Librus

Oficjalna aplikacja Librus

Rozgrzej mózg i ćwicz spostrzegawczość

Spostrzegawczość to jedna z najważniejszych umiejętności cechujących najlepszych detektywów. To dzięki niej znajdują drobne szczegóły i dostrzegają nieoczywiste powiązania, które prowadzą wprost do rozwiązania zagadki. Jednak spostrzegawczość przydaje się nie tylko bohaterom powieści detektywistycznych – Ty też wykorzystasz ją z powodzeniem w szkole, pracy i życiu prywatnym. Warto ją ćwiczyć! Pobierz dzisiejsze materiały i rozgrzej mózg, poszukując ukrytych elementów!

Spostrzegawczość jest bardzo ważną umiejętnością, która pozwala Ci zobaczyć to, czego inni nie widzą, rozdzielać zadania ważne, od tych drugorzędnych, szybciej kojarzyć i zapamiętywać. Jest to proces poznawczy, więc dotyczy ona także Twoich zmysłów: wzroku, słuchu, dotyku, smaku i węchu. Spostrzegawczość można ćwiczyć, a im lepiej ją rozwiniesz, tym sprawniejsze będą Twoje zmysły. Pomogą Ci w tym różnorodne ćwiczenia, takie jak układanie puzzli, znajdowanie elementów na obrazku, a nawet powtarzanie ruchów za inną osobą.

a_rozgrzej_mozg_i_cwicz_spostrzegawczosc_LR_graf1.jpg

Sprawdź, jak bardzo spostrzegawczy jesteś! Pobierz dzisiejsze zadania i poczuj się jak prawdziwy detektyw. Zaproś do wspólnej zabawy całą rodzinę i razem sprawdźcie jak szybko znajdziecie ukryte elementy!

a_rozgrzej_mozg_i_cwicz_spostrzegawczosc_LR_graf2.jpg

a_rozgrzej_mozg_i_cwicz_spostrzegawczosc_LR_graf3.jpgInteresuje Cię ta tematyka? Przeczytaj również:

Najbardziej aktualne artykuły: