Librus

Oficjalna aplikacja Librus

Rozgrzej mózg i stwórz doodle

Na pewno wiele razy w czasie rozmowy telefonicznej, lekcji czy spotkania w pracy zdarzyło Ci bazgrać na marginesie zeszytu. Czy wiesz, że takie przypadkowe rysowanie ma nie tylko korzystny wpływ na Twój mózg, ale również jest popularną i coraz bardziej docenianą techniką artystyczną? Sięgnij po dzisiejsze zadania i stwórz doodle wyjątkowe jak Ty. Uwaga! Ta zabawa nie ma ograniczeń wiekowych i świetnie rozgrzewa mózg w każdym wieku!

Doodle to przypadkowe rysunki, tworzone nieświadomie, podczas gdy jesteśmy zajęci czymś innym – rozmową telefoniczną, spotkaniem czy słuchaniem wykładu. Gdy zaczynają błądzić nasze myśli, ręka zaczyna podążać za nimi. W efekcie obok naszych notatek pojawiają się fantazyjne wzory. Ten angielski termin określa również oparte na powtarzalności swobodne rysunki dopasowujące się do dostępnej na kartce przestrzeni, rozrastające się stopniowo we wszystkich kierunkach.

Co znajdziesz w zadaniach na dziś

Doodle możesz pokolorować, dokończyć albo stworzyć od podstaw. W dzisiejszych kartach do pobrania znajdziesz szablony, które możesz potraktować jak kolorowanki relaksacyjne oraz wzory stanowiące bazę do uzupełnienia. Zainspiruj się przygotowanymi propozycjami, by stworzyć własne prace. Jak zacząć? Najlepiej rozmawiając przez telefon albo wykonując inną absorbującą Twoje myśli czynność.

a_rozgrzej_mozg_6_LR_graf_1.jpg

Jak doodle wpływa na Twój mózg

Nieświadome bazgranie pomaga skupić uwagę, ułatwia wyciszenie i ma właściwości relaksacyjne. Wykonując mechaniczną, powtarzalną czynność łatwiej przyswajamy wiedzę i zapamiętujemy powtarzany materiał. Doodle może też pomóc w redukcji napięcia, ćwiczy także kreatywność i umiejętności manualne.


Interesuje Cię ta tematyka? Przeczytaj również:

Najbardziej aktualne artykuły: