Jak zalogować się do aplikacji mobilnej Librus?

Dzięki aplikacji Librus skontaktujesz się z nauczycielem, sprawdzisz, co jest zadane i na kiedy powinno być przygotowane. Wszystko to szybko i wygodnie, bo za pomocą smartfona, który zawsze masz pod ręką. Wolisz na komputerze? To też nie problem – z aplikacji Librus możesz korzystać również bezpośrednio na portalu Librus Rodzina.

Konto LIBRUS

Konto LIBRUS wspiera Ciebie i Twoje dziecko w nauce, monitorowaniu edukacji, komunikacji, a nawet rozwoju osobistym! Najwięcej możliwości oferuje tym rodzicom i uczniom, którzy korzystają z systemu Synergia – dziennika elektronicznego firmy Librus.

Dlaczego warto założyć Konto LIBRUS?

  • Uzyskasz dostęp do informacji z systemu Synergia bez każdorazowego logowania się do niego.
  • Będziesz wygodnie przeglądać informacje o uczniu na smartfonie.
  • Połączysz w jednej aplikacji konta wielu dzieci, także z różnych szkół (funkcja Multikonto).
A to tylko wybrane korzyści! Założenie Konta LIBRUS jest bezpłatne.

Jak założyć bezpłatne Konto LIBRUS – krok po kroku

1. Wystarczy, że wejdziesz na portal Librus Rodzina (rodzina.librus.pl) i klikniesz w przycisk „Rozpocznij” na widoku w prawej części strony.

a_logowanie_aplikacja_LR_graf_1.jpg

O założenie Konta LIBRUS zostaniesz też poproszony po pobraniu aplikacji mobilnej Librus ze sklepu z aplikacjami mobilnymi (Google Play, App Gallery i App Store).

2. Odpowiedz na pytanie, czy korzystasz z aplikacji Librus po raz pierwszy. Jeśli tak, przekierujemy Cię do kolejnego kroku.

a_logowanie_aplikacja_2021_LR_graf_2.png

UWAGA: Jeżeli masz już Konto LIBRUS, a nie pamiętasz loginu i hasła, to w prosty sposób możesz je odzyskać. Twoim loginem jest Twój adres e-mail, a hasło odzyskasz, korzystając z opcji “Przypomnij hasło”. Nie musisz zakładać kolejnego Konta LIBRUS. Opcja odzyskiwania hasła dostępna jest po wybraniu "Korzystałem(am) wcześniej".

3. Po kliknięciu “Pierwszy raz” określ, czy posiadasz już Konto LIBRUS. Jeśli nie, wybierz “Rozumiem, Zakładam Konto LIBRUS”.

a_logowanie_aplikacja_22_LR_graf_3.png

4. Podaj adres e-mail, który będzie loginem do Twojego Konta LIBRUS, ustal hasło (nie wpisuj danych, czyli loginu <numeryczny> i hasła otrzymanych w szkole – one służą logowaniu bezpośrednio do systemu Synergia). Użyjesz ich dopiero w kolejnym kroku.

5. Przeczytaj i zaakceptuj regulamin. Następnie kliknij przycisk "Załóż konto".

a_logowanie_aplikacja_22_LR_graf_4.jpg

6. Kliknij w link aktywujący Konto LIBRUS w wiadomości mailowej, którą otrzymasz na adres podany przy zakładaniu Konta LIBRUS. Jeśli nie masz ukończonych 13 lat – wiadomość otrzyma Twój rodzic i to on powinien potwierdzić chęć założenia Konta kliknięciem w ten link.

UWAGA: Jeżeli nie otrzymałeś maila z linkiem aktywacyjnym, poczekaj około godziny. Sprawdź również zakładkę "SPAM"/"Wiadomości niechciane" w swojej skrzynce. Jeżeli po dłuższym czasie link nadal nie dotarł na Twoją skrzynkę mailową oraz nie został uznany za SPAM, skontaktuj się z nami drogą mailową na pomoc.mobilne@librus.pl – pomożemy!

Powiązanie Konta LIBRUS z kontem Synergia

Teraz ostatni krok, czyli powiązanie Twojego Konta LIBRUS z kontem Synergia (tym otrzymanym w szkole).

Aby aplikacja Librus (mobilna oraz w formie widoku na portalu Librus Rodzina) wyświetlała informacje z Twojego konta w dzienniku elektronicznym Synergia, konieczne jest powiązanie tego konta z nowo utworzonym Kontem LIBRUS. To jednorazowy proces – raz podpięte konto, będzie na stałe złączone z Twoim Kontem LIBRUS, aż do momentu, w którym postanowisz to powiązanie usunąć.

1. Kontynuuj proces po założeniu Konta LIBRUS.

Aby wykorzystać wszystkie funkcje Konta LIBRUS powiąż je z kontem z systemu Synergia, które otrzymałeś w szkole. Kliknij przycisk "Powiąż konta".

a_logowanie_aplikacja_2021_LR_graf_4.png

2. Wpisz login (numeryczny) i hasło z systemu Synergia otrzymane w szkole (to dane ze szkoły, które służyły do tej pory do logowania na stronie synergia.librus.pl) i zaloguj.

a_logowanie_aplikacja_2021_LR_graf_5.jpg

3. Zaakceptuj regulamin oraz zgody wynikające z RODO.

a_logowanie_aplikacja_2021_LR_graf_6.jpg

4. Korzystaj z aplikacji Librus, która umożliwia przeglądanie informacji o uczniu.

Masz więcej dzieci?

Z Kontem LIBRUS możesz powiązać dowolną liczbę kont uczniów, którzy objęci są systemem dziennika elektronicznego LIBRUS Synergia. Powiąż tyle kont, ile chcesz.

Aby to zrobić w bocznym menu wybierz "Ustawienia", następnie kliknij "Dodaj nowe konto Synergia".

Jeśli potrzebujesz wsparcia – zapraszamy do działu Pomoc.

Aplikacja Librus oferowana jest w 3 wariantach: podstawowymMobilne dodatki oraz Mobilne dodatki PLUS. W ramach bezpłatnej wersji podstawowej dostępne są m.in. Oceny, Nieobecności, Oś czasu, Plan lekcji i Terminarz oraz Multikonto. Mobilne dodatki zapewniają dostęp m.in. do e-Usprawiedliwień, Wiadomości, Natychmiastowych powiadomień, a Mobilne dodatki PLUS rozszerzone są o dodatkowe moduły, takie jak Tygodniowy widok Planu lekcji czy panel Moje cele.

W Aplikacji Librus wyświetlane będą wiadomości, komunikaty, ogłoszenia, plany zajęć i inne informacje oraz dane umieszczane i udostępniane przez placówkę oświatową w Dzienniku Elektronicznym z tym zastrzeżeniem, że będą wyświetlane tylko te dane, których udostępnianie nie zostanie zablokowane przez placówkę oświatową.


Interesuje Cię ta tematyka? Przeczytaj również:

Najbardziej aktualne artykuły: