Librus

Oficjalna aplikacja Librus

Jak zalogować się do aplikacji mobilnej Librus?

Dzięki aplikacji Librus skontaktujesz się z nauczycielem, sprawdzisz, co jest zadane i na kiedy powinno być przygotowane. Wszystko to szybko i wygodnie, bo za pomocą smartfona, który zawsze masz pod ręką. Wolisz na komputerze? To też nie problem – z aplikacji Librus możesz korzystać również bezpośrednio na portalu Librus Rodzina.

a_wersja_rok_szkolny_2021_2022_graf.jpg

Konto LIBRUS

Konto LIBRUS przeznaczone jest dla każdego, choć więcej możliwości oferuje tym rodzicom i uczniom, którzy korzystają z systemu Synergia – dziennika elektronicznego firmy Librus, który funkcjonuje w około 1/3 polskich szkół.

Dlaczego warto założyć Konto LIBRUS?
  • Uzyskasz dostęp do informacji z systemu Synergia bez każdorazowego logowania się do niego.
  • Będziesz wygodnie przeglądać informacje o uczniu na smartfonie.
  • Skorzystasz z atrakcyjnych rabatów w Sklepie Librus.
  • Połączysz w jednej aplikacji konta wielu dzieci, także z różnych szkół (funkcja Multikonto).
A to tylko wybrane korzyści! Założenie Konta LIBRUS jest bezpłatne.

Jak założyć bezpłatne Konto LIBRUS – krok po kroku

1. Wystarczy, że wejdziesz na portal Librus Rodzina (rodzina.librus.pl) i klikniesz w przycisk „Rozpocznij” na widoku w prawej części strony.

a_logowanie_aplikacja_LR_graf_1.jpg

O założenie Konta LIBRUS zostaniesz też poproszony po pobraniu aplikacji mobilnej Librus ze sklepu z aplikacjami mobilnymi (Google Play i App Store).

2. Odpowiedz na pytanie, czy korzystasz z aplikacji Librus po raz pierwszy. Jeśli tak, zostaniesz przekierowany do kolejnego kroku – zakładania Konta LIBRUS.

a_logowanie_aplikacja_26.08_LR_graf_2.jpg

UWAGA: Jeżeli założyłeś już kiedyś Konto LIBRUS, a nie pamiętasz loginu i hasła, to w prosty sposób możesz je odzyskać. Twoim loginem jest Twój adres e-mail, a hasło odzyskasz, korzystając z opcji “Przypomnij hasło”. Nie musisz zakładać kolejnego Konta LIBRUS. Opcja odzyskiwania hasła dostępna jest po wybraniu "Korzystałem(am) wcześniej".

3. Podaj adres e-mail, który będzie loginem do Twojego Konta LIBRUS, ustal hasło (nie wpisuj danych, czyli loginu <numeryczny> i hasła otrzymanych w szkole – one służą logowaniu bezpośrednio do systemu Synergia). Użyjesz ich dopiero w kolejnym kroku.

4. Przeczytaj i zaakceptuj regulamin. Następnie kliknij przycisk "Załóż konto".

a_logowanie_aplikacja_26.08_LR_graf_3.jpg

5. Kliknij w link aktywujący Konto LIBRUS w wiadomości mailowej, którą otrzymasz na adres podany przy zakładaniu Konta LIBRUS. Jeśli nie masz skończonych 13 lat – wiadomość otrzyma Twój rodzic i to on powinien potwierdzić chęć założenia Konta kliknięciem w ten link.

UWAGA: Jeżeli nie otrzymałeś maila z linkiem aktywacyjnym, poczekaj około godziny. Sprawdź również zakładkę "SPAM"/"Wiadomości niechciane" w swojej skrzynce. Jeżeli po dłuższym czasie link nadal nie dotarł na Twoją skrzynkę mailową oraz nie został uznany za SPAM, skontaktuj się z nami drogą mailową na pomoc.mobilne@librus.pl – pomożemy!

Powiązanie Konta LIBRUS z kontem Synergia

Teraz ostatni krok, czyli powiązanie Twojego Konta LIBRUS z kontem Synergia (tym otrzymanym w szkole).

Aby aplikacja Librus (mobilna oraz w formie widoku na portalu Librus Rodzina) wyświetlała informacje z Twojego konta w dzienniku elektronicznym Synergia, konieczne jest powiązanie tego konta z nowo utworzonym Kontem LIBRUS. To jednorazowy proces – raz podpięte konto, będzie na stałe złączone z Twoim Kontem LIBRUS, aż do momentu, w którym postanowisz to powiązanie usunąć.

1. Kontynuuj proces po założeniu Konta LIBRUS.

Aby wykorzystać wszystkie funkcje Konta LIBRUS powiąż je z kontem z systemu Synergia, które otrzymałeś w szkole. Kliknij przycisk "Powiąż konta".

a_logowanie_aplikacja_LR_2608_graf_4.jpg

2. Wpisz login (numeryczny) i hasło z systemu Synergia otrzymane w szkole (to dane ze szkoły, które służyły do tej pory do logowania na stronie synergia.librus.pl) i zaloguj.

a_logowanie_aplikacja_26.08_LR_graf_5.jpg

3. Zaakceptuj regulamin oraz zgody wynikające z RODO.

a_logowanie_aplikacja_2608_LR_graf_6.jpg

4. Korzystaj z aplikacji Librus, która umożliwia przeglądanie informacji o uczniu.

Masz więcej dzieci?

Z Kontem LIBRUS możesz powiązać dowolną liczbę kont uczniów, którzy objęci są systemem dziennika elektronicznego LIBRUS Synergia. Powiąż tyle kont, ile chcesz.

Aby to zrobić w bocznym menu wybierz "Ustawienia", następnie kliknij "Dodaj nowe konto Synergia".

Jeśli potrzebujesz wsparcia – zapraszamy do działu Pomoc.


Aplikacja Librus oferowana jest w 2 wariantach: podstawowym oraz Mobilne dodatki. W ramach bezpłatnej wersji podstawowej dostępne są m.in. Oceny, Nieobecności, Oś czasu, Plan lekcji i Terminarz oraz Multikonto. Mobilne dodatki zapewniają dostęp m.in. do widoku Biurko, Wiadomości, Natychmiastowych powiadomień.

W Aplikacji Librus wyświetlane będą wiadomości, komunikaty, ogłoszenia, plany zajęć i inne informacje oraz dane umieszczane i udostępniane przez placówkę oświatową w Dzienniku Elektronicznym z tym zastrzeżeniem, że będą wyświetlane tylko te dane, których udostępnianie nie zostanie zablokowane przez placówkę oświatową.


Interesuje Cię ta tematyka? Przeczytaj również:

Najbardziej aktualne artykuły: