Librus

Oficjalna aplikacja Librus

Wydrukuj kalendarz roku szkolnego

Już dziś rozpoczyna się nowy rok szkolny 2023/2024. Przygotowaliśmy dla Ciebie kalendarz, w którym znajdziesz daty najważniejsze dla każdego ucznia i rodzica. Pobierz go, wydrukuj i powieś np. na lodówce czy nad biurkiem. Uzupełniajcie go wraz z dziećmi o ważne dla Was wydarzenia, takie jak terminy zebrań, szkolnych uroczystości czy zajęć. Sprawdźcie terminy ferii i zaplanujcie czas wolny.

Koniec wakacji w wielu domach oznacza zmianę obowiązującego harmonogramu dnia. Wraz z nowymi obowiązkami pojawiają się nowe wyzwania. Zacznij od planowania, by z łatwością im sprostać! Kalendarz na rok szkolny 2023/2024 jest przygotowany do wydruku. Śmiało możecie uzupełnić go o swoje notatki czy ważne wydarzenia.

a_kalendarz_2023_2024_LR_graf_1.jpg


Jesień i zima

Wszystkich Świętych (1 listopada) w tym roku wypada w środę. Następujący po nim Dzień Zaduszny nie jest ustawowo wolny od pracy. Warto wziąć to pod uwagę przy planowaniu urlopu, zwłaszcza jeśli odwiedziny grobów bliskich wiążą się z dłuższą podróżą.

Narodowe Święto Niepodległości (11 listopada), w tym roku szkolnym obchodzone jest w sobotę, podobnie jak Święto Trzech Króli (6 stycznia).

Przerwa świąteczna w szkołach rozpoczyna się 23 grudnia i trwa do 1 stycznia.

Ferie

Najwcześniej, bo od 15 do 28 stycznia wypoczywać będą uczniowie w województwach:
dolnośląskim, mazowieckim, opolskim i zachodniopomorskim. Dla dzieci i młodzieży z województwa podlaskiego i warmińsko-mazurskiego zimowy wypoczynek będzie trwał od 22 stycznia do 4 lutego. Dzieci z województwa lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego i śląskiego ferie rozpoczną 29 stycznia, a zakończą 11 lutego. W województwach kujawsko-pomorskim, lubuskim, małopolskim, świętokrzyskim i wielkopolskim zimowy wypoczynek będzie trwał od 12 do 25 lutego.

Wiosna

Wiosenna przerwa świąteczna w tym roku szkolnym trwa od 28 marca do 2 kwietnia. Kolejne dni wolne to Święto Pracy (1 maja), które wypada w środę oraz Święto Narodowe Trzeciego Maja, obchodzone w piątek.

Boże Ciało to święto ruchome, obchodzone 60 dni po Wielkanocy, zawsze w czwartek. W nadchodzącym roku jego data to 30 maja.

Zakończenie roku szkolnego zaplanowane jest na 21 czerwca. Uczniowie będą cieszyć się wakacjami od 22 czerwca do 31 sierpnia.


Interesuje Cię ta tematyka? Przeczytaj również:

Najbardziej aktualne artykuły: