Librus

Oficjalna aplikacja Librus

Rozgrzej mózg i zapamiętaj

Pierwsze dni roku szkolnego pełne są ekscytujących zdarzeń, spotkań, okazji do nawiązywania nowych przyjaźni, zdobywania wiedzy i odkrywania talentów. Codziennie dzieje się coś, co warto zapamiętać. Ćwicz szare komórki, nie tylko po to, by zachować te piękne wspomnienia. Dobra pamięć przyda się każdego dnia – w szkole i pracy! Oto ćwiczenia, które mogą Cię w tym wesprzeć.

Pobierz karty pracy, które wspierają pamięć i koncentrację oraz polepszają zdolność zapamiętywania. Przeznaczone są dla dzieci i dorosłych. Ćwicz regularnie i sprawdzaj, jak zwiększają się Twoje umiejętności. Zaproś do zabawy rodzinę!

a_rozgrzej_mozg_i_zapamietaj_LR_graf_1.jpg

Sięgnij po kartę, na której znajduje się wzór do zapamiętania. Przyglądaj się jej przez pewien czas. Zwróć uwagę na szczegóły. Jeśli zaczynasz trening pamięci, możesz poświęcić temu dłużą chwilę – 30 sekund, minutę, a nawet dwie. Kiedy uznasz, że zapamiętałeś(-aś) wszystkie elementy – odłóż (zakryj) wzór i przejdź do karty pracy. Do każdego wzoru (figury) przyporządkowane są 3 karty pracy: poziom 1 – łatwy, poziom 2 – średni, poziom 3 – trudny. Ponadto na każdym z poziomów możesz użyć stopera i próbować uzupełnić kartę w jak najkrótszym czasie. To podwyższy poziom trudności zadań. Pamiętaj, że trening czyni mistrza.

Poznaj łatwiejsze do zapamiętania wzory.
Sprawdź również pozostałe ćwiczenia tego typu.


Interesuje Cię ta tematyka? Przeczytaj również:

Najbardziej aktualne artykuły: