Librus

Oficjalna aplikacja Librus

Aplikacje na wakacje – praktyczny przewodnik

Wyjazd na wakacje bez wsparcia ze strony nowoczesnych technologii? Można, ale po co? Dziś nawet krótki, weekendowy wypad bez korzystania z dobrodziejstw Internetu dla wielu może brzmieć jak survival. Z tą myślą przygotowaliśmy zestaw użytecznych aplikacji oraz stron, które pozwolą odnaleźć się w każdej, nawet najbardziej kryzysowej okoliczności.

Trip Advisor – doradzi, gdzie wyjechać

W dokładnym tłumaczeniu TripAdvisor oznacza doradcę w podróży. Taka też jest jego rola. Jeżeli nie masz w sobie żyłki hazardzisty, a więc nie zamierzasz na własnej skórze przekonywać się o standardzie hoteli, restauracji, klubów, basenów itd., polecamy skorzystać z tej użytecznej aplikacji. Podstawową zaletą TripAdvisora jest jego wiarygodność. Temu wirtualnemu doradcy możemy zaufać przede wszystkim dlatego, że nie jest dziełem anonimowego grona specjalistów od marketingu, lecz stale aktualizowaną bazą opinii i rekomendacji tysięcy podróżników z całego świata. Znajdziesz tam recenzje atrakcji turystycznych, a także wiarygodne, bo nieupiększone przez zawodowców zdjęcia, które wrzucają sami użytkownicy. TripAdvisor to również cenne informacje na temat kosztów atrakcji oraz ich adresy. Dzięki temu będziesz miał szansę porównać i zweryfikować wiele ofert, unikając rozczarowania na miejscu.  

Booking.com i Airbnb – pomoże w zakwaterowaniu

Poszukując miejsca noclegowego w kraju lub za granicą, mamy tak naprawdę dwie możliwości do wyboru. Pierwszą jest samodzielne przedzieranie się przez setki ofert i zestawianie ich ze sobą w celu znalezienia tej najlepszej – w domyśle: będącej w stanie zapewnić największy komfort w najniższej cenie. Jest to jednak opcja rekomendowana przede wszystkim tym, którzy zęby zjedli na skrzętnym planowaniu każdego punktu swojej podróży.
Reszta powinna zdać się na użyteczne rozwiązania, które stwarza dla nich Internet. Tutaj króluje duet Booking.com i Airbnb. Są to aplikacje, które dzięki systemowi zaawansowanych filtrów są w stanie wybrać oferty najbardziej odpowiadające Twoim oczekiwaniom, nie tylko jeśli chodzi o kwestie ekonomiczne, ale również pod względem standardu pokojów czy odległość od centrum miasta. Co je w takim razie różni? Dzięki Booking.com znajdziesz pokój w hotelu lub hostelu, natomiast Airbnb wyszuka dla Ciebie lokal udostępniany przez osobę prywatną. Dodatkową korzyścią jest możliwość rozmowy z właścicielem domu lub mieszkania w celu ustalenia istotnych dla Ciebie szczegółów przed przybyciem na miejsce.

PackKing – wesprze w pakowaniu walizek

Dla wielu osób najgorszym etapem podróży jest pakowanie się. Już samo myślenie o rzeczach, które powinniśmy ze sobą zabrać, przyprawia nas często o ból głowy. Jak nie zapomnieć o ważnych przedmiotach? Jak przewidzieć, co w konkretnych okolicznościach może się okazać niezbędne? Niespodzianka: na to również jest aplikacja! PackKing to rozwiązanie, które pomoże Ci w stworzeniu listy rzeczy do spakowania. Programowi wystarczy kilka podstawowych informacji o celu i przebiegu podróży, by mógł doradzić, bez jakich akcesoriów taki wojaż się nie obędzie. Ile par spodni zapakować, jakie przygotować obuwie? Zapytaj PackKing!

JakDojade – pomoże dotrzeć do celu

Nawet jeżeli zaplanowałeś sobie piesze zwiedzanie, nie zawsze jest ono w stu procentach możliwe. Odległości między obowiązkowymi atrakcjami potrafią być naprawdę duże, a więc niezbędne jest korzystanie z komunikacji miejskiej. Na szczęście istnieje aplikacja o wiele mówiącej nazwie JakDojade. Dzięki niej zyskujesz nie tylko dostęp do bezustannie aktualizowanych rozkładów jazdy, ale również cenne wskazówki, jak dotrzeć do celu. Aplikacja pokaże Ci najbliższy przystanek, linię autobusową lub tramwajową, którą powinieneś wybrać, a także zasugeruje ewentualne przesiadki.

a_aplikacje_na_wakacje_LR_graf_1.jpg

MoBILET – zapewni bilet

Jeżeli już poruszasz się komunikacją miejską, wypada mieć bilet. Nie zawsze jest jednak okazja lub czas, by szukać najbliższego punktu, w którym można dokonać takiego zakupu. Wtedy na ratunek wychodzi aplikacja moBILET. Dzięki niej zaopatrzymy się w bilety autobusowe, tramwajowe, kolejowe. Opłacimy również parkomat. Uwaga! Zakupy przez aplikację dotyczą wyłącznie polskich linii! 

Inne użyteczne aplikacje

Google Maps – pomoże Ci sprawnie zwiedzić miasto, bez błądzenia po zakątkach, do których nie chciałbyś trafić. Wystarczy wpisać adres lokalizacji, by otrzymać mapę z wytyczoną najlepszą trasą.

Aplikacja Pogoda – sprawdzi za Ciebie warunki atmosferyczne, niezależnie od miejsca, w którym aktualnie przebywasz.

Tłumacz Google – sprawi, że nie będziesz bezradny nawet w konfrontacji z nieznanym Ci językiem.

Instagram – za jego pośrednictwem na bieżąco będziesz mógł dzielić się zdjęciami z wakacyjnego wypadu.

W ten sposób wsparcie technologii w planowaniu i przebiegu wypoczynku pozwoli Ci poświęcić więcej czasu bliskim, swobodnej zabawie z dziećmi czy wspólnemu nicnierobieniu.


Interesuje Cię ta tematyka? Przeczytaj również:

Najbardziej aktualne artykuły: