Wycieczki przedszkolno-szkolne – Farma wuja Toma zaprasza!

Artykuł sponsorowany
Kiedy po zimie roślinność zaczyna budzić się do życia, wiele szkół poszukuje pomysłu na wycieczki dla swoich uczniów. Pełnią one ważną rolę w całym procesie wychowawczo-dydaktycznym. Każdy nauczyciel oraz rodzic chciałby, żeby takie wyjście dostarczało nowej wiedzy, rozrywki oraz motywacji do samodzielności naszych najmłodszych. Oczywiście nie można zapominać o kwestiach związanych z bezpieczeństwem dzieci, co zawsze powinno być priorytetem. Bardzo ważna jest też cała infrastruktura obiektu, do którego się wybieramy oraz doświadczona kadra ludzi, która zadba o każdą grupę w indywidualny sposób. Mało tego, do pełni szczęścia potrzebne jest jeszcze wielkie zaangażowanie, aby wszyscy czuli się wyjątkowo zaopiekowani.

Oczami odwiedzających

Zanim jeszcze wejdziemy na Farmę wuja Toma (https://dyniolandia.pl) naszą uwagę przykuwają słomiane baloty z namalowanymi wesołymi buziami. Po przejściu przez wejście ukazuje nam się niezwykły kolorowy świat w stylu retro. Stare wozy, drewniane bryczki oraz mnóstwo drewnianego rękodzieła wkomponowanego w wystrój Farmy.
Na ogrodzonym terenie ponad 11.000 m2 zostały stworzone strefy edukacyjne, park rozrywki z ponad 25 atrakcjami, mini Zoo oraz strefy gastronomiczne z jedzeniem i piciem dostosowanymi pod dzieci i dorosłych.

Nauka

Bez wątpienia najbardziej na przyswajanie wiedzy wpływa jej odpowiednie podanie. Jeśli zaprezentujemy ją w zupełnie innych okolicznościach niż standardowe oraz w formie, która oprócz teorii natychmiast prezentuje praktykę, to otrzymujemy mieszankę idealną.
Na początku wycieczki wykorzystujemy największe skupienie dzieci i zabieramy je do fantoma krowy na manualną naukę dojenia. Dla większości z nich jest to tak emocjonujące przeżycie, że zapominają o fakcie, iż krowa nie jest prawdziwa.
Następnie przechodzimy przez ścieżkę sensoryczna, gdzie pobudzone są receptory dotykowe i każdy opowiada o swoich odczuciach. Kolejnym punktem na mapie Farmy jest wizyta w szklarniach, gdzie można dotknąć, powąchać i nawet spróbować świeżych warzyw prosto z grządki.
Idziemy dalej na pole ziemniaków, żeby odkryć, że to co codziennie jemy, jest schowane pod ziemią i występuje w kilku odmianach wykorzystywanych do najróżniejszych potraw. Nie mniejszą atrakcją jest pole z kolorowymi dyniami, które można również zakupić. Nie sposób też nie wspomnieć, że starsze dzieci wykazują duże zainteresowanie strefą z maszynami farmerskimi, w której znajdziemy zabytkowy traktor, samochód typu pickup oraz ciężarówkę z połowy XX wieku.
Na deser zostawiamy naszą wisienkę na torcie, czyli sensoryczny basen wypełniony po brzegi ziarnami kukurydzypełny odlot.

Zabawa

„…to coś, co Tygrysy lubią najbardziej.”

Oprócz zjazdów linowych (tyrolek), parku linowego i placu zabaw, znajdziemy także labirynt w kukurydzy (słynny corn maze), słomianą trasę wysięgową oraz wspinaczkowego pająka oraz nowości tego sezonu: drewniany młyn, nowe eco strefy z drewna, sad owocowy z romantyczna strefa i wiele innych. Jedną z głównych atrakcji jest największa w Polsce dmuchana trampolina w kształcie dyni.

Jednym zdaniem – cały dzień świetnej zabawy gwarantowany!

Mini Zoo

Kolejny etap edukacji na Farmie to wizyta u naszych zwierząt, a jest ich sporo, bo ponad 30. To miejsce, w którym szczególnie miejskie dzieci bardzo często mają okazje pierwszy raz w życiu zobaczyć na żywo zwierzaki, które znają wyłącznie z książek i kolorowych obrazków. Niecodzienną atrakcją są np. alpaki, miniaturowe kózki i miniaturowe świnki wielkości dużego królika.

W dzisiejszej rzeczywistości coraz mniej dzieci ma kontakt z wsią i ze wszystkim, co jej dotyczy, dlatego staramy się angażować młode pokolenie w bezpośrednią interakcję ze zwierzakami. To nie tylko forma rozrywki, ale również doskonała okazja do rozwijania zmysłów i umiejętności poznawczych dzieci.

r_dyniolandia_graf6_LS.png

Farma dyń

Z początkiem września Dyniolandia staje się miejscem pełnym kolorów jesieni, a jej goście mają kolejny powód do uśmiechów na twarzy. W wielkim, mieście pojawia się niezwykła atrakcja, czyli prawdziwa Farma dyniowa, której korzenie sięgają Ameryki Północnej. Kilkanaście tysięcy dyń wkomponowanych w retro klimat z początków XX wieku to idealne miejsce na wycieczki szkolne dla wszystkich miłośników magii jesieni.

Komfort pracy dla nauczycieli i wychowawców

Czas spędzony na Farmie Wuja Toma – Dyniolandii powinien być nie tylko ciekawym oderwaniem od szkolnej monotonii dla dzieci, ale również dla nauczycieli i wychowawców. Tutaj w pomocą przychodzą profesjonalni animatorzy z doświadczeniem pedagogicznym i wieloletnim stażem w pracy z dziećmi. To na ich barkach spoczywa cała część edukacyjna wizyty. Oznacza to, że opiekunowie grup mogą w tym czasie podążać za naszym animatorem, popijając bezpłatną kawę lub herbatę dostępną w jednej ze stref gastronomicznych.

Bezpieczeństwo

Bez bezpieczeństwa nie ma nauki ani zabawy!

Rodzice muszą się czuć komfortowo ze świadomością, że ich pociechom nic nie grozi również poza murami szkoły. Z drugiej strony nauczyciele potrzebują miejsca, gdzie teren jest monitorowany oraz zamykany podczas odwiedzin grup szkolnych.

Aktywnie spędzony czas na świeżym powietrzu jest najlepszy, ale co zrobić jak pogoda nie dopisze? Wbrew pozorom nic straconego! Posiadamy cztery zadaszone strefy wyposażone w ławki i stoliki oraz ogrzewanie, gdzie odbywają się warsztaty dla dzieci zgodne z podstawą programową. Tutaj nigdy nie ma nudy i zawsze wiemy co robić!

Farma posiada też kilka certyfikatów miejsca przyjaznego dzieciom oraz pozytywnie przeszła weryfikację Państwowej Straży Pożarnej.

Stworzyliśmy rewolucyjne miejsce z myślą o Was, w którym nauka przeplata się z zabawą i dostarcza dzieciom oraz nauczycielom niezapomnianych wrażeń i emocji.

Farma wuja Toma - Dyniolandia zaprasza co roku od 1 kwietnia do końca listopada.
Znadź nas na:
Strona internetowa: https://dyniolandia.pl
Fb: https://www.facebook.com/dyniolandiafarmawujatoma/
IG: https://www.instagram.com/dyniolandia__farmawujatoma/
YT: https://youtu.be/976pjpGF7aE?si=enl62lOzay5j8crI


Interesuje Cię ta tematyka? Przeczytaj również:

Najbardziej aktualne artykuły: