Poznaj Polskę z PKP Intercity – konkurs dla uczniów

Artykuł sponsorowany
Podróże z PKP Intercity to świetna okazja do lepszego poznania Polski i jej bogactwa. To nie tylko bezpieczny środek transportu na szkolne wyjazdy, lecz także najbardziej ekologiczny. Możesz się o tym przekonać biorąc wraz ze swoimi uczniami udział w konkursie narodowego przewoźnika, który odbywa się pod patronatem Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Przedmiotem konkursu jest wykonanie pracy, która w kreatywny sposób pokaże do jakiego miejsca i dlaczego uczestnicy konkursu chcieliby pojechać pociągiem PKP Intercity na wycieczkę klasową. Praca konkursowa może mieć formę filmu, kompozycji muzycznej lub pracy multimedialnej – wszystko zależy od kreatywności uczniów. Zorganizowany konkurs promuje pociąg jako środek transportu bezpieczny zarówno dla człowieka, jak i środowiska.

Liczba ośrodków, które mają dostęp do sieci połączeń PKP Intercity systematycznie wzrasta. Pociągi przewoźnika docierają już do ponad 410 miast i miejscowości w całej Polsce.

Nagrody dla uczestników

PKP Intercity przewidziało nagrody dla twórców zwycięskich prac.
 • Pierwsza nagroda (o maksymalnej łącznej wartości 12 700 zł) obejmuje:
  • 2 bilety grupowe, dla liczby osób odpowiadającej liczbie osób wchodzących w skład nagrodzonego zespołu Uczestników, na przejazdy tam i z powrotem pociągami PKP Intercity w 2. klasie, w dowolnej kategorii pociągów, na dowolnej trasie, z terminem realizacji do 30 czerwca 2023 roku, o łącznej wartości nie przekraczającej 9200 zł;
  • Gadżety o maksymalnej łącznej wartości 1500 zł;
  • Nagrodę pieniężną w wysokości 2000 zł.
 • Druga nagroda (o maksymalnej łącznej wartości 3000 zł) obejmuje:
  • Gadżety o maksymalnej łącznej wartości 1500 zł;
  • Nagrodę pieniężną w wysokości 1500 zł.
 • Trzecia nagroda (o maksymalnej łącznej wartości 2500 zł) obejmuje:
  • Gadżety o maksymalnej łącznej wartości 1500 zł;
  • Nagrodę pieniężną w wysokości 1000 zł.
Szczegóły dot. konkursu dostępne są na stronie: https://konkurspoznajpolske.pl

Oferta PKP Intercity dla szkół

Dla szkół PKP Intercity ma przygotowaną ofertę przejazdów grupowych, pozwalającą obniżyć koszty podróży nawet o 30%. To propozycja dla tych, którzy podróżują w co najmniej 11 osób. Dzięki niej zniżka od cen regularnych na podróże pociągami kategorii TLK i IC wynosi 30%. Przy przejazdach pociągami kategorii EIC oraz EIP od poniedziałku do czwartku oraz w soboty bilety są o 20% tańsze, a w piątki i niedziele PKP Intercity oferuje 15% rabatu od cen regularnych. Ponadto na każde 15 osób korzystających z przejazdu przypada jeden bezpłatny bilet (np. dla opiekuna).

Wniosek na przejazd w grupie składa się przez internet, za pośrednictwem podstrony przejazdygrupowe.intercity.pl. Można to zrobić już na 90 dni przed podróżą. Liczba miejsc dostępnych w ofercie jest limitowana, dlatego warto jak najwcześniej zamówić przejazd grupy. Najpóźniej można to zrobić na 14 dni przed planowanym terminem wyjazdu. PKP Intercity rozpatruje wnioski na przejazdy grupowe maksymalnie do 5 dni roboczych.


Interesuje Cię ta tematyka? Przeczytaj również:

Najbardziej aktualne artykuły: