Koronawirus - bezpieczny powrót do szkoły. Na co zwrócić uwagę?

Artykuł sponsorowany
Zakończył się jeden z najbardziej nieprzewidywalnych w historii szkolnictwa rok szkolny. Jak będzie wyglądał kolejny? Czy uczniom dane będzie wrócić do swoich klas i sal wykładowych? Jak zapewnić bezpieczny powrót do szkoły?

Światowa pandemia koronawirusa sprawiła, że na okres kilku miesięcy zostały zamknięte wszystkie placówki oświatowe w naszym kraju: uniwersytety, szkoły, przedszkola i żłobki. System edukacji zmienił się diametralnie.

Nowe wytyczne MEN i Ministerstwa Zdrowia mówią o przywróceniu z nowym rokiem szkolnym zajęć stacjonarnych. Nawykiem natomiast stanie się  przestrzeganie ściśle określonych  norm sanitarnych.

Jak zapewnić bezpieczeństwo uczniom, studentom, czy przedszkolakom?

O powrocie ponad 4,6 mln uczniów do szkół od września poinformowało Ministerstwo Edukacji Narodowej  wraz z Ministerstwem Zdrowia. Możliwość stopniowego uruchomiania placówek oświatowych wiąże się jednak z koniecznością stosowania nowych, restrykcyjnych wytycznych sanitarnych, które mają zapewnić bezpieczeństwo uczniom, nauczycielom oraz wszystkim pracownikom szkół. Chcąc spełnić powyższe wymagania Ministerstwa Zdrowia należy zastanowić się nad wyborem odpowiedniej metody dezynfekcji dla placówki edukacyjnej. Charakter i wielkość obiektu, często ograniczony budżet, kontakt dzieci z dezynfekowanymi powierzchniami oraz zaufanie rodziców dla placówki to naturalne kwestie do rozważenia.

Na co zwracać uwagę przy wyborze metody dezynfekcji:

  • czy jest bezpieczna dla uczniów i personelu?
  • czy użyta substancja jest naturalna, biodegradowalna? 
  • czy po aplikacji należy dodatkowo sprzątać pomieszczenie? 
  • czy można wykonać ją samodzielnie?
  • jak szybko można ją przeprowadzić?
  • jak często można ją stosować? 
  • czy na pewno jest skuteczna / mierzalna? 
  • czy posiada wymagane prawem atesty i certyfikaty oraz odpowiednie badania? 
  • czy na pewno skuteczne eliminuje koronawirusa?
  • ile to kosztuje? 

Skuteczna dezynfekcja z TEL-MET Bio-dezynfekcja dla ponad 4 milionów uczniów!

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom placówek edukacyjnych, został stworzony samodzielny system dezynfekcji pomieszczeń oparty o naturalny preparat Bio ActiW (kwas podchlorawy). To innowacyjna i zarazem niezwykle łatwa w użyciu technologia Bio-dezynfekcji oparta na automatycznym zamgławianiu pomieszczeń.

Bio ActiW to produkt polski posiada atest PZH, a jego skuteczność potwierdzają liczne badania. Produkt nie zawiera alkoholu, nie jest oparty na chlorze – to kwas podchlorawy (HCIO) substancja, która działa podobnie jak układ odpornościowy człowieka. Jest bezpieczny dla ludzi i zwierząt dlatego też możliwe jest jego stosowanie samodzielne bez dodatkowych środków ochronnych.
Badania potwierdzają skuteczność kwasu podchlorawego w zwalczaniu koronawirusa!

Zobacz jak działa naturalny preparat Bio ActiW


Technologia automatycznego zamgławiania pomieszczeń jest jedną z najbardziej skutecznych i wydajnych metod dezynfekcji. Minimalna wielkość kropli (1-3 μm) pozwala na dotarcie i skuteczną dezynfekcję nawet w mikro-zagłębieniach, automatycznie dezynfekując całe pomieszczenie! Ponadto, co warte podkreślenia, aktywna mgła powstająca w trakcie nebulizacji  ultradźwiękowej pozostaje “sucha w dotyku”, dzięki czemu ryzyko zamoczenia pomieszczenia jak i urządzeń jest praktycznie wyeliminowane. 

Obsługa urządzeń do aplikacji preparatu jest łatwa dla użytkownika i sprowadza się jedynie do uzupełnienia preparatu w zbiornikach. Skuteczność metody można zmierzyć odpowiednim miernikiem dostępnym w sklepie producenta w trakcie aplikacji.

TEL-MET Bio-dezynfekcja – zobacz jakie to łatwe.


Skuteczna i efektywna BIO-dezynfekcja odbywa się zarówno w sali lekcyjnej czy sanitariacie jak i w dużej hali gimnastycznej! 

TEL-MET Bio-dezynfekcja to system wielokrotnego użycia, placówka sama zdecyduje jak często przeprowadzić dezynfekcję mając „na stanie” urządzenia i odpowiedni zapas preparatu Bio ActiW.

Zamów SCHOOL PAKIET i samodzielnie dezynfekuj swoją szkołę!

a_tel-met_LS_graf1.jpg

Z TEL-MET Bio-dezynfekcja powrót do szkoły będzie bezpieczny.

Dbanie o bezpieczeństwo ludzi to podstawowy obowiązek każdej instytucji w czasach pandemii szczególnie w przypadku dzieci i młodzieży. Obecnie nie jest już konieczne wybieranie „mniejszego zła” stosując drogie, jednorazowe a do tego szkodliwe dla człowieka metody dezynfekcji, przy których pomieszczenia są wyłączone z użytkowania przez dłuższy czas, a do ich przeprowadzenia wymagany jest przyjazd wyspecjalizowanej grupy. Na końcu zawsze pozostaje pytanie, czy na pewno przeprowadzona dezynfekcja była skuteczna?

Rozpocznij swoją przygodę z Bio-dezynfekcją

a_tel-met_LS_graf2.jpg

TEL-MET Bio-dezynfekcja to oparty na naturalnych właściwościach, łatwy w użyciu a przy tym bezpieczny dla człowieka system do samodzielnego stosowania. Zamawiając system bio-dezynfekcji do wielokrotnego użycia, placówka szkolna zyska indywidualne, ekonomiczne  i pewne narzędzie do walki z wirusami bakteriami i grzybami,  minimalizując ryzyko wystąpienia koronawirusa. Możliwość wykonania samodzielnie dezynfekcji całego budynku w dowolnym momencie lub zaplanowanych cyklach, możliwość mierzenia jej skuteczności, zapewni  komfort i bezpieczeństwo  swoich podopiecznych, rodziców, pracowników i kadry nauczycielskiej. To podstawa funkcjonowania nowoczesnej i odpowiedzialnej szkoły. 

Dowiedz się więcej na www.bio-dezynfekcja.eu zyskaj certyfikat bezpiecznej szkoły Bio ActiW!


Interesuje Cię ta tematyka? Przeczytaj również:

Najbardziej aktualne artykuły: