Standardy Ochrony Dzieci

Różnorodne i zawsze aktualne – takie są tematy podejmowane w szkoleniach  prezentowanych na platformie Akademia Librus. Niewątpliwie jednym z najważniejszych jest bezpieczeństwo uczniów w szkole. Sprawdź, co jeszcze możesz zrobić, by zadbać o nie w swojej placówce. Zobacz, co na ten temat mówi ekspert z Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę (FDDS) w czasie szkolenia przygotowanego w ramach współpracy partnerskiej. Poznaj Standardy Ochrony Dzieci!

Wszystkim nam zależy, aby dzieci w szkole nie tylko zdobywały wiedzę, kształtowały umiejętności czy odkrywały w sobie talenty, ale również, aby było to miejsce wolne od zagrożeń i niebezpieczeństw, wspierające ich dobrostan.

Bezpieczeństwo to słowo-klucz w placówkach edukacyjnych. Dla każdego jednak to pojęcie może mieć nieco inne znaczenie. Kryją się pod nim m.in. dbałość o procedury BHP, dostępność szkolnej pielęgniarki oraz działania zapobiegające przemocy. Każdy z tych aspektów jest ważny i nie należy go pomijać. Jak wobec tego prowadzić działania, które są spójne i skuteczne?

a_standardy_fdds_AL_LS_graf_1.jpg

Najważniejsze pytania

Czym jest bezpieczeństwo w szkole? Zacznijmy od postawienia w centrum tego zagadnienia dziecka i sprawdzenia, jak ono się czuje. Jeśli chcemy uzyskać wiarygodne odpowiedzi i wskazówki do dalszych działań, zastanówmy się, w jaki sposób możemy zbadać bezpieczeństwo uczniów.

Jakie metody wykorzystać? Które wskaźniki będą pomocne? Jaka jest w tym procesie rola nauczycieli i rodziców? Na pewno w każdej placówce warto wprowadzić spójne metody i schematy postępowania. Zobacz szkolenie, poznaj Standardy Ochrony Dzieci i dowiedz się, co my-dorośli możemy zrobić, by mówiąc o bezpieczeństwie, wyjść poza deklaracje.

Standardy

Szkolenie Standardy Ochrony Dzieci zostało przygotowane we współpracy partnerskiej z Fundacją Dajemy Dzieciom Siłę. To największa w Polsce organizacja pozarządowa, która za cel postawiła sobie ochronę dzieci przed krzywdzeniem. Kolejne tematy opracowane przez ekspertów FDDS już wkrótce znajdziesz na Akademii Librus.

a_standardy_fdds_AL_LS_graf_1.jpg

W czasie szkolenia prowadzonego przez dr Annę Krawczak z FDDS dowiesz się, czym są Standardy Ochrony Dzieci, przekonasz się, dlaczego ich wdrażanie jest tak pomocne i jak zrobić to skutecznie. Spojrzysz na to zagadnienie z różnych perspektyw. Zyskasz wiedzę na temat tego, czego Ty możesz oczekiwać od pracodawcy w zakresie zwiększenia bezpieczeństwa w szkole. Przyjrzysz się wymaganiom, jakie muszą zostać spełnione względem uczniów. Poznasz metody i schematy postępowania w przypadku przemocy, której dziecko doznaje ze strony jego bliskich, pracowników szkoły lub rówieśników.

Więcej na ten temat przeczytasz na stronie szkolenia.

Już wkrótce na Akademii Librus będzie można zobaczyć kolejne szkolenia przygotowane we współpracy partnerskiej z FDDS. W najbliższych tygodniach w jej ramach zostaną opublikowane dodatkowe szkolenia stanowiące uzupełnienie stałej oferty Akademii. Szkolenia przygotowane przez FDDS, które użytkownicy Akademii zobaczą bezpłatnie w ramach swojego dostępu, to:

  • Standardy Ochrony Dzieci
  • Polityka Ochrony Dzieci
  • Uczeń bezpieczny w sieci

Akademia Librus – zyskaj dostęp

Spotkania live z ekspertami, wyjątkowe szkolenia, praktyczne narzędziowniki, gotowe materiały do pobrania i poradniki dla użytkowników systemów Librus – dołącz do Akademii i zyskaj wsparcie w swojej codziennej pracy. Przeczytaj więcej o nowoczesnej platformie szkoleniowej.


Interesuje Cię ta tematyka? Przeczytaj również:

Najbardziej aktualne artykuły: