Librus

Oficjalna aplikacja Librus

Piękne pałace, tajemnicze zamki czekają na dzieci i młodzież!

Artykuł sponsorowany
Hugo Yorck przedstawia nowoczesną formułę wypoczynku, czyli „czasonie” w pałacach i zamkach. 

Czy tradycyjne kolonie po kilkudziesięciu latach odchodzą do lamusa? Na pewno wymagają zmiany w podejściu do organizacji, realizacji programu czy przygotowania wychowawców i kierowników. Hugo Yorck, organizator tematycznego letniego wypoczynku m.in. w Zamku Moszna czy Zamku Czocha, już odpowiada na zmieniające się potrzeby dzieci i młodzieży. Zobacz, jakie aktywności przygotowaliśmy na lato 2024!

Dlaczego warto wybrać się na czasonie do pałaców i zamków w Polsce?

- Przyjęcie formuły nowoczesnego wypoczynku, czyli czasonii Hugona Yorcka, jest następstwem wnikliwej obserwacji dzieci i młodzieży przez ostatnich dwadzieścia lat. Przez ten czas istotnie zmieniły się ich potrzeby. Każdego dnia musza oni odnajdywać się w rzeczywistości pełnej nieprawdziwych – w znaczeniu: wirtualnych – doświadczeń. W efekcie inaczej kształtują się ich mechanizmy wchodzenia w bliższe, przyjacielskie relacje oraz zachowania w obliczu konieczności bycia samodzielnym -  mówi Jakub Jędrzejak, organizator turystyki, pedagog. – Dlatego myśl przewodnia naszych czasonii to: „Adaptacja, integracja, zabawa na żywo”.

Trudno jest w skrócie opisać każdą różnicę pomiędzy wypoczynkiem, jaki Hugo Yorck proponuje dzieciom i młodzieży a tradycyjnymi koloniami. Poniżej zaprezentowany jest zaledwie zarys różnicy:

kolonie czasonie
wychowawcy po kursie 36-godzinnym wychowawcy po kursie 36-godzinnym (obowiązkowym), szkoleniu on-line, szkoleniu stacjonarnym z ukierunkowaniem na realizację warsztatów i imprez z myślą przewodnią: adaptacja, integracja, zabawa na żywo
brak regulacji odnośnie korzystania z telefonów komórkowych możliwość korzystania z telefonów komórkowych i innych urządzeń elektronicznych jedynie w wyznaczonym czasie, około 60 minut dziennie
praca w grupach 15-osobowych lub 20-osobowych praca w grupach do 13 osób, bez względu na wiek; dodatkowo praca w grupach zabawowych oraz budowanych na podstawie zainteresowań uczestników
*Powyższa tabela przedstawia zasadnicze różnice pomiędzy koloniami standardowymi – bez odnoszenia się do kolonii organizowanych przez konkretnych organizatorów turystyki – a czasoniami, czyli nowoczesną formą wypoczynku dzieci i młodzieży.

Czasonie – jak sama nazwa wskazuje – przede wszystkim koncentrują się na czasie, który każde dziecko ma do dyspozycji w ramach wymarzonych wakacji. Wspierają jego wykorzystanie do swobodnego rozwoju umiejętności społecznych i interpersonalnych czy stopniowego podnoszenia samooceny dzięki nawiązywaniu trwałych znajomości i przyjaźni. Więcej o czasoniach można przeczytać tutaj, na specjalnym blogu HY skierowanym do rodziców uczestników oraz wysłuchać w podcaście tutaj.

a_hy_LR_graf4.JPG

Wakacje 2024 – topowe programy wypoczynku

Wakacje dla fanów młodego czarodzieja, dla miłośników literatury Tolkiena czy spragnionych mocnych wrażeń młodych detektywów i odkrywców tajemnic? Bogata oferta programów letniego wypoczynku dla dzieci i młodzieży serwowana przez Hugona Yorcka sprawia, że każde dziecko, każdy nastolatek może odnaleźć coś dla siebie.

Dzieciom do lat 13. proponujemy udział w programach JUNIOR odbywających się w Zamku w Baranowie Sandomierskim, Zamku w Pułtusku i Zamku Golubskim. Świat Czarodziejów to najbardziej popularny wybór zarówno dzieci, jak i ich rodziców. Bawić się w czarodziejski świat inspiracji i marzeń można w topowych zamkach, rywalizujących o miano „polskiego Hogawrtu” czy „polskiego Disneylandu”, czyli w Zamku Czocha i Zamku Moszna.

Nieco starszym proponujemy przybycie do Świata Tropicieli i Świata Sanguinów z fechtunkiem, łucznictwem i mega grami terenowymi typu „totemy” czy „capture the flag”. Fanów gwiezdnej sagi, klocków LEGO, strategii, kreowania nowoczesnych skafandrów i pancerzy zachęcamy do wzięcia udziału w letniej przygodzie w Pałacu w Witaszycach na Świecie Rekrutów.

To cztery programy, które stanowią podstawę Czterech Światów Hugona Yorcka! Pełna oferta propozycji wyjazdów na lato 2024 znajduje się tutaj.

a_hy_LR_graf2.jpg

Zamieszkaj w zamku – spełniaj marzenia!

Osiem zamków i trzy pałace w całej Polsce! Oto dokąd możesz się udać na letnią przygodę! Możesz wniknąć do swojego ulubionego świata, poznać nowe koleżanki/kolegów, nawiązać znajomości i przyjaźnie. A przy okazji zamieszkać w zamku i dotknąć, poczuć kawał historii, legend i starodawnych artefaktów.

Wypoczynek w zamkach i pałacach jest świetną alternatywą dla tradycyjnych wakacji. Specjalnie zaprojektowany program i jego realizacja, a także przyjaźni, zaangażowani i uśmiechnięci wychowawcy stanowią klucz do błysku szczęścia w oczach uczestników. Każdego roku do Hugoversum, czyli Czterech Światów HY, przybywa kilka tysięcy dzieci.

Uczestnicy nie tylko mogą zdobyć nowe umiejętności oraz wzbogacić swój plecak doświadczeń, ale przywożą również ze sobą do domu pamiętnik podróżnika, tematyczną tunikę czy pelerynę, atrakcyjny gadżet, haftowany herb swojej grupy zabawowej oraz wszystko to, co wyprodukują na warsztatach i imprezach. A program jest naprawdę obfity – bawimy się od świtu do zmierzchu i jeszcze dłużej.

Organizator dokłada starań, by również rodzice byli zadowoleni. W tym celu zapewnia jasne, klarowne i przystępne dokumenty oraz system rezerwacji miejsc, bogatą fotorelację, a także swobodny kontakt z Biurem Obsługi Klienta i kierownikiem wypoczynku.

Czy dziecko może wyjechać samo?

Obawa przed wysłaniem dziecka samego na kolonie jest jedną z najczęstszych przeszkód przed podjęciem wyzwania samodzielnego wyjazdu. Moja córka nikogo nie zna… Mój syn nie ma kolegi, by z nim wyjechał… Czy moje dziecko kogoś pozna? Z kim będzie w pokoju? - to wątpliwości, które rodzice mają bardzo często. I słusznie, gdyż są to kwestie bardzo ważne! Czasonie Hugona Yorcka są ukierunkowane na zadowolenie każdego dziecka. Przemyślany algorytm zakwaterowania pozwala na odpowiedni dobór mieszkańców danego pokoju tak, by każdy miał szansę na szybką adaptację. Zwiększona liczba wychowawców i fakt, że kadra zna się już wcześniej, pozwala na maksymalne skoncentrowanie się na dzieciach i zarówno przeciwdziałanie, jak i skuteczne, szybkie wyłapywanie ewentualnych problemów uczestników, niwelowanie ich skutków i przywracanie szczęśliwości w szeregach dzieci i młodzieży. Dodatkowo zawsze przed złożeniem rezerwacji czy przed wyjazdem można skontaktować się z Biurem Obsługi Klienta, które chętnie odpowiada na wszelkie pytania rodziców i może wskazać najlepszy turnus dla dziecka, właśnie biorąc pod uwagę jego wiek, płeć czy zainteresowania. Zachęcamy do zapoznania się ze Strefą Rodzica, blogiem czy specjalnym artykułem „mój pierwszy wyjazd”. Zachęcamy do zapoznania się ze Strefą Rodzica, blogiem czy specjalnym artykułem „mój pierwszy wyjazd”.

Cztery Światy Hugona Yorcka zostały nagrodzone w plebiscycie na Najlepszy Produkt Turystyczny Opolszczyzny oraz dwukrotnie nominowane do Godła „Teraz Polska”.


Interesuje Cię ta tematyka? Przeczytaj również:

Najbardziej aktualne artykuły: