Librus

Oficjalna aplikacja Librus

Rozgrzej mózg na Dzień Kota

Choć ścieżki ludzi i kotów przecięły się około 10 tysięcy lat temu, dopiero w 1990 roku te zwierzęta doczekały się swojego święta. Dzień Kota początkowo celebrowany we Włoszech, z czasem zyskał zainteresowanie miłośników mruczków także w Polsce. Będziemy obchodzić go już jutro! Z tej okazji zachęcamy do wspólnej zabawy. Pobierzcie dzisiejsze zadania z tymi zwierzakami w roli głównej, ćwiczcie mózg i rozwijajcie kreatywność oraz umiejętność logicznego myślenia!

Białe, czarne, rude i łaciate – 17 lutego wszystkie koty mają swoje święto. Tego dnia pomyślmy nie tylko o rozpieszczanych na co dzień domowych pupilach, ale także o tych zwierzętach, które żyją na wolności, w schroniskach i przytuliskach. One także potrzebują naszego wsparcia. Koty od wieków inspirują poetów, pisarzy, malarzy, są bohaterami bajek, filmów i obrazów. Przypomnijcie sobie swoich ulubionych kocich bohaterów, a potem sięgnijcie po dzisiejsze zadania!
 

a_rozgrzej_mozg_na_dzien_kota_LR_graf_1.jpg

Rozwiążcie zagadki dla umysłu, a potem przygotujcie kocie origami. Bonifacy, Filemon, Kot w butach a może Garfield – kto zainspiruje Cię do stworzenia Twojego mruczka? Zaproś do zabawy dzieci i świętujcie wspólnie!

a_rozgrzej_mozg_na_dzien_kota_LR_graf_2.jpg

a_rozgrzej_mozg_na_dzien_kota_LR_graf_3.jpgInteresuje Cię ta tematyka? Przeczytaj również:

Najbardziej aktualne artykuły: