eRyś zaprasza do lasu – pobierz materiały dla dzieci

Rodzicu, wykorzystaj do nauki i zabawy bogato ilustrowane książeczki, które w przystępny sposób przedstawiają podstawowe informacje o lesie. Na edukacyjny spacer zaprasza dzieci sympatyczny eRyś, który uchyli im rąbka leśnych tajemnic. Pobierz materiały przygotowane przez Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe.

Materiały dla dzieci w wieku 7-9 lat

Książeczka dla dzieci w wieku 7-9 lat to rodzaj leśnego elementarza. Rozpoczynając od określenia, czym jest las, prowadzi uczniów przez kolejne poziomy wtajemniczenia. Ukazuje różnorodne elementy tworzące las, przedstawia jego mieszkańców, a także dary natury, z których wszyscy możemy korzystać. Prezentuje wielką różnorodność lasów w zależności od pory roku lub doby. Przedstawia również zagrożenia, na jakie narażone są nasze lasy i sposoby, w jakie można im zapobiegać. Jednym słowem, w formie zabawy, zachęca do zdobywania kolejnej porcji wiedzy o niezwykłym ekosystemie, jakim jest las.

a_lasy_panstwowe_erys_LR_graf_1.jpg

Materiały dla dzieci w wieku 10-12 lat

W przypadku tej książeczki eRyś zaprasza na bardziej specjalistyczną wycieczkę. Rozszerza informacje zawarte w poprzednim tomiku. Wyjaśnia złożoność ekosystemu leśnego, który wbrew pozorom tworzą nie tylko drzewa. Zapoznaje dzieci z różnymi typami lasów, przybliża elementy środowiska przyrodniczego. Ukazuje niezwykłą różnorodność świata roślinnego i zwierzęcego. eRyś w swojej dociekliwości zagląda pod ziemię i wyjaśnia rolę oraz znaczenie organizmów glebowych. Wprowadza również dzieci w arkana zależności pomiędzy poszczególnymi ogniwami łańcucha pokarmowego. Wraz z eRysiem poznają one korzystny wpływ lasu na zdrowie człowieka, a także rozszerzają swoją wiedzę na temat działalności leśników jako gospodarzy lasu.

a_lasy_panstwowe_erys_LR_graf_2.jpg

Artykuł został przygotowany przez Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe.

a_wycieczka_do_lasu_LR_graf_3.jpgInteresuje Cię ta tematyka? Przeczytaj również:

Najbardziej aktualne artykuły: