Librus

Oficjalna aplikacja Librus

Rozgrzej mózg i pobudź kreatywność

Rozwijaj swoją kreatywność na wiele sposób i spójrz z innej perspektywy na proces twórczy. Lubisz malować i rysować? Dla odmiany sięgnij po techniki, które pobudzają inne zmysły. Tym razem proponujemy karty nawiązujące do obchodzonego 1 kwietnia Międzynarodowego Dnia Ptaków. Wykorzystaj szablony i rozwiń skrzydła!

Kreatywność nie jest tylko domeną pracy artystów, choć z nią najbardziej się kojarzy. To przede wszystkim umiejętność radzenia sobie w różnorodnych, zwłasza zaskakujących sytuacjach.

Dzieciom towarzyszy wrodzona ciekawość świata, ale to od dorosłych zależy, czy będzie rozwijana. Dzieci ćwiczą wyobraźnię zarówno wtedy, gdy myślą o tym, co zjedzą na kolację, jak i wtedy, gdy fantazjują o odległej przyszłości. Dzięki niej potrafią postawić się w sytuacji drugiej osoby, oswajają się z innością i uczą przewidywania konsekwencji swoich działań.

Celem dziecięcej twórczości nie jest tworzenie ładnych obrazków. Czasem wręcz przeciwnie, obrazek brzydki ma większą wartość i realizuje lepiej inne potrzeby – szukania swojej tożsamości, nazywania uczuć, rozwijania inteligencji emocjonalnej i ekspresji.

Zachęcamy do pobrania dzisiejszych kart pracy z szablonami. Do ich uzupełnienia możecie wykorzystać zaproponowane techniki, takie jak malowanie paluszkami, wyklejanki, wydzieranki lub zupełnie inne. Zadbajcie o swoją kreatywność!

Pobierz zadanie na dziś!

a_rozgrzej_mozg_3_LR_graf_1.jpg


Źródła:
  • Osowiecka Małgorzata, Twórcze dzieciństwo, Psychologia dziecka 2021(4), s. 88-91.


Interesuje Cię ta tematyka? Przeczytaj również:

Najbardziej aktualne artykuły: