Akcja Mural - odkryj w sobie muralowca!

Artykuł sponsorowany
Odkryj w sobie artystę! Zbierz koleżanki i kolegów i stwórzcie zespołowo projekt muralu techniką dowolną – najlepszy pomysł zostanie przeniesiony na ścianę budynku w samym centrum Warszawy. Wasz zespół pojedzie na zieloną szkołę, a Waszej szkole zafundujemy odmalowanie klas!

Serdecznie zapraszamy uczniów klas III-VI szkół podstawowych z całej Polski do wzięcia udziału w konkursie Akcja Mural na najlepszą pracę plastyczną przedstawiającą zasady bezpieczeństwa na obszarach kolejowych z wykorzystaniem głównych elementów Kampanii Kolejowe ABC. Celem Akcji Mural jest propagowanie zasad bezpieczeństwa oraz wartości i wzorców związanych z odpowiedzialnym zachowaniem podczas korzystania z transportu kolejowego i na terenach kolejowych, jak również zachęcenie dzieci i młodzieży do czynnego zainteresowania tematyką bezpieczeństwa na obszarach kolejowych oraz rozwój ich kreatywności.

W konkursie przewidziane są bardzo atrakcyjne nagrody, zarówno dla biorących w nim udział uczniów, jak i dla uczestniczących szkół. W ramach nagrody głównej, zwycięski projekt zostanie wykonany przez profesjonalnych artystów muralowców na ścianie przy Placu Zawiszy w Warszawie w formie wielkoformatowego muralu i będzie zdobił stolicę przez kolejne pół roku. Autorzy zwycięskiej pracy pojadą też na 3-dniową Zieloną Szkołę do wybranego miejsca w Polsce, gdzie dotrzeć będzie można koleją. Dodatkowo szkoła, której zespół zdobędzie pierwsze miejsce w konkursie, otrzyma również nagrodę do 20 000 zł brutto na odmalowanie wybranych przez dyrektora szkoły pomieszczeń. W konkursie przewidziano także 5 nagród dodatkowych dla wyróżnionych prac - 5000 zł brutto na odmalowanie wybranej klasy szkolnej. Wszyscy uczestnicy Akcji otrzymają edukacyjne książeczki i dyplomy.

Zapoznaj się z Regulaminem Akcji, zachęć swój Zespół do odwiedzenia miasteczka Peronowo na stronie www.kolejoweabc.pl/peronowo i poznania jego mieszkańców. Zainspirujcie się i wspólnie wykonajcie pracę graficzną związaną tematycznie z bezpieczeństwem na terenach kolejowych oraz mieszkańcami Peronowa, w tym nosorożcem Rogatkiem. Następnie z pomocą opiekuna wypełnijcie formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.kolejoweabc.pl/akcjamural i załączcie swoją pracę plastyczną.

Na prace konkursowe czekamy od 1 października do 15 grudnia 2019 r.
Więcej szczegółów na stronie www.kolejoweabc.pl/akcjamural

a_KolejoweABC_graf3_LRS_23092019.jpg

O „Kampanii Kolejowe ABC”

„Kampania Kolejowe ABC” realizowana przez Urząd Transportu Kolejowego to ogólnopolska kampania informacyjno-edukacyjna, propagująca zasady bezpieczeństwa oraz wartości i wzorce związane z odpowiedzialnym zachowaniem się podczas korzystania z transportu kolejowego. Jest ona skierowana do dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym oraz ich nauczycieli i wychowawców. Kampania jest współfinansowana ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Projekt został również objęty patronatem Ministra Edukacji Narodowej i Rzecznika Praw Dziecka, co stanowi wyróżnienie podkreślające wagę i znaczenie działań edukacyjnych prowadzonych przez Urząd Transportu Kolejowego.

a_KolejoweABC_graf2_LRS_23092019.jpg

Konkurs plastyczny na projekt muralu organizowany w ramach Kampanii Kolejowe ABC pozwoli dzieciom na odkrycie w sobie artystycznych zdolności. Wierzę, że udział w Akcji Mural będzie dla nich niezapomnianą przygodą, a jednocześnie pozwoli im utrwalić zasady bezpiecznego podróżowania koleją i poszerzyć wiedzę dotyczącą właściwego poruszania się na terenach kolejowych – zaznacza dr inż. Ignacy Góra, Prezes Urzędu Transportu Kolejowego.

a_KolejoweABC_graf1_LRS_23092019.jpg

Urząd Transportu Kolejowego jest prekursorem łączenia nauki o bezpieczeństwie z  rozwojem kreatywności dzieci i młodzieży.  Jest to pierwsza tego typu akcja na skalę ogólnopolską. Unikalność tego projektu polega na możliwości zaangażowania ok. 3 000 000 uczniów z całego kraju w tworzenie projektu muralu, a więc i zapoznania się z zasadami bezpieczeństwa na terenach kolejowych – uważa dr Aleksandra Piotrowska, psycholog dziecięca.

Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele – przyłączcie się do Akcji Mural i przejdźcie do historii!


Interesuje Cię ta tematyka? Przeczytaj również:

Najbardziej aktualne artykuły: