Cieszymy się, że założyłeś Konto LIBRUS i dołączyłeś do użytkowników aplikacji Librus! Zobacz krótki przewodnik, który prezentuje, jak poruszać się po aplikacji i jak wprowadzić w niej podstawowe ustawienia. 
1. Po wejściu do aplikacji widzimy
Oś czasu. W tym miejscu znajdziemy wszystkie najnowsze informacje ułożone chronologicznie. Możesz wybrane z nich grupować lub ukrywać wg własnych preferencji*. Jeśli masz więcej dzieci – Oś czasu zbiera informacje ze wszystkich kont.

2. W lewym górnym rogu znajduje się symbol menu, czyli trzy równoległe linie. Klikamy w niego i rozwijamy menu, w którym są wszystkie dostępne funkcje i widoki aplikacji. Tu również znajdziemy Ustawienia oraz Pomoc. Menu można otworzyć również przeciągając palcem od lewej krawędzi ekranu do środka.

3. Jeśli posiadamy aplikację w wariancie podstawowym, przy niektórych funkcjach w menu znajduje się symbol kłódki. Oznacza to, że dana funkcja dostępna jest w ramach wariantu Mobilne dodatki (więcej na temat Mobilnych dodatków
tutaj).

Aktywować Mobilne dodatki możemy:
- klikając w niebieską kłódkę przy nieaktywnej funkcji w menu (zakup w sklepie z aplikacjami Google Play lub App Store),
- w Sklepie Librus na portalu Librus Rodzina,
- aktywując voucher na Mobilne dodatki w Ustawieniach aplikacji (więcej na temat zakupu vouchera tutaj).
4. W
Ustawieniach (ikona koła zębatego) dostępnych w menu możemy:
- Zarządzać Natychmiastowymi powiadomieniami (Mobilne dodatki)
- Aktywować Mobilne dodatki
- Wybrać kolorystyczny motyw aplikacji (Mobilne dodatki)
- Włączyć tryb ciemny
- Ustawić awatar dla konta każdego dziecka (Mobilne dodatki)

5. Znajdując się w wybranym widoku, widzimy na dole
strony pasek ze skrótami najczęściej używanych funkcji. Umożliwia szybkie przejście do widoków:
- Oś czasu
- Oceny
- Plan lekcji i Terminarz
- Wiadomości
- Biurko

6. W prawym górnym rogu znajduje się imię i nazwisko ucznia. Klikając w nie lub znajdującą się obok strzałkę, możemy
dodać większą liczbę uczniów (powiąż swoje Konto LIBRUS z więcej niż jednym kontem ucznia w systemie Synergia) oraz przełączać się pomiędzy dodanymi kontami (
Multikonto).

7. Aby napisać wiadomość, wybieramy symbol wiadomości na pasku na dole ekranu. W widoku wiadomości klikamy w plus znajdujący się w prawym dolnym rogu. Jeśli nie jesteśmy pewni nazwiska nauczyciela, możemy wybrać je z listy, klikając w pole „Wybierz odbiorcę”. Po zatwierdzeniu wyboru „OK”, możemy przejść do pisania wiadomości. Gotową wysyłamy za pomocą niebieskiej strzałki w prawym górnym rogu.

8. W aplikacji mobilnej Librus dostępna jest również Funkcja Spotkań/lekcji online. Powiadomienia o dodaniu nowego spotkania online pojawiają się m.in. w widoku Osi czasu aplikacji. Informacja o tym, które wydarzenia zawierają link do spotkania zdalnego, jest prezentowana w Planie lekcji i Terminarzu za pomocą ikony kamery. Wystarczy w nią kliknąć, aby wziąć udział w lekcji.

9. Jeśli chcesz pobrać załączniki do zadań domowych, które przesłał nauczyciel, możesz to zrobić w aplikacji i zapisać pliki bezpośrednio na smartfonie. Wystarczy wybrać zadanie i kliknąć “Pobierz” przy załączniku.

Jeśli potrzebujesz więcej wskazówek, zachęcamy do skorzystania z Pomocy. *Funkcjonalność zostanie udostępniona użytkownikom w trakcie roku szkolnego 2020/2021.