Librus

Oficjalna aplikacja Librus

Mobilne dodatki PLUS – nowe możliwości w Twojej aplikacji Librus

Nowy rok szkolny przynosi nowe rozwiązania! Aplikacja Librus zyskała wariant Mobilne dodatki PLUS, w którym dostępne są 4 nowe funkcje ułatwiające codzienną komunikację ze szkołą, a także monitorowanie informacji o postępach w nauce ucznia. Sprawdź, co przygotowaliśmy dla Ciebie i Twojego dziecka.

Tygodniowy widok Planu lekcji i Terminarza

Wygodny i przejrzysty widok tygodniowego kalendarza prezentuje Ci wszystkie wydarzenia i lekcje w czytelnej formie. Dodając wydarzenia własne, możesz zaplanować dodatkowe aktywności dla całej rodziny, np. zajęcia pozalekcyjne Twojego dziecka czy wspólne wyjście do kina. W jednym miejscu widzisz teraz wszystkie aktywności Twojego dziecka - te szkolne i po zajęciach - bez potrzeby przełączania się pomiędzy aplikacjami. Szybki rzut oka na nadchodzący tydzień i już nic Cię nie zaskoczy.

a_mobilne_dodatki_PLUS_24_LR_graf_1.jpg

Przypomnienia

Możesz dodawać przypomnienia do wszystkich utworzony przez Ciebie wydarzeń własnych w Terminarzu, a także lekcji, ogłoszeń czy nawet wiadomości. Samodzielnie decydujesz, kiedy chcesz otrzymać powiadomienie, aplikacja wyśle Ci je w wybranym przez Ciebie terminie – może to być konkretny dzień, godzina lub czas przed wydarzeniem. Przypomnienie pojawi się na ekranie Twojego telefonu także w formie natychmiastowego powiadomienia.

a_mobilne_dodatki_PLUS_24_LR_graf_2.png

Przypinanie wiadomości

Pełna skrzynka odbiorcza, szukanie w gąszczu innych tej jednej wiadomości, w której przesłane zostały informacje dot. organizacji roku. To już przeszłość! Funkcja pozwala przypinać/umieszczać ważne dla Ciebie wiadomości na górze listy, dzięki czemu możesz szybko do nich powrócić, nie tracąc czasu na przeszukiwanie całej skrzynki. Sprawdź, jakie to proste.

a_mobilne_dodatki_PLUS_24_LR_graf_3.jpg

Panel Moje cele

Stworzony z myślą o Twoim dziecku – pozwala zaplanować, a także śledzić jego postępy w nauce z poszczególnych przedmiotów. Na specjalnie przygotowanej skali, dziecko może samodzielnie ustalić cel, do którego chce dążyć w bieżącym roku szkolnym – im bliżej prawej strony i koloru niebieskiego, tym ambitniejszy cel, a co za tym idzie, wyższe wyniki w nauce. Każdy cel można w dowolnym momencie edytować i modyfikować.

a_aplikacjalibrus_LR_graf_4.png

Panel podzielony jest na sekcje, które zbiorczo podsumowują różne typy informacji.

1. Nieobecności i spóźnienia

Znajdziesz tu, w formie wykresu oraz listy, zestawienie usprawiedliwionych i nieusprawiedliwionych nieobecności, spóźnień i zwolnień. Korzystając z filtrów, możesz sprawdzić statystyki dla jednego lub wielu przedmiotów w wybranym czasie.

2. Zgłoszone nieprzygotowania

W panelu istnieje możliwość monitorowania zgłoszonych i dostępnych nieprzygotowań z poszczególnych przedmiotów – te z największą liczbą zgłoszonych nieprzygotowań zawsze znajdują się na górze listy.

a_mobilne_dodatki_PLUS_24_LR_graf_5.jpg

3. Tendencja

Panel daje również możliwość monitorowania średniego poziomu wyników w nauce w danym okresie. Niebieska linia prezentuje ich wzrost lub spadek. Korzystając z filtrów, możesz sprawdzić statystyki dla jednego lub wielu przedmiotów w wybranym czasie: bieżący tydzień, bieżący miesiąc, obecny okres. Widok uwzględnia wyniki w nauce zapisywane w standardowej skali ocen.

a_mobilne_dodatki_PLUS_24_LR_graf_6.jpg

4. Ostatnie oceny

W tym widoku znajdziesz otrzymane oceny, które grupowane są wg dat ich wystawienia.

5. Wyniki w nauce

Czyli informacje o ocenach w formie statystyk. Każdy wykres odzwierciedla osiągnięte wyniki w nauce dla przedmiotu w danym momencie. Im bliżej prawej strony znajduje się wskaźnik, tym lepsze są obecnie wyniki. Na górze widoku prezentowane są przedmioty z najlepszymi wynikami.

a_mobilne_dodatki_PLUS_24_LR_graf_7.jpg

6. Oceny

Statystyki ocen przedstawione są w formie wykresu oraz listy. Korzystając z filtrów, Ty i Twoje dziecko możecie sprawdzić statystyki dla jednego lub wielu przedmiotów w wybranym czasie: bieżący tydzień, bieżący miesiąc, obecny okres.

Mobilne dodatki PLUS możesz aktywować:

  • bezpośrednio w Twojej  aplikacji po rozwinięciu menu wybierz niebieską kłódkę przy nieaktywnej funkcji lub w sekcji Aplikacja ”Kup Mobilne dodatki PLUS” (zakup w sklepie z aplikacjami  Google Play, AppGallery lub App Store),
  • w Sklepie Librus na portalu Librus Rodzina w górnym, niebieskim menu wybierz opcję Kup Mobilne dodatki,
  • realizując voucher na Mobilne dodatki PLUS w Ustawieniach aplikacji (więcej na temat zakupu vouchera tutaj).

a_mobilne_dodatki_PLUS_24_LR_graf_8.jpg

Zainteresowały Cię opcje dostępne w wariancie Mobilne dodatki PLUS? Dowiedz się więcej.Aplikacja Librus oferowana jest w 3 wariantach: podstawowym, Mobilne dodatki oraz Mobilne dodatki PLUS. W ramach bezpłatnej wersji podstawowej dostępne są m.in. Oceny, Nieobecności, Oś czasu, Plan lekcji i Terminarz oraz Multikonto. Mobilne dodatki zapewniają dostęp mi.in. do widoku Wiadomości, Natychmiastowych powiadomień. Mobilne dodatki PLUS to dodatkowo tygodniowy widok Planu lekcji i Terminarza, panel Moje cele czy Przypomnienia. Szczegółowa lista funkcji znajduje się na stronie aplikacji Librus. Działanie poszczególnych funkcji aplikacji Librus (niezależnie od wariantu) może być uzależnione od ich wykorzystania przez szkołę.


Interesuje Cię ta tematyka? Przeczytaj również:

Najbardziej aktualne artykuły: