Librus

Oficjalna aplikacja Librus

Rozgrzej mózg i zrelaksuj się

Wszystkie dzieci uwielbiają kolorowanki. To rozrywka, która nie tylko bawi, ale też rozwija szereg umiejętności małych artystów. Czy wiesz, że i dorosłych ta zabawa może wciągnąć bez reszty? Weź do ręki kolorowe kredki lub mazaki i doceń korzyści, które płyną z tej formy spędzania wolnego czasu. Zrelaksuj się! Pomoże Ci w tym dzisiejszy Rozgrzej mózg, w którym znajdziesz kolorowanki antystresowe dla dzieci i dorosłych.

Wydrukuj dzisiejsze karty, przygotuj ulubione kredki lub mazaki i zaproś dzieci do wspólnej zabawy.

Poznaj zalety kolorowania.

  • Rozwija kreatywność – zabawa kolorami pobudza wyobraźnie i twócze myślenie.
  • Relaksuje – wspiera dobre samopoczucie i redukuje stres. To aktywność, która uspokaja zarówno dzieci, jak i dorosłych. Sprawdzi się jako pretekst do wyciszenia dla dziecka po zabawie oraz odpoczynek dla rodzica po wymagającym dniu w pracy.
  • Wspiera motorykę małą – kolorowanie wymaga precyzji, która wzrasta z każdą kolejną wykonaną pracą. To czynność tak przyjemna, że dziecko chętnie uczy się przez zabawę.
  • To sposób na nudę – w domu, w podróży, gdziekolwiek jesteście – Ty i Twoje dziecko możecie wypełnić czas kolorowaniem.
  • Pomaga budować relacje i tworzyć dobre wspomnienia – wykorzystaj ten czas na budowanie relacji, swobodną rozmowę i wsłuchanie się w potrzeby dziecka.


a_rozgrzej_mozg_i_zrelaksuj_sie_LR_graf_1.jpgInteresuje Cię ta tematyka? Przeczytaj również:

Najbardziej aktualne artykuły: