Razem działamy, czysto oddychamy – KONKURS

Artykuł sponsorowany
Niemal cały świat oddycha toksycznym powietrzem. Według danych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) 99% ludności świata żyje w miejscach, w których poziom zanieczyszczeń powietrza przekracza dopuszczalne limity. Wdychamy dwutlenek azotu i pył zawieszony, a w naszej krwi krążą plastik i ołów. Negatywne skutki zanieczyszczenia powietrza, dotykają nas wszystkich, a najmocniej dzieci. Dlatego tak ważne jest, abyśmy dbali o poprawę jakości powietrza w naszym najbliższym otoczeniu. Drobnymi krokami możemy zmienić wiele! Zapraszamy do konkursu.

Nauczycielu, postaw z uczniami na Wasze zdrowie, podejmij na lekcjach ekopozytywne działania dla czystego oddychania, baw się i poprawiaj jakość powietrza wokół Was. Skorzystaj z pogody, wyjdź z dziećmi poza budynek szkoły i zaproponuj im angażujące zajęcia. Weź udział w konkursie „Razem działamy, czysto oddychamy” - realizowanym w ramach ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej „Pomóżmy dzieciom oddychać lepiej”, zainicjowanej przez Otrivin Oddychaj Czysto. Wygraj nagrody dla szkoły: metamorfozę przestrzeni, stację naprawy rowerów lub lampki rowerowe.

Jeśli zastanawiasz się, czy warto wziąć udział w konkursie „Razem działamy, czysto oddychamy”, odpowiedź brzmi – oczywiście, że tak! Zgodnie z przysłowiem ziarnko do ziarnka, a zbierze się miarka”, dzięki małym aktywnościom możesz z uczniami osiągnąć widoczne efekty i zredukować smog w Waszym sąsiedztwie. Połącz edukację z przyjemnością, w prosty sposób uatrakcyjnij lekcje, a może nawet wykorzystaj do działań własne pasje.

Dzięki zaangażowaniu w konkurs, uczestnicy zyskają praktyczną wiedzę, jak przeciwdziałać smogowi, dbać o czyste powietrze i wpływać na lepszą jakość swojego zdrowia. W konkursie wszyscy wygrywają!

1. Stwórz zespół gotowy do zabawy
Zaangażuj do działań jak największą liczbę osób ze swojej szkoły podstawowej – uczniów, całe klasy, dzieci ze świetlicy, z kół zainteresowań, z samorządu. Możesz też zaprosić do współpracy rodziców, a nawet sąsiadów.

2. Wykonajcie zadanie konkursowe
Podejmijcie w szkole, działania dla czystego oddychania. Może zrobicie burzę mózgów w swojej klasie lub całej szkole? Zastanówcie się wspólnie nad tym co możecie zrobić, aby poprawić jakość powietrza.
Zajrzyj do tabelki z propozycją działań, jakie może podjąć każda placówka w ramach konkursu. Znajdziesz ją na czystooddychamy.pl

3. Wypełnij formularz zgłoszeniowy
Przygotuj listę podjętych działań wraz z opisem i zdjęciami, które załączysz w formularzu.
Termin nadsyłania zgłoszeń: 16.10.2022 r.

4. Zawalcz o nagrody dla najaktywniejszych
Wygrywają szkoły, które w ocenie jury najlepiej wykonają zadanie konkursowe i zdobędą najwięcej punktów za podjęte działania. Jury dokona oceny przesłanych zgłoszeń na podstawie punktacji opisanej w tabelce działań dla czystego oddychania.

NAGRODY

1. Nagroda główna: Stworzenie w szkole „PRZESTRZENI CZYSTEGO ODDECHU”
W zwycięskiej szkole wykonamy metamorfozę wybranej sali szkolnej, fragmentu korytarza lub świetlicy. Stworzymy przestrzeń czystego oddechu. Odświeżymy ściany malując je zeroemisyjną farbą oczyszczającą powietrze, stworzymy aranżację oczyszczającą powietrze. W przestrzeni czystego oddechu, wypełnionej roślinami, wilgotnym i czystym powietrzem, łatwiej będzie się skoncentrować, zebrać myśli, spędzanie czasu będzie ucztą dla zmysłów.

a_msl_LS_graf1.jpg


2. Stacje naprawy rowerów Trzy kolejne najaktywniejsze szkoły otrzymają stację naprawy rowerów, umożliwiającą samodzielny podstawowy serwis rowerowy, jak np. napompowanie koła, dokręcenie śruby, regulację kierownicy.

a_msl_LS_graf2.jpg

3. Gadżety rowerowe Kolejnym 15 szkołom wyślemy nagrody pocieszenia – 40 zestawów lampek rowerowych dla aktywnych uczniów i nauczycieli. W okresie jesiennym prawidłowe oświetlenie roweru jest bardzo ważne dla bezpieczeństwa. Mamy nadzieję, że mimo chłodniejszej aury, nie zrezygnujecie z aktywnych dojazdów do szkoły!

a_msl_LS_graf3.jpg

Szczegóły konkursu, baza wiedzy, w tym przykładowe scenariusze lekcji i materiały edukacyjne znajdziesz na: czystooddychamy.pl

Sponsorem nagród w konkursie jest marka Otrivin Oddychaj Czysto, która naturalnie dba o higienę nosa każdego dziecka. Parterami konkursu są: Librus, portal edukacyjny oraz Edukacyjna Sieć Antysmogowa – program informacyjny na rzecz czystego powietrza realizowany przez Państwowy Instytut Badawczy NASK we współpracy z Polskim Alarmem Smogowym.

Regulamin konkursu dostępny jest na stronie czystooddychamy.pl

PM-PL-OTRI-22-00104


Interesuje Cię ta tematyka? Przeczytaj również:

Najbardziej aktualne artykuły: