Librus

Oficjalna aplikacja Librus

Rozgrzej mózg i zadbaj o czystość planety

W najbliższy poniedziałek, 22 kwietnia, obchodzimy Dzień Ziemi. To święto ma nam przypominać, że trzecia planeta od słońca to nasz wspólny dom. Troszczmy się o nią i traktujmy ją z szacunkiem. Tego dnia podejmowane są działania i inicjatywy, które pokazują, że dbanie o środowisko może być proste i przyjemne. Zacznij od zadań, które dziś dla Ciebie przygotowaliśmy – nie tylko pobudzą Twój mózg do aktywności, ale także utrwalą dobre nawyki. Pobierz ćwiczenia i zaproś do zabawy dzieci.

Dbanie o dobrą kondycję mózgu to nie tylko regularne rozwiązywanie zadań, krzyżówek czy zagadek logicznych. Warto też pamiętać o aktywności fizycznej. Nim wybierzecie się z dziećmi na wiosenny spacer, sięgnijcie po dzisiejsze zadania. Zacznijcie od przypomnienia sobie, jak prawidłowo wyrzucać odpady i raz na zawsze pozbądźcie się wątpliwości, w jakim pojemniku umieszczać słoiki, opakowania po napojach czy folię aluminiową. To ułatwi segregację śmieci na co dzień. Wiecie już wszystko? Teraz wytnijcie rysunki śmieci i dopasujcie je do odpowiednich pojemników przedstawionych na ilustracjach.
Po zabawie wybierzcie się na wspólny spacer. Może włączycie się w obchody Dnia Ziemi? Ubierzcie rękawiczki, weźcie worki na śmieci i zadbajcie o Waszą najbliższą okolicę. Pokaż dziecku, że wspólne działania mają wpływ na Wasze otoczenie!

a_rozgrzej_mozg_dzien_ziemi_LR_graf_1.jpgInteresuje Cię ta tematyka? Przeczytaj również:

Najbardziej aktualne artykuły: