Librus

Oficjalna aplikacja Librus

Rozgrzej mózg i stwórz jesienne kompozycje

Dla wielu z nas liście są najważniejszym symbolem jesieni. To właśnie dzięki nim ta pora roku może być złota i kolorowa. Znajdziesz je w parkach, lasach, na skwerach – wybierz się na rodzinny spacer, wybierz najpiękniejsze i stwórz z nich wyjątkowe kompozycje. Przy okazji rozgrzej mózg! Wykonaj dzisiejsze zadania, do których przydadzą się Wam zebrane dary przyrody.

Jednym z największych sprzymierzeńców szarych komórek jest ruch, zwłaszcza ten na świeżym powietrzu. Choć dni są coraz krótsze, a wyjście do parku wymaga ubrania czapki i szalika, warto wygospodarować czas na rodzinne spacery. Po powrocie – zaproś bliskich do wspólnej zabawy. Tym razem proponujemy Wam przygotowanie jesiennych kompozycji.

Wydrukujcie załączone szablony i stwórzcie swoje bukiety. Możecie wykorzystać zebrane w parku czy lesie liście, ale także np. kulki z bibuły, plastelinę, brokat, farby, kredki. Różnorodne techniki, takie jak malowanie, wyklejanie, wydzieranie sprawią, że Wasze prace będą niepowtarzalne. To także okazja do ćwiczenia umiejętności manualnych, koordynacji oko-ręka, skupienia i kreatywności, a także budowania relacji i radosnego spędzania czasu.

a_rozgrzej_mozg_jesienne_kompozycje_LR_graf_1.jpgInteresuje Cię ta tematyka? Przeczytaj również:

Najbardziej aktualne artykuły: