Pierwszy dzwonek z Polskim Bonem Turystycznym

Artykuł sponsorowany
Jeszcze do 30 września rodzice mogą zapłacić Polskim Bonem Turystycznym za rodzinne wycieczki lub zorganizowany wypoczynek swoich dzieci. 500 zł dla każdego dziecka do 18. roku życia i 1000 zł dla dziecka z orzeczeniem o niepełnosprawności to pieniądze, które mogą wspomóc domowy budżet i warto z nich skorzystać.

Kiedy ze wszystkich stron otaczają nas oferty wyprawek szkolnych to znak, że wakacje dobiegają końca. Aby związane z początkiem roku szkolnego wydatki nie zaskoczyły Cię jak zima drogowców, poza wyposażeniem szkolnego plecaka, warto wziąć pod uwagę także koszty związane z dodatkowymi aktywnościami dla dzieci, takimi jak szkolne wycieczki czy zielone szkoły, których jesienią wraz z rozpoczęciem kolejnego roku szkolnego nie brakuje.

Każdy rodzic, który choć raz wysłał dziecko na szkolną wycieczkę, wie, że to nie tylko fantastyczny czas dla najmłodszych, ale też wiele dodatkowych korzyści, które zdecydowanie lepiej wspierają proces edukacji, m.in. możliwość uczenia się w prawdziwej sytuacji życiowej, poszerzanie wiedzy i poznawanie kultury nie z podręczników, a podczas wspólnych doświadczeń. Szkolne wycieczki ułatwiają głębsze zrozumienie ludzi, miejsc i sytuacji, budowanie bliższych więzi pomiędzy rówieśnikami i dzieci z nauczycielami, większe zaangażowanie i zmotywowanie w klasie. Dodatkową zaletą jest też zmiana otoczenia, doświadczenie uroków samodzielności, zwiedzanie nowych miejsc z rówieśnikami i sama nauka funkcjonowania poza domem. Zorganizowanie wycieczki dla uczniów jest w 100% warte zachodu, ale znalezienie odpowiedniego miejsca, ułożenie programu, zarządzanie zapisami i kosztami wymaga sporo czasu i wysiłku. Co zrobić, aby organizacja szkolnej wycieczki była łatwiejsza, dzieci podróżowały bezpiecznie, a koszty nie nadwyrężały portfela?

Organizacja to podstawa

Czas poświęcony na przygotowanie i przeprowadzenie wyjazdu można ograniczyć do minimum, oddając jego zorganizowanie profesjonalistom. Doświadczony organizator turystyki specjalizujący się w turystyce dziecięcej i młodzieżowej pomoże znaleźć najciekawsze oferty na jednodniowe lub dłuższe wyjazdy w dowolne miejsce w Polsce, zorganizuje zieloną szkołę, wyjazd sportowy, krajoznawczy czy zwiedzanie. Zapewni też atrakcyjny program pobytu, transport, noclegi i wyżywienie w sprawdzonych obiektach oraz opiekę przewodników. Całą wycieczkę przygotowaną dokładnie pod indywidualne potrzeby można zamówić pakietowo u jednego organizatora. Nie ma więc potrzeby, aby szkoła czy rodzice samodzielnie szukali atrakcji, miejsc noclegowych czy transportu. Takie rozwiązanie daje też jeszcze jedną niezwykle istotną korzyść, którą jest bezpieczeństwo. Kiedy sami organizujemy wycieczkę, to jeśli w jej trakcie pojawi się jakikolwiek problem, trzeba rozwiązać go na własną rękę. W ramach zorganizowanej wycieczki wszyscy jej uczestnicy oprócz opieki profesjonalnego, wyspecjalizowanego organizatora turystyki otrzymują także ubezpieczenie.

a_pot_LS_graf2.png

Zapłać bonem

Zorganizowanie szkolnej wycieczki z pomocą organizatorów turystycznych zdejmuje ze szkoły i rodziców nie tylko ciężar organizacyjny całego przedsięwzięcia i szukania podwykonawców, ale też rozliczania się osobno z każdym z nich. Co więcej, nawet za jednodniową wycieczkę bez noclegu rodzice mogą zapłacić Polskim Bonem Turystycznym. Jak to możliwe? Organizatorzy turystyczni, którzy są uprawnieni do przyjmowania płatności bonem, odpowiadają za rozliczenia z każdym z podmiotów, który świadczy usługi w ramach wycieczki. Po stronie opiekunów płatność następuje w bardzo prosty sposób – każdy z rodziców otrzymuje od organizatora dane do płatności i opłaca ją z poziomu swojego indywidualnego kodu obsługi płatności oraz konta w PUE ZUS.

Warto o tym pamiętać, szczególnie że to ostatnia szansa na sfinansowanie wypoczynku dzieci i młodzieży Polskim Bonem Turystycznym – program obowiązuje tylko do końca września 2022 roku. Oznacza to, że na opłacenie usługi turystycznej mamy czas do końca września, ale sam wyjazd może odbyć się później. Co równie ważne, nawet jeśli część środków z bonu turystycznego została już wcześniej wykorzystana, program pozwala na płacenie bonem kilkukrotnie, aż do wyczerpania pełnej kwoty.

Listę organizatorów turystycznych specjalizujących się w turystyce dziecięcej i młodzieżowej można znaleźć na stronie Polskiego Bonu Turystycznego lub na mapie podmiotów turystycznych wyróżnionych przez Polską Organizację Turystyczną Certyfikatem Dobrych Praktyk, który gwarantuje usługi na najwyższym poziomie, bezpieczeństwo podróżnych i ofertę dostosowaną do potrzeb turystyki rodzinnej i osób z niepełnosprawnościami.


Interesuje Cię ta tematyka? Przeczytaj również:

Najbardziej aktualne artykuły: