Librus

Oficjalna aplikacja Librus

Rozgrzej mózg i pomnóż

Szczęście to podobno jedyna rzecz, która się mnoży, gdy się ją dzieli. Mnóżmy więc czas spędzany z bliskimi, wspólne aktywności i dobre emocje. Z pomocą przyjdzie Wam dzisiejszy Rozgrzej mózg! Zaproś do zabawy rodzinę i wspólnie rozwiążcie dzisiejsze zadania. Będzie to doskonała okazja do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia, a kolorowanie po numerach sprawi przyjemność starszym i młodszym czytelnikom.

Mnożenie to obok dodawania, odejmowania i dzielenia jedna z czterech podstawowych operacji matematycznych. Jest nie tylko niezbędna do przyswojenia kolejnych zagadnień, ale także przydatna w codziennym życiu. Z pomocą przychodzi tabliczka mnożenia, czyli tabelaryczny sposób zestawienia wyników działań, które znajdują się na skrzyżowaniu wierszy i kolumn. Za jej twórcę uważa się Pitagorasa.

Nie odkładajcie ćwiczenia szarych komórek na później! Pobierzcie zadanie na dziś, powtórzcie mnożenie i zrelaksujcie się w czasie wspólnego kolorowania według kodu.

Kolorowanie po numerach wspiera rozumienie znaczenia liczby, rozpoznawanie kolorów, koncentrację uwagi. Dzięki nim ćwiczymy cierpliwość oraz umiejętności grafomotoryczne. 

a_rozgrzej_mozg_i_pomnoz_LR_graf_1.jpgInteresuje Cię ta tematyka? Przeczytaj również:

Najbardziej aktualne artykuły: