Digital Youth Forum 2021 – zdalne zajęcia dla młodzieży

Digital Youth Forum to jednodniowe wydarzenie skierowane do młodzieży, poświęcone edukacji w zakresie kreatywnego i pozytywnego wykorzystania Internetu. W tym roku impreza odbywa się już szósty raz, a drugi raz jest w pełni online.

Edukacja na temat Internetu często koncentruje się na zagrożeniach, takich jak cyberprzemoc czy niebezpieczne treści. Warto jednak pamiętać, że większość treści w Internecie nie jest szkodliwa i może stanowić wspaniałe narzędzie do edukacji i rozwijania pasji młodych ludzi. Wiedza na temat potencjalnych zagrożeń jest bardzo potrzebna, ale warto także prezentować pozytywne zastosowania nowych technologii jako alternatywę dla szkodliwych zachowań. Tym bardziej, że młodzież rzadko ma świadomość, jak dużo niesamowitych rzeczy może zrobić, wykorzystując nowe technologie.

Tematy i prelegenci DYF 2021

Za pośrednictwem Internetu możemy mieć dostęp do informacji, które odpowiednio przetworzone i zinterpretowane, oferują coś zupełnie nowego. Na DYFie opowie o tym Michał Rogalski – 19-latek, który stworzył największą publicznie dostępną bazę danych dotyczących pandemii COVID-19 i dzięki temu został laureatem listy “25 under 25” magazynu Forbes.

Pandemia to dla milionów uczniów także zupełnie nowa sytuacja, w której może być ciężko się odnaleźć. Młodzieżowy dobrostan psychiczny w czasach pandemii będzie tematem wystąpienia Youtuberki Hania Sywuli prowadzącej kanał Hania Es, na którym porusza tematy związane ze zdrowiem psychicznym i popularyzuje wiedzę o umyśle.

Rozmawiając o pozytywnej stronie Internetu, warto także skupić się na wartościach. Podczas DYFu chcemy propagować takie postawy jak akceptacja, wrażliwość czy otwartość na innych ludzi, dlatego jednym z prelegentów forum będzie Janek Gawroński. Janek jest piętnastolatkiem w spektrum autyzmu, społecznikiem, działaczem Fundacji Autism Team oraz organizatorem Klubu Świadomej Młodzieży, który zrzesza dzieci i młodzież w spektrum autyzmu. W swoim wystąpieniu opowie o potędze różnorodności.

Na DYFie zostaną również zaprezentowane udane projekty młodzieżowe, poruszymy temat bezpieczeństwa i prywatności w sieci, a jeden z młodych prelegentów opowie o tajnikach tworzenia muzyki.

Jak wyglądają zajęcia DYF2021?

Zajęcia odbywają się na zasadzie transmisji online na stronie www.digitalyouth.pl oraz na kanale w serwisie Youtube. Program forum zakłada transmisję wystąpień, przerwy na krótkie dyskusje na forum klasy, udział w konkursach online oraz czas na wypoczynek i posiłek. W przypadku zdalnych lekcji uczniowie oglądają transmisję z wydarzenia na stronie. Z nauczycielem i klasą kontaktują się na platformie edukacyjnej, z której klasa korzysta na co dzień. Zajęcia są również przystosowane dla młodzieży niesłyszącej.


Interesuje Cię ta tematyka? Przeczytaj również:

Najbardziej aktualne artykuły: