Librus

Oficjalna aplikacja Librus

Rozgrzej mózg i ćwicz pamięć

Pamięć to jedna z najważniejszych funkcji naszego mózgu. Dzięki niej możemy sprawnie funkcjonować w codziennym życiu, budować własną tożsamość i zdobywać wiedzę o świecie, komunikować się z innymi. Ta zdolność umożliwia nam przyswajanie, przechowywanie i odtwarzanie wrażeń, informacji i doświadczeń. Mówimy, że zakochujemy się bez pamięci, mamy pamięć jak słoń lub złota rybka. Pamięć jest dla nas bardzo ważna, a Ty możesz wspierać jej działanie. Pomoże Ci w tym dzisiejszy Rozgrzej mózg!

Zdarza się, że zapach czy smak potrafią przywołać wspomnienia, o których istnieniu nie mieliśmy pojęcia. Niektórzy z nas doskonale pamiętają twarze, ale nie potrafią przypisać ich do imion czy nazwisk. Inni uczą się w ruchu, np. spacerując. Ze względu na wykorzystanie zmysłów wyróżniamy pamięć wzrokową, słuchową, ruchową, dotykową, smakową, węchową. Każdy z nas ma własne sposoby na utrwalanie ważnych informacji, związane z indywidualnymi predyspozycjami.

a_rozgrzej_mozg_pamiec_LR_graf_1.jpg

Sprawna pamięć przydaje się nie tylko w szkole i w pracy, ale także w codziennym życiu – docenisz ją szukając np. kluczy czy dokumentów.

Pobierz dzisiejsze zadanie i sprawdź, jak wiele potrafisz zapamiętać! Przyglądaj się przez chwilę figurze, która znajduje się na załączonym wzorze, a następnie odłóż ją i spróbuj sobie ją przypomnieć. Skorzystaj z kart z podpowiedziami. Zaproś do zabawy dzieci i wspólnie ćwiczcie pamięć!

Zobacz, jakie zadania dziś czekają na Ciebie!

a_rozgrzej_mozg_pamiec_LR_graf_2.jpg

a_rozgrzej_mozg_pamiec_LR_graf_3.jpgInteresuje Cię ta tematyka? Przeczytaj również:

Najbardziej aktualne artykuły: