Egzaminy w 2021 r. – wytyczne CKE, MEiN i GIS

Ministerstwo Edukacji i Nauki, Centralna Komisja Egzaminacyjna oraz Główny Inspektorat Sanitarny udostępniły szczegółowe wytyczne dotyczące organizowania i przeprowadzania egzaminów w 2021 r.

Dokument dotyczy organizacji i sposobu przeprowadzania egzaminów ósmoklasisty, maturalnych, zawodowych, potwierdzających kwalifikacje w zawodzie oraz eksternistycznych. Wytyczne obejmują: zalecenia podstawowe, wskazówki dotyczące środków ochrony osobistej, organizację przestrzeni, możliwe modyfikacje w sposobie przeprowadzania egzaminu, szczególne rozwiązania zapewniające bezpieczeństwo oraz ścieżkę postępowania w przypadku podejrzenia zakażenia.

Wytyczne podzielono na 6 sekcji określających następujące aspekty:

  • Sekcja 1. – wytyczne podstawowe; zdefiniowanie osób, które mogą przyjść na egzamin oraz przebywać na terenie szkoły; zasady korzystania z przyborów w czasie trwania egzaminu.
  • Sekcja 2. – środki ochrony osobistej osób biorących udział w egzaminie zarówno w charakterze zdającego, jak i organizatora, czy egzaminatora, m. in. zasady dotyczące zakrywania ust i nosa.
  • Sekcja 3. – środki bezpieczeństwa związane z organizacją przestrzeni, budynków oraz pomieszczeń, m. in. sposoby aranżacji sal gimnastycznych i przestrzeni szkolnej.
  • Sekcja 4. – możliwe modyfikacje w sposobie przeprowadzania egzaminu.
  • Sekcja 5. – szczególne rozwiązania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa przeprowadzania egzaminu z danego przedmiotu, z danej kwalifikacji lub w określonych warunkach.
  • Sekcja 6. – sposób postępowania w sytuacji podejrzenia zakażenia wśród uczestników spotkania (zdający, obserwatorzy, egzaminatorzy).

Pobierz WYTYCZNE

Dokument zawiera również najważniejsze wytyczne, o których organizatorzy egzaminu są zobowiązani poinformować uczestników przed egzaminem (np. na stronie internetowej szkoły, czy drogą mailową), zostały zaznaczone w dokumencie. Ponadto uwydatniono także informacje, które należy przekazać ponownie osobom zdającym w miejscu przeprowadzenia egzaminu.




Źródło:
  • www.gov.pl


Dokładamy wszelkich starań w celu umieszczania prawdziwych i pełnych informacji. Nie ponosimy jednak odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o zamieszczone w artykule informacje lub ewentualne błędy czy braki w artykule


Interesuje Cię ta tematyka? Przeczytaj również:

Najbardziej aktualne artykuły: