Librus

Oficjalna aplikacja Librus

Rozgrzej mózg i opowiedz bajkę

Za górami, za lasami, dawno temu…rozgrywają się historie przekazywane z pokolenia na pokolenie. Jedne pocieszają, inne ostrzegają i uczą. Baśnie i bajki opowiadamy sobie „od zawsze”. To skarb, po który sięgają zarówno rodzice, jak i twórcy czy naukowcy. Z okazji nadchodzącego Dnia Czerwonego Kapturka zachęcamy do wspólnej zabawy. Podobno najbardziej lubimy melodie i historie, które już znamy. Przekonajcie się, czy to prawda! Rozgrzejcie mózg i napiszcie bajki od nowa.

19 lipca świętujemy Dzień Czerwonego Kapturka. Z tej okazji przypomnijcie sobie losy bajkowych bohaterów i wykorzystajcie je do treningu szarych komórek. Mózg lubi odmianę. Warto co jakiś czas przełamywać rutynę podczas codziennych czynności. By pobudzić mózg można:

  • używać do mycia zębów niedominującej ręki,
  • iść do szkoły inną drogą,
  • zmienić kolejność porannych zwyczajów.
Dobrą gimnastyką dla umysłu jest także głośna lektura pobudzająca do pracy te obszary mózgu, które podczas czytania zazwyczaj pozostają bierne.

Pobierz zadanie na dziś i zaproś do zabawy dzieci. Zacznijcie od przypomnienia sobie bajek, do których nawiązują dzisiejsze ćwiczenia. Może przeczytacie je na głos? Następnie do załączonych ilustracji napiszcie nową historię.

a_rozgrzej_mozg_opowiedz_bajke_LR_graf_1.jpgInteresuje Cię ta tematyka? Przeczytaj również:

Najbardziej aktualne artykuły: