Librus

Oficjalna aplikacja Librus

Rozgrzej mózg i ćwicz logiczne myślenie

Światowy Dzień Logiki to coroczne święto obchodzone 14 stycznia – w dniu urodzin Alfreda Tarskiego i rocznicę śmierci Kurta Gödla – dwóch wybitnych logików XX wieku. Z tej okazji organizowane są wykłady i wydarzenia, mające zwrócić uwagę na tę dziedzinę nauki. Świętować możecie także w domu. Pomoże Wam w tym dzisiejszy Rozgrzej mózg, w którym znajdziecie ćwiczenia rozwijające logiczne myślenie.

Logika to nauka formalna, która definiuje i bada prawdę, analizuje reguły poprawnego rozumowania i uzasadniania twierdzeń. Za jej prekursora uważa się Arystotelesa, dzięki któremu stała się gałęzią filozofii. Wykorzystywana na co dzień jest narzędziem, które pozwala nam odróżnić prawdę od fałszu, rzetelne informacje od fake newsów. Na przełomie XiX i XX wieku wyodrębniła się logika matematyczna, a dziś ta nauka wykorzystywana jest w informatyce i pracach nad sztuczną inteligencją.

a_rozgrzej_mozg_cwicz_logiczne_myslenie_LR_graf_1.jpg

Logiczne myślenie opiera się na harmonijnej współpracy obu półkul mózgowych. Zobacz, co przygotowaliśmy na dziś. Zaproś do zabawy dzieci i wspólnie ćwiczcie szare komórki!

a_rozgrzej_mozg_cwicz_logiczne_myslenie_LR_graf_2(1).png

a_rozgrzej_mozg_cwicz_logiczne_myslenie_LR_graf_2.png
Źródła:
  • https://pl.wikipedia.org
  • https://trojka.polskieradio.pl/


Interesuje Cię ta tematyka? Przeczytaj również:

Najbardziej aktualne artykuły: