Inwestuj w edukację STEM i angażuj uczniów dzięki LEGO® Education

Artykuł sponsorowany
Ostatnie lata były pełne wyzwań zarówno dla nauczycieli, jak i uczniów, którzy musieli radzić sobie z nowym sposobem uczenia się. Także dziś nauczyciele mają szczególnie trudne zadanie, ponieważ potrzeby uczniów i szkół szybko się zmieniają, a oni muszą dostosowywać się, wdrażając coraz to nowocześniejsze technologie do procesu dydaktycznego.

Rozwiązania cyfrowe w klasie ewoluują niemal codziennie, a przedmioty STEAM stają się coraz bardziej kluczowe w staraniach o przyszłość uczniów, co jasno pokazuje, że nauczyciele potrzebują narzędzi, które będą bezproblemowo integrować się z prowadzonymi przez nich zajęciami oraz wzmacniać osiągnięcia edukacyjne, nie wymagając jednocześnie dużo czasu na przygotowanie.

Od ponad 40 lat LEGO® Education opracowuje rozwiązania i materiały wspierające nauczycieli. Dzięki tym pomocom mogą oni ożywić zajęcia z wielu przedmiotów, wprowadzając koncepcję STEAM dla swoich uczniów poprzez praktyczną zabawę. Dzięki funduszom UE dostępnym dla szkół, wprowadzenie praktycznego uczenia się opartego na projektach staje się o wiele łatwiejsze.

Od 2010 roku ponad 3300 szkół w Polsce wprowadziło zasoby LEGO® Education do swoich klas. Przykładem takiej placówki jest szkoła podstawowa w Katowicach, gdzie w ramach programu Laboratoria Przyszłości zostały zakupione zestawy LEGO® Education oraz stworzone pracownie STEAM, w której uczniowie klas 1-8 mogą pracować metodą projektu.

Kolejny przykład to szkoła podstawowa w Łodzi, która wdrożyła LEGO® Education w ramach innowacji w nauczaniu. Dzięki temu uczniowie zdobywają nowe niezbędne w dzisiejszym świecie kompetencje z zakresu programowania.

Powyższe przykłady dowodzą, że zestawy LEGO® Education zyskują coraz większą popularność zarówno wśród uczniów, jak i nauczycieli. Są wykorzystywane w ramach omówienia zagadnień na zajęciach przedmiotowych, jak i w ramach zajęć dodatkowych na świetlicach szkolnych.
Największą korzyścią, jaką widzę dla uczniów w każdym wieku, jest umiejętność rozwiazywania problemów i szukania najlepszej drogi do ich rozstrzygnięcia - mówi Dyrektor szkoły w Łodzi.

contextAd_legoEducation_graf3.png

Nauka poprzez zabawę

Nauka poprzez praktyczną zabawę pokazała, jak skutecznie i angażująco można przekazać koncepcje STEAM. Badania wykazały, że gdy nauczyciele wprowadzają zabawę do klasy, umożliwiają uczniom zaspokojenie podstawowej ludzkiej potrzeby wyrażania emocji, pobudzają ich ciekawość i kreatywność, dają upust ich wyobraźni. Są to kluczowe zasoby w świecie opartym na wiedzy (UNICEF, 2018). Te doświadczenia są fundamentem złożonych umiejętności XXI wieku, których będą potrzebować w przyszłości. Nauka poprzez zabawę nie tylko rozwija istotne umiejętności, ale także wspiera zaangażowanie uczniów, zwiększając ich motywację i pasję do nauki. Regularne wykorzystywanie tak nabytej wiedzy jest fundamentem sukcesu.

Aby uzyskać więcej informacji, kliknij tutaj

Program FIRST® LEGO® League

Flagowym programem edukacyjnym jest FIRST® LEGO® League, który powstał ponad 20 lat temu jako odpowiedź na wyzwania i potrzeby budowania kompetencji wśród uczniów. Obecnie to największy globalny konkurs robotyczny skierowany do dzieci w wieku od 4 do 16 lat, podzielony na 3 kategorie wiekowe. Uczniowie rozwijają swoje umiejętności STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka i matematyka) w emocjonującym konkursie, rozwijając jednocześnie nawyk uczenia się przez całe życie, pewność siebie i umiejętność pracy zespołowej. Proponowane zagadnienia dają im możliwość pracy nad większym projektem, który ma doprowadzić do konkretnych wyników oraz rozwiązania realnego problemu - wszystko to w ramach koleżeńskiej rywalizacji, która dostarcza wiele dobrej zabawy, jak i jest motywująca.

Więcej szczegółów o konkursie, tegorocznym wyzwaniu MASTERPIECE oraz jak sprawnie wdrożyć FIRST® LEGO® League w szkole, można znaleźć na stronie fll.edu.pl

Zwiększenie pewności siebie nauczycieli dzięki dostępnym rozwiązaniom klasowym

LEGO® Education opracowało szkolenia i narzędzia dla nauczycieli, aby wesprzeć ich we wdrażaniu elementów zabawy podczas zajęć dydaktycznych. Te rozwiązania pozwolą nie tylko wykorzystać nieograniczony potencjał uczniów, ale i nauczycieli, zapewniając im zdobycie praktycznej wiedzy STEAM, która jest ważnym elementem umiejętności XXI wieku. Wszystko to odbywa się dzięki dostępnemu i łatwemu w użyciu systemowi narzędzi do nauki STEAM dla uczniów szkół podstawowych i średnich: LEGO® Learning System. Dopasowane do programu nauczania lekcje obejmują przyszłościowe umiejętności, takie jak robotyka i programowanie, umożliwiając uczniom rozwijanie istotnej wiedzy z zakresu STEAM, jednocześnie angażując ich do pracy podczas lekcji poprzez praktyczne i pełne zabawy ćwiczenia.

Scenariusze lekcji LEGO® Education są gotowe do użycia i bezpłatne dla wszystkich nauczycieli.

Dzięki temu opartemu na badaniach systemowi nauczania, abstrakcyjne koncepcje stają się namacalne, gdy uczniowie przechodzą od prostych doświadczeń do coraz bardziej skomplikowanych, realnych wyzwań. 

LEGO® Learning System jest doskonałym rozwiązaniem dla nauczycieli, którzy czują presję, aby włączać STEAM i kompetencje cyfrowe do codziennych lekcji. Wprowadzenie robotyki czy programowania na zajęcia lekcyjne może wydawać się przytłaczające, nauczyciele bowiem nie muszą być ekspertami w nowoczesnej technologii. Jednak dzięki intuicyjnemu zestawowi rozwiązań LEGO® Learning System, opartemu na łatwo dostępnych treściach internetowych oraz aplikacjach, w połączeniu z klockami LEGO® i elementami konstrukcyjnymi, będzie to proste.

contextAd_legoEducation_graf2.png

Dostarczanie rozwiązań, które odpowiadają potrzebom Twojej szkoły

W związku z tym, że nauczyciele mają do czynienia z coraz bardziej złożonymi programami nauczania, LEGO® Education zapewnia prosty i bezproblemowy sposób wprowadzania STEAM do zajęć dydaktycznych. Znajomość klocków LEGO®, dostęp do szerokich zasobów online oraz wsparcie dla nauczycieli oznacza, że nauka STEAM będzie przyjemna i łatwo przyswajalna.

Aby dowiedzieć się więcej o LEGO® Learning System, odwiedź stronę legoeducation.com/pl-pl.
Aby poznać rozwiązania LEGO® Education lub zarezerwować warsztat dla nauczycieli, skontaktuj się z naszymi Autoryzowanymi Dystrybutorami, którzy także wspierają wnioski o finansowanie produktów LEGO® Education.

Aby uzyskać więcej informacji, kliknij tutaj

Przykładowe wpisy na mediach społecznościowych lub online:

Nauczyciele mierzą się z coraz bardziej zaawansowanymi cyfrowo i złożonymi wymaganiami programu nauczania, a LEGO Education zapewnia łatwy i bezproblemowy sposób wprowadzenia metody nauczania STEAM do klasy.

LEGO Education pozwala nauczycielom budować pewność siebie w zakresie ich własnych umiejętności STEAM. Kiedy nauczyciele są pewni siebie, mogą kształcić pewnych siebie uczniów.

LEGO Education chce umożliwić każdemu nauczycielowi nie tylko pomaganie swoim uczniom, ale również wykorzystanie ich pełnego potencjału.


Interesuje Cię ta tematyka? Przeczytaj również:

Najbardziej aktualne artykuły: