie dyrekcji – zadania administratora oddziału przedszkolnego będą zbliżone do tych, które wykonuje obecnie administrator szkolny.

Z jakich funkcji użytkownicy będą mogli korzystać już od września br.?

  • odnotowywać frekwencję godzinową od-do oraz nieobecność dziecka,
  • przenosić dzieci między grupami,
  • tworzyć plan zajęć,
  • tworzyć ramowy plan dnia,
  • zarządzać nieobecnościami nauczycieli,
  • prowadzić kartotekę przedszkolaka (dane osobowe dziecka, rodziców, lista osób upoważnionych do odbioru),
  • prowadzić komunikację z rodzicami (dostęp rodzica do dopasowanego modułu wiadomości i aplikacji mobilnej),
  • prowadzić zajęcia z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej i zajęcia dodatkowe w ramach modułu dziennika zajęć dodatkowych.

Dokumentacja pracy nauczyciela wspomagającego*

Kolejnym punktem prezentacji, który spotkał się z pozytywnym odbiorem uczestników była możliwość zarządzania przez dyrekcję szkoły pracą nauczyciela wspomagającego. Dyrektor może planować i nadzorować prowadzenie zastępstw tego typu nauczyciela, z drugiej strony ma dostęp do raportów dotyczących realizacji wybranych lub wszystkich dzienników wspomagania. Rozwiązania te będą dostępne już od września br.

Dodatkowo nauczyciele będą mogli odnotowywać realizację swoich zajęć, wprowadzać informacje o postępach ucznia czy też zapisywać wiele dodatkowych informacji na jego temat.

Automatyzacja rozliczania godzin**

To co użytkownicy lubią najbardziej w naszych systemach, to automatyzacja czasochłonnych procesów. Dzięki naszym rozwiązaniom za pomocą kilku kliknięć myszką otrzymują dane, których gromadzenie i analiza do tej pory, zajmowała im dużo czasu. Uczestnicy spotkania mieli okazję dowiedzieć się, jak w systemie będzie przebiegał proces automatycznego rozliczania godzin pracowników placówki. Aby zapewnić poprawność i prawidłowość raportu, odbędzie się one w 4 prostych krokach:

  1. Kontrola realizacji – pracownik/nauczyciel sprawdza, czy zostały wprowadzone wszystkie informacje za dany miesiąc.
  2. Sprawdzenie zestawienia – pracownik/nauczyciel generuje zestawienie miesięczne i ewentualnie uzupełnia dane o realizacje dodatkowe np. godziny biblioteczne.
  3. Zestawienie wszystkich pracowników – dyrektor generuje zestawienie godzin ponadwymiarowych i zastępstw doraźnych, ew. wprowadza zmiany.
  4. Generowanie raportu – stworzone zostaną raporty dla pracowników z zestawieniem godzin, które po podpisaniu mogą zostać przekazane do kadr.

Pomoc we wdrażaniu rozwiązań

Wśród nowości nie można zapomnieć o zmienionym widoku Synergii dla rodziców, uczniów i opiekunów – nowy, czytelny i bardziej intuicyjny interfejs użytkownika. Nowy widok jest zgody z wytycznymi dostępności serwisów internetowych (WCAG), dzięki czemu został dopasowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Jeśli planujesz wykorzystywać omawiane moduły w swojej placówce od kolejnego roku szkolnego, zapraszamy Cię do zarezerwowania terminu szkolenia poświęconego m.in. nowym funkcjom systemu. Szkolenia będziemy prowadzić od 16 sierpnia br., dlatego zachęcamy do zapewnienia sobie terminu spotkania z naszym trenerem już dziś – ich liczba będzie ograniczona.

Oczywiście oprócz szkoleń, na portalu Librus Szkoła będziemy udostępniać poradniki oraz artykułu opisujące pierwsze kroki z omawianymi rozwiązaniami. Dostępna będzie również pomoc techniczna.

W Twoim wariancie systemu Synergia nie ma modułów, z których chcesz skorzystać?  Zapraszamy do kontaktu – wspólnie wybierzemy najbardziej optymalny dla Twojej placówki plan przejścia na wyższy wariant rozwiązania.

mail: szkolenia@librus.pl
tel.: 32 350 85 85 wew. 4, a następnie 2





* Rozwiązanie dostępne w wariantach Systema oraz Altum LIBRUS Synergia.
** Rozwiązanie dostępne w wariancie Altum LIBRUS Synergia.


Interesuje Cię ta tematyka? Przeczytaj również:

Najbardziej aktualne artykuły: