Librus

Oficjalna aplikacja Librus

Pierwsze kroki w aplikacji Librus

Cieszymy się, że założyłeś Konto LIBRUS i dołączyłeś do użytkowników aplikacji Librus! Zobacz krótki przewodnik, który prezentuje, jak poruszać się po aplikacji i jak wprowadzić w niej podstawowe ustawienia.

a_portal_librus_przejdz_do_aktualnej_wersji_graf.jpg

1. Po wejściu do aplikacji widzimy Oś czasu. W tym miejscu znajdziemy wszystkie najnowsze informacje ułożone chronologicznie. Możesz wybrane z nich grupować lub ukrywać wg własnych preferencji*. Jeśli masz więcej dzieci – Oś czasu zbiera informacje ze wszystkich kont.

grafika_artykul_apka_pierwsze_kroki11.jpg

2. W lewym górnym rogu znajduje się symbol menu, czyli trzy równoległe linie. Klikamy w niego i rozwijamy menu, w którym są wszystkie dostępne funkcje i widoki aplikacji. Tu również znajdziemy Ustawienia oraz Pomoc. Menu można otworzyć również przeciągając palcem od lewej krawędzi ekranu do środka.

grafika_artykul_apka_pierwsze_kroki21.jpg

3. Jeśli posiadamy aplikację w wariancie podstawowym, przy niektórych funkcjach w menu znajduje się symbol kłódki. Oznacza to, że dana funkcja dostępna jest w ramach wariantu Mobilne dodatki (więcej na temat Mobilnych dodatków tutaj).

grafika_artykul_apka_pierwsze_kroki31.jpg

Aktywować Mobilne dodatki możemy:
 • klikając w niebieską kłódkę przy nieaktywnej funkcji w menu (zakup w sklepie z aplikacjami Google Play lub App Store),
 • w Sklepie Librus na portalu Librus Rodzina,
 • aktywując voucher na Mobilne dodatki w Ustawieniach aplikacji (więcej na temat zakupu vouchera tutaj).

4. W Ustawieniach (ikona koła zębatego) dostępnych w menu możemy:
 • Zarządzać Natychmiastowymi powiadomieniami (Mobilne dodatki)
 • Aktywować Mobilne dodatki
 • Wybrać kolorystyczny motyw aplikacji (Mobilne dodatki)
 • Włączyć tryb ciemny
 • Ustawić awatar dla konta każdego dziecka (Mobilne dodatki)

grafika_artykul_apka_pierwsze_kroki41.jpg

5. Znajdując się w wybranym widoku, widzimy na dole strony pasek ze skrótami najczęściej używanych funkcji. Umożliwia szybkie przejście do widoków:
 • Oś czasu
 • Oceny
 • Plan lekcji i Terminarz
 • Wiadomości
 • Biurko

grafika_artykul_apka_pierwsze_kroki51.jpg

6. W prawym górnym rogu znajduje się imię i nazwisko ucznia. Klikając w nie lub znajdującą się obok strzałkę, możemy dodać większą liczbę uczniów (powiąż swoje Konto LIBRUS z więcej niż jednym kontem ucznia w systemie Synergia) oraz przełączać się pomiędzy dodanymi kontami (Multikonto). 

grafika_artykul_apka_pierwsze_kroki61.jpg

7. Aby napisać wiadomość, wybieramy symbol wiadomości na pasku na dole ekranu. W widoku wiadomości klikamy w plus znajdujący się w prawym dolnym rogu. Jeśli nie jesteśmy pewni nazwiska nauczyciela, możemy wybrać je z listy, klikając w pole „Wybierz odbiorcę”. Po zatwierdzeniu wyboru „OK”, możemy przejść do pisania wiadomości. Gotową wysyłamy za pomocą niebieskiej strzałki w prawym górnym rogu.

grafika_artykul_apka_pierwsze_kroki71.jpg

8. W aplikacji mobilnej Librus dostępna jest również Funkcja Spotkań/lekcji online. Powiadomienia o dodaniu nowego spotkania online pojawiają się m.in. w widoku Osi czasu aplikacji. Informacja o tym, które wydarzenia zawierają link do spotkania zdalnego, jest prezentowana w Planie lekcji i Terminarzu za pomocą ikony kamery. Wystarczy w nią kliknąć, aby wziąć udział w lekcji.

grafika_artykul_apka_pierwsze_kroki81.jpg

9. Jeśli chcesz pobrać załączniki do zadań domowych, które przesłał nauczyciel, możesz to zrobić w aplikacji i zapisać pliki bezpośrednio na smartfonie. Wystarczy wybrać zadanie i kliknąć “Pobierz” przy załączniku.

grafika_artykul_apka_pierwsze_kroki91.jpg
Jeśli potrzebujesz więcej wskazówek, zachęcamy do skorzystania z Pomocy.
*Funkcjonalność zostanie udostępniona użytkownikom w trakcie roku szkolnego 2020/2021.


Interesuje Cię ta tematyka? Przeczytaj również:

Najbardziej aktualne artykuły: