Librus

Oficjalna aplikacja Librus

5G dla całej rodziny? Zakochacie się w technologii

Artykuł sponsorowany
Nasze życie rodzinne nie od dzisiaj toczy się w dwóch równoległych wymiarach. Praca, nauka, pozyskiwanie informacji, kontakt z bliskimi czy rozrywka w dużej mierze stały się domeną świata wirtualnego. Czas spędzany online często uznajemy jednak za niewartościowy. Czy słusznie? Dostępna od niedawna technologia piątej generacji daje nam możliwości, które otworzą przed nami nie tylko nowe horyzonty, ale też pomogą się w potencjale technologicznym na nowo zakochać.

r_tmobile_tm5g_LR_graf1.jpg

Przeciętny Polak spędza w sieci codziennie 6, 42godz.  i dla większości z nas nie jest to powód do dumy. Przed nadmierną ekspozycją na urządzenia elektroniczne chronimy też nasze dzieci. W końcu higiena cyfrowa, niezależnie od technologii, powinna pozostać naszym codziennym priorytetem, wspierając nas w ten sposób w utrzymaniu zdrowego balansu między światami offline i online. Pamiętajmy jednak, że sieć to także szeroka paleta zupełnie nowych możliwości, o których w codziennym pędzie nieraz zapominamy. Teraz, dzięki jeszcze szybszej sieci nowej generacji, spektrum dostępnych w zasięgu ręki rozwiązań stało się szersze niż kiedykolwiek. Warto tę zmianę wykorzystać z głową – tak, by z jej niewątpliwych atutów czerpać mogli wszyscy członkowie rodziny, spędzając czas w sieci w wartościowy sposób.

5G Bardziej – pędzi sieć nowych możliwości

Tylko co się właściwie zmieniło? O technologicznym postępie słyszymy przecież nieustannie, a znaczek sieci 5G widzimy na ekranach smartfonów już od dawna. Wszystko to oczywiście prawda, jednak pod koniec lutego sieci piątej generacji znacznie przyspieszyły, oferując nowy poziom możliwości. Dziś osiągają prędkości nawet powyżej 1 Gb/s. Jest to już tempo porównywalne do łączy światłowodowych, które jak dotąd były synonimem nieograniczonej niczym sieci. To jednak nie wszystko – sieci komórkowe zyskują jednocześnie znacznie większą pojemność, co oznacza, że do sieci 5G podłączyć można dziesiątki, a nawet setki urządzeń na tym samym, małym obszarze. Połączenie tych dwóch elementów przekłada się zaś na prawdziwą zmianę. W końcu realnie przyspieszamy! Zawrotnej prędkości nabiera też postęp – a tysiące sprzętów i czujników będą w stanie przesyłać między sobą ogromne zasoby danych i informacji, niezawodnie i w czasie rzeczywistym.

Pełnia możliwości w czterech ścianach

To oczywiście przyczyni się do prężnego rozwoju w rozmaitych obszarach gospodarki i społeczeństwa, ale warto już dzisiaj zastanowić się, jak z możliwości 5G korzystać we własnym zakresie, i to nie wychodząc z domu. Wystarczy przetestować kilka prostych rozwiązań.

r_tmobile_tm5g_LR_graf2.jpg

1. Zanurzcie się w świecie nauki wirtualnej

Chociaż wirtualne narzędzia nauki coraz śmielej wkraczają do placówek szkolnych, nic nie stoi na przeszkodzie, by pełni ich potencjału nie wykorzystywać także w domu. Zwłaszcza że w najwyższej jakości sygnału taka edukacyjna zabawa sprawia zdecydowanie większą przyjemność, a dodatkowo zapewnić może wartościową rozrywkę wszystkim członkom rodziny. Sięgnąć tu możemy choćby po takie sprawdzone platformy jak MatZOO, wspierającą rozwój umiejętności matematycznych, czy PIsupisu, gdzie rozbudujemy zdolności językowe. Na stronie Storyboard That pobudzimy z kolei kreatywność, tworząc autorskie komiksy, natomiast Learning Corner w formie gry pozwoli nam poszerzyć wiedzę na temat Unii Europejskiej.

r_tmobile_tm5g_LR_graf3.jpg

2. Weźcie udział w zajęciach online

Warsztaty? Webinary? A może kurs języka obcego? Internet daje nam niemal nieograniczone możliwości łączenia się z innymi po to, by poszerzyć wiedzę. Możemy przy tym uczęszczać na osobne zajęcia i potem wspólnie dzielić się wrażeniami albo wziąć udział całą rodziną w interesującym wydarzeniu. Wybór należy do Was, ale liczy się jedno – z 5G nie uronicie ani jednego słowa, dysponując niezawodnym połączeniem.

3. Obejrzyjcie coś razem

Wspólny seans to rewelacyjny pomysł na wspólny wieczór rodzinny. Zniechęcić nas jednak może choćby zbyt długo ładujący się film na smartfonie, laptopie lub tablecie. Ale nic straconego! W takiej sytuacji, jeśli zdecydujemy się postawić na 5G, możemy mieć pewność, że wysoka jakość streamingu będzie nam towarzyszyć na absolutnie dowolnym, kompatybilnym z technologią, urządzeniu.

Rozpędź się dzięki „Najsieci”

W osiągnięciu wyższych prędkości i przetestowaniu, w jaki sposób 5G wpływa na dogodne i bezawaryjne korzystanie z sieci, pomóc może rozwiązanie wprowadzone przez T-Mobile. Operator przygotował dla swoich klientów prezent w postaci bezpłatnego dostępu do nielimitowanego internetu mobilnego, który można aktywować do końca kwietnia w aplikacji „Mój T-Mobile”. Taka opcja pozostaje przy tym dostępna zarówno dla użytkowników abonamentu, jak i osób korzystających z usług na kartę, MIX czy planów taryfowych dla klientów biznesowych. Dodatkowo z nowej technologii skorzystają również osoby nieposiadające numeru w T-Mobile. Dla nich firma przygotowała karty eSIM, które z łatwością można zamówić, by sprawdzić potencjał nowego standardu łączności mobilnej.

r_tmobile_tm5g_LR_graf5.jpg

W ofercie operatora we wszystkich taryfach internetu domowego dostępna jest technologia 5G. By móc realnie doświadczyć możliwości sieci 5G Bardziej najlepiej jednak korzystać z nowych taryf: XL z szybkością do 300 Mb/s bądź taryfy XXL bez limitu prędkości i bez limitu danych. Co więcej, klienci, którzy już posiadają abonament w T-Mobile mogą liczyć na zniżki w wysokości 20 zł/mies. Więcej o technologii 5G Bardziej możecie przeczytać na stronie 5G Bardziej.Źródła:


Interesuje Cię ta tematyka? Przeczytaj również:

Najbardziej aktualne artykuły: