Librus

Oficjalna aplikacja Librus

Bezpieczne wakacje z Polish Soccer Skills

Artykuł sponsorowany
Radzimy, jak zaplanować dziecku wakacje, aby wybrać sprawdzonego organizatora wypoczynku i uchronić się przed stratą pieniędzy w przypadku ewentualnej potrzeby rezygnacji z wycieczki.

Ferie się skończyły, a rodzice zaczynają myśleć o planowaniu aktywności dla swoich dzieci w wakacje. W obecnej sytuacji, kiedy jesteśmy świadkami epidemii koronawirusa, opinie co do bezpieczeństwa są podzielone, ale wiele wskazuje na to, że bezpieczniej jest wybrać wypoczynek w kraju, niż wyjazdy zagraniczne. Widać to po wielkim bumie na wyjazdy krajowe i po listach rezerwowych u topowych organizatorów. Na co zwracać uwagę, żeby zapewnić sobie bezpieczeństwo i nie przegapić okazji?

Wiarygodność organizatora

Każdy organizator wypoczynku dla dzieci i młodzieży ma obowiązek uzyskania zgody Kuratorium Oświaty na zorganizowanie danego obozu czy kolonii, które odbywają się w przerwie szkolnej letniej lub zimowej. Kuratorium sprawdza, czy opiekunowie mają odpowiednia kwalifikacje i uprawnienia, czy obiekty są bezpieczne itp.

a_PSS_LR_graf4.JPG

Aby ocenić wiarygodność organizatora wypoczynku przede wszystkim należy wziąć pod uwagę, jak długo firma istnieje na rynku, czy wyjazdy są nadzorowane przez Kuratorium Oświaty, czy oferta zawiera obowiązkowe ubezpieczenie NNW, czy ma stronę internetową, czy można się skontaktować z organizatorem, czy dostępne są regulaminy, warunki rezerwacji, a przede wszystkim jakie opinie ma organizator wśród klientów. Opinie w dzisiejszych czasach są bardzo dużym wyznacznikiem jakości – mówi Ewelina Stępień-Kunik, prezes Fundacji Polish Soccer Skills, organizatora obozów piłkarskich – można sprawdzić je przeszukując internet i media społecznościowe, ale też można spróbować nawiązać kontakt z osobami, które już korzystały z oferty organizatora i podpytać o wrażenia dziecka z wyjazdu.

Program w ofercie, a rzeczywistość

To oferta przekonuje nas co do atrakcyjności wyjazdu. Tylko jak sprawdzić, czy to co jest napisane w ofercie ma odzwierciedlenie w rzeczywistości? Warto porozmawiać z organizatorem i sprawdzić, jakie ma doświadczenie i jaki program ofertuje. Znów, bardzo wartościowe w tej sytuacji jest porozmawianie z klientami, którzy już skorzystali z usług organizatora. Świadczenia zawarte w ofercie zamieszczone na stronie internetowej albo w umowie są wiążące dla organizatora. Zatem mamy pełne prawo, aby wymagać tego co jest w ofercie. Warto mieć pisemnie potwierdzone świadczenia, które kupujemy w ramach oferty. Czasami wystarczy potwierdzenie regulaminu, czasami jest odwołanie do oferty wysłanej mailem lub zamieszczonej na stronie internetowej, dlatego dobrze jest skopiować ofertę, którą kupujemy, żeby móc sprawdzić, jak przebiega jej realizacja.

a_PSS_LR_graf1.jpg

Co w przypadku rezygnacji?

Organizując wakacje dziecku, nie wiemy czy wyjazd dziecka nie zostanie zakłócony chorobą dziecka czy inną okolicznością uniemożliwiającą udział w wypoczynku. Z drugiej strony nie można pozwolić sobie na rezerwację wypoczynku "na ostatnią" chwilę, gdyż oferta będzie już wtedy uboga. Zatem rezerwując dla dziecka obóz lub kolonię, należy wykupić dodatkowe ubezpieczenie, na wypadek rezygnacji z wypoczynku. Takie ubezpieczenie również zabezpiecza nas nie tylko na wypadek pojawienia się choroby dziecka tuż przed wyjazdem, ale także na wypadek wielu innych okoliczności uniemożliwiających udział w obozie lub kolonii. Kosztu ubezpieczenia od rezygnacji, w zależności od ubezpieczyciela waha się między 40 a 60 PLN. Najbardziej polecane na rynku ubezpieczenia od rezygnacji oferują TU Europa i Singal Iduna. Oferują one 100% zwrot poniesionych kosztów, jeżeli rezygnacja nastąpiła na wskutek jednego z kilkunastu dostępnych powodów. Wszystkim naszym klientom proponujemy wykupienie dodatkowego ubezpieczenia na wypadek rezygnacji – mówi Ewelina Stępień-Kunik z Fundacji Polish Soccer Skills - ponieważ zazwyczaj organizator, ponosi koszty, przeważnie bezzwrotne chcąc zagwarantować miejsce na obozie lub kolonii, w warunkach rezerwacji, często są zapisy, że wpłacona kwota nie podlega zwrotowi.

Obozy Polish Soccer Skills są organizowane od 10 lat w Polsce. Wzięło w nich udział ponad 50.000 zawodników z kilkunastu krajów całego świata. Obozy są dla dziewczynek i chłopców w wieku 7-19 lat niezależnie od poziomu umiejętności piłkarskich i zajmowanej pozycji. W ramach oferty są indywidualne treningi techniki piłkarskiej w grupach 1 trener – 4 zawodników, trening motoryczny, trening mentalny z psychologami sportu, zajęcia z fizjoterapeutą, gry i obserwacje z zagranicznymi trenerami i zajęcia integracyjne „Nie wykluczamy”. Każdy zawodnik przechodzi testy umiejętności i otrzymuje książkę z opisem indywidualnego profilu zawodnika. Najlepsi piłkarze i piłkarki powoływani są do Reprezentacji PSS i grają sparingi z najlepszymi akademiami w Europie. Do tej pory Reprezentanci grali m.in. z Bayernem Monachium, Manchesterem City, Liverpoolem, Juventusem, czy Atletico Madryt.

a_PSS_LR_graf2.jpg



Autor:
Ewelina Stępień-Kunik, prezes Fundacji Polish Soccer Skills


Interesuje Cię ta tematyka? Przeczytaj również:

Najbardziej aktualne artykuły: